Ősmagyar Egyház

Ősmagyar Egyház Az Ősmagyar Egyház nem új vallás, hanem visszatérés elődeink ősi hitéhez,
bölcseletéhez, életszemléletéhez és társadalmi rendjéhez.

Ez a szittya-magyar őseink által évezredeken át gyakorolt hit folytatását
és annak a mai életbe való beépítését jelenti. Az Ősmagyar Egyház az égből áradó isteni áldás és szeretet testvéri gyülekezete.
896 óta a Kárpát-medence első magyar őskeresztény, történelmi egyháza! A Mindenható Isten áldása, hogy egy ezredéves kihagyás után,
1973 márciusában felébredt a magyar lélek és újraszületett az

Ősmagyar Egyház. Hisszük, tudjuk és valljuk ennek isteni elrendeltetését.

1999 november 15-e óta Magyarországon is bejegyzett, nyilvántartott egyház.
2014 április 1-től az új egyháztörvény jogállásunkat vallási szervezetre módosította. Mivel a Teremtő Isten minket magyarnak teremtett, ezért érzelmünk, gondolko-
dásunk magyar. Az Ő akaratát teljesítve valljuk és éljük ősi magyar hitünket. Az Ősmagyar Egyház követője mindent az Egy-Isten hitben, hazája, családja javára
és saját maga felemelésére tesz. Elmélkedjünk, imádkozzunk, erősödjünk együtt, és segítsük egymást a földi és égi
kapcsolatok megteremtésében és fenntartásában. A Magyarok Istene áldása kísérjen, oltalmazzon és vezéreljen bennünket ebben az
igaz és szent magyar küldetésben. Testvéri szeret***el: az Ősmagyar Egyház. --

ATILLA HADJÁRATA GALLIÁBANA Catalaunum-i csata--451 június 20.Előzmények: a 440-es évektől kezdve Atilla birodalma hadse...
18/06/2026

ATILLA HADJÁRATA GALLIÁBAN

A Catalaunum-i csata--451 június 20.
Előzmények: a 440-es évektől kezdve Atilla birodalma hadseregével Európa vezérlő nagyhatalma lett. Mindkét, a Kelet és a Nyugat-római birodalom évente adózott Atilla hun-magyar nagyfejedelmünknek és népességének.

A római birodalom császára ekkor III. Valentiniánus volt.
A birodalom ügyeit Flavius Aetius intézte. Aetius hosszú ideig
élt. Rúga hun király udvarában. Atillával gyerekkori barátok voltak.
Atilla pedig túszként éveket töltött Rómában és Ravennában.

Ezidő alatt tanulmányait is folytatta. A bizánci történész Priszkosz rétor is gyakran járt a hun királyok udvarában.
A három nagyhatalom (lásd a térképet) között békés, jó viszony volt.

450-re kapcsolatuk megromlott, mivel a Bizáncban hatalomra kerülő Marcianus császár felmondta az Atillával korábban kötött megállapodást, adófizetési kötelezettséget,

Rómából kedvezőbb hír érkezett: III. Valentinianus császár húga, Honoria titokban házasságot ígért Atillának.
Hozományként a birodalom felét ajánlotta fel.
Atilla elfogadta a házassági ajánlatot, de a császár megakadályozta ennek megvalósulását. Árulásnak minősít***e Honoria tettét, és eltünt***e őt. A római császár is megtagadta a további adófizetést.

A fenti történések hadüzenet volt Atillának.
451 tavaszán mozgósította haderejét és szövetségeseit, majd elindult a római birodalom Gallia tartománya felé. (Párizs és Rajna között).

Kb. 50 ezer fős hadseregével június elején átkelt a Rajnán.
Rövid időn belül elfoglalták a Párizs környéki nagyvárosokat. Miután híre jött Aetius és a római hadserege érkezésének, a hunok seregét biztonságos környezetbe vezényelte vissza.............................................................
A Chalons-i (Catalaunum-i) csata--451 június 20.
A csata helyszíne a Chalons-i síkság lett.. A Catalaunumi elnevezés téves, ez egy távolabbi síkság neve. A történetírók között ez a téves helyszín maradt fenn. Időpontjára sincs egyértelmű adat, de amiben minden forrás megegyezik, hogy június 20 és 30 között történt.

A haderők Aetius seregében többnyire római légiósok mellett szövetségesei az alánok, frankok és a nyugati gótok voltak.
Létszámuk kb. 40 ezer lehetett. Atilla hadserege létszámfölényben volt.

A források kb. 50-60 ezer harcosról beszélnek.
A hunok, a meghódított népek és Atilla szövetségesei: a gepidák, a keleti gótok, és a Rajna jobb partján élő frankok voltak.

A csata lefolyása: június 20-án kora délután a csatát Aetius kezdeményezte, melyet Atilla elfogadott. A források szerint a csata szörnyeteges vérengzés volt, (ami nem biztos, hogy úgy volt).

Sötétedés után is zajlott. Az áldozatok számára nincs adat,
de bizonyára több tízezer lehetett. Éjszakára mindkét fél visszavonult saját táborába.
A csata utáni nap Aetius serege nem tért vissza a csatatérre. Szövetsége-seit is hazaküldte. A hunok még két-három napig maradtak táborukban, de utána ők is távoztak. A csata tehát félbeszakadt, eldöntetlen maradt.

Mivel az ellenség, Róma hadserege távozott és nem tért vissza, nyugodtan mondhatjuk, hogy Aetius feladta, megadta magát.
Ez alapján ezt a csatát győztesnek is mondhatjuk.

A Tarihi Üngürüsz krónikánk is megerősíti ezt. Még az is elképzelhető, hogy Atilla és Aetius kölcsönösen kiegyezett. Atilla a következő évben, 452 tavaszán elindította az Itália elleni hadjáratot.

A csata történeti feljegyzései, még a nyugati források is igen ellentmondóak. Atilla és a hun-magyarság (rovás) írástudó volt, több történet-írójuk is lehetett. A római inkvizíció idején Magyar-országon bizonyára gondoskodtak ezen források eltüntetéséről.

Megemlékezésünket Kölcsey Ferenc szavaival fejezzük be:
"Őseinket felhozád Kárpát szent bércére,
Általad nyert szép hazát Bendegúznak vére."..................................
Hajdú Nimród.

ATILLA nagyfejedelmünk SZÁRMAZÁSAA Kaukázus környékén élő hun-magyar törzsek 432-ben Ruga hun Főfejedelem vezérletével e...
15/06/2026

ATILLA nagyfejedelmünk SZÁRMAZÁSA

A Kaukázus környékén élő hun-magyar törzsek 432-ben Ruga hun Főfejedelem vezérletével egyesültek. Támadást indítottak Bizánc ellen.--433-ban Ruga baleset következtében életét veszt***e.
A hatalmat két unokaöccse. ATILA és BUDA örökölte.

A testvér Atilla és Buda már gyermekkorukban hadászati művészetet tanult, hogy adott esetben felkészültek legyenek a hunok vezérlésére. Görög és gót nyelven is beszéltek.
A két testvér 434-től 444-ig a hun hagyományok szerint, közösen uralkodott. Buda halála (444) után Atilla egyeduralkodó lett.

Ekkor a hun birodalom székhelye a Bodza folyó völgyében volt.
Atilla nagyfejedelmünk az Adiabeni pártus királyi ház leszármazottja.
Édesanyja nevét nem ismerjük.--Édesapja neve Bendegúz (Mundzuk).

Az Edessa város-állami Engediben született 410 körül (Budai Krónika).
Tehát itt is bizonyított a szittya-hun-avar-magyar folytonosság.
Atilla királyunknak három feleségétől több gyermeke született:
A görög Réka (Kreka) feleségétől született Kaba, majd Csaba királyfi.

A gót Hilda feleségétől született Aladár.
A gót-német származású Ildikótól (Krimhilda) született Ellák.
Több gyermeke is lehetett, de erre nincs megbízható forrás.
Atilla a nyugati hunok legnagyobb Főfejedelme felszabadító is volt.
Az égiek küldetését teljesít***e, ezért hívták mások "Isten Ostorá"-nak.

Mivel Atilla és szövetségesei hadseregét ellenfeleik megállítani
nem tudták, így ádáz, becstelen módon 453 tavaszán életét vették.
Erről bővebben a 2025 január 7-i névnapi bejegyzésünkben.

Sajnálatos, hogy Atilla és sok más magyar nagyságok életéről nagyon keveset tudunk. Amit tudunk, azokat is többnyire az ellenségeink feljegyzéséből, szemléletéből, gyakran elferdített, sőt magyar ellenes forrásokból ismerjük. Nagy szükség van az eredeti magyar forrásokra.

A magyarság minden törzse (kép, ék, vagy rovás) írástudó volt. Történelmüket is feljegyezték: fára, fémre és más időálló anyagokra.
A római kereszténység felvétele utáni korban, békében, inkvizícióban, vagy háborúkban ezeket a forrásokat tudatosan megsemmisítették.

A magyarság-kutatóknak ma nagyon nehéz dolguk van.
De szerencsére egyre több, eddig nem ismert új forrást találnak.
Következő bejegyzésünkben Atilla Galliába, frank földre "látogat".
Hajdú Nimród. ---

TRIANON 6 -- EMLÉKEZÉS !Lord Viscount Rothermere-re emlékezünk.Harold Sidney Harmsworth néven született, (Dublin,1868. á...
07/06/2026

TRIANON 6 -- EMLÉKEZÉS !

Lord Viscount Rothermere-re emlékezünk.
Harold Sidney Harmsworth néven született, (Dublin,1868. ápr. 26.-
Bermuda,1940 nov.26) a brit Lordok Háza tagja, politikus, lapkiadó.

A trianoni békeparancsról így vélekedett:
“Az új európai határok igazságtalansága állandó veszedelme Európa békéjének, és azok a kezek, amelyek a mai politikai helyzetet létrehozták, a jövő háború magvait hintették el.”

Az 1920-as években Lord Rothermere lapjainak példányszáma folyamatosan emelkedett. 1926-ban a Daily Mail példányszáma már elérte a kétmilliót. Becslések szerint Anglia harmadik leggazdagabb emberének számított.

1927 tavaszán Budapestre utazott, hogy személyesen győződjön meg a magyarságot Trianonban ért igazságtalanságokról.
1927 június 21-én jelent meg történelmi nevezetességű cikke:

"MAGYARORSZÁG HELYE A NAP ALATT" címmel, az általa alapított Daily Mailben. Ezzel az írással indult el a Magyarország trianoni békeparancs utáni helyzetére való nemzetközi figyelemfelkeltés. Ettől kezdve a magyar revízió egyik fő támogatójává vált.

A cikk hatására remény támadt a magyar közvéleményben.
Már maga az, hogy a revízió ügyét az egyik legolvasottabb brit napilapban felvetették és a szigetország egyik leggazdagabb embere állt az ügy mellé, olyan fejlemény volt, amiről sokan álmodni sem mertek.

A magyar fővárosban nemzeti hősként fogadták a revíziós gondolatok élharcosát. Rothermere cikke azonban nem bírt nagy jelentőséggel a nagyhatalmi külpolitikában, hiszen mind a francia, mind a brit külügyminisztérium sietett közölni a kisantant államokkal,
hogy politikájuk velük szemben semmit sem változott.

Lord Rothermere angol újságíró-fejedelem, lapjában a Daily Mailben a magyar igazságnak állandó szószólója volt.
Már a húszas években bátran szembehelyezkedett azzal, az Angliában általános véleménnyel, amely a Kisantantban
látta a közép-európai élet irányítására hivatott államcsoportot, nyíltan síkra szállt a magyar igazságért.

1930-ra teljes mértékben azonosult a Bethlen-i irányvonallal,
de Bethlen István bukása után végleg visszavonult a magyar ügy támogatásától.--Sajnos nem talált politikusok támogatására. Családja, testvére és fia nagyban segítették.

Tiszteletére emelték még életében, 1928-ban a Magyar Igazság kútját. 1940. november 26-án, 72 évesen hunyt el Bermudán.
(Részleteket közöltünk a hu.wikipediaorg) (M.o. helye a Nap alatt
című bejegyzésből).
----------------------------
Lord Rothermere FIA, Esmond Harmsworth látogatása M. o.-ra.
(1898 május 29--1978 július 12).
Amikor Lord Rothermere elindította a magyar revíziót támogató kampányát, a hálás magyar lakosság valóságos messiásként várta az arisztokrata családot. Elsőként a lord fia, Esmond Harmsworth látogatott el Magyarországra.--(MI alapú áttekintés).

Esmond Harmsworth (Lord Rothermere fia) 1928. május 16-án érkezett meg az Imperial Airways angol légiforgalmi társaság
„City of Budapest” nevű gépével a Mátyásföldi repülőtérre,
majd onnan nyitott gépkocsin hozták be a belvárosba.

A tömeg a Keleti pályaudvarnál: a hivatalos fogadóbizottság és a valóságos népünnepélyt rendező, százezresre becsült kormányzó- és revíziópárti tömeg a Keleti pályaudvar érkezési oldalával szemben (a mai Baross téren) gyűlt össze a tiszteletére.

A beszéd: Esmond Harmsworth az őt éljenző hatalmas tömeg előtt itt mondta el az egyik legfontosabb, nagy hatású beszédét, amelyet a korabeli sajtóbeszámolók szerint magyar nyelvű mondatokkal zárt le, óriási lelkesedést kiváltva.

A Trianon utáni revíziós törekvéseket támogató sajtómágnás fiaként óriási, nemzeti ünneplésben részesült; a budapesti utcákon mintegy félmillió ember köszöntötte.--Látogatásának célja a magyar revíziós törekvések támogatása volt.--(MI alapú áttekintés).

Lord Rothermere emlékét emléktábla és szobrok is őrzik.
Hálás köszönetünk és tiszteletünk Lord Rothermere családjának!
Emléküket őrőkre megőrizzük. Az Égiek oltalmazzák őket !
Hajdú Nimród. --

TRIANON 5 -- EMLÉKMŰVEK1920 második felében szobrászaink szorgos keze által megszülettek a nemzet fájdalmának és reménye...
05/06/2026

TRIANON 5 -- EMLÉKMŰVEK

1920 második felében szobrászaink szorgos keze által megszülettek a nemzet fájdalmának és reményeinek első emlékművei Budapesten.

„A háború fegyveri elhallgattak, szólaljanak meg a múzsák. Lelkesítsenek, acélozzák meg a lelkeket, az elszakított magyar földekre vigyenek reményt és kitartást. A megmaradt magyar földeken élesszék a hazaszeretet tüzét”--írta Horthy Miklós kormányzó, 1921-ben.

Az 1945 után hatalomra került kommunista rendszer minden magyar történelmi emléket lerombolt, így a trianoni szobrainkat is. Ennek ellenére korabeli képekből fel tudjuk idézni, hogyan gyászolt Bpest..........................................................
A trianoni békeparancsban sok Magyarországra kényszerítő, jogtalan rendelkezés volt, amivel sok idegen, vezető politikus nem értett egyet.
Ezek egyike volt Lord Rothermere, angol politikus, aki fontosnak tartotta a trianoni békeszerződés felülvizsgálatát.

Lord Viscount Rothermere (Sidney Harold Harmsworth) 1868-1940.
Angol politikus, a brit Lordok Háza tagja, lapkiadó és magyar barát.
1927 június 21-én jelent meg a történelmi fontosságú tanulmánya: "Magyarország helye a Nap alatt--Biztonságot Közép-Európának" címmel a Daily Mailben.

Írásában a trianoni békeparancs hibáit, tévedéseit
és a magyar határok módosításának szükségességét fejtegette.
Ezáltal nagyon kedvelt és népszerű lett Magyarországon.
1927 június 27-én Budapestre utazott, hogy személyesen győződjön meg a magyarságot Trianonban ért igazságtalanságokról.

Hajdú Nimród. --

TRIANON 4 -- KÖVETKEZMÉNYEKÖsszeEsküvés Magyarország ellen !A 2. világháborút lezáró párizsi békekonferencia 1946 július...
04/06/2026

TRIANON 4 -- KÖVETKEZMÉNYEK
ÖsszeEsküvés Magyarország ellen !

A 2. világháborút lezáró párizsi békekonferencia 1946 július 29-től
1947 február 10-ig tartott,--a szerződést 1947 február 10-én írták alá.
Párizsban Magyarországot Trianonnál is súlyosabban büntették !
Jóvátételeket és tömeges kitelepítéseket, lakosságcserét rendeltek el.

Sztálin vezérletével a németekre alkalmazott "kollektív bűnösség" elvét (oktalanul), Magyarországra is kiterjesztették !--Ez azt jelenti, hogy a felelősség a magyar kormány helyett/mellett a magyar népet is terheli !

Ezt követően a magyar nemzet irtása, rablása tovább folytatódott !
Magyarok Istene, meddig kell még népednek oktalanul szenvedni?!
A bolsevizmus 70 éve alatt tilos volt a határ-rendezéséről beszélni.
A kommunista rendszer bukása után elkezdődtek a határrendezések.

Bizonyára ugyanazok a háttérhatalmi erők (és a 2 világháború győztesei), vezérletével, akik 1920-ban felosztották Európát.
1989 után visszaállították a régi határokat. Ennek az lehetett az oka, hogy lejárt a háború után kötött titkos egyezmény ideje.

Az első világháború után a magyar nemzet testéből erőszakkal leszakított, mesterségesen létrehozott államok: Csehszlovákia,
Románia, Jugoszlávia, majd a Szovjetunió felbomlottak.

Egy sereg ország kapta vissza területeit. Németország is egyesült.
Vajon miért nem rendezték Magyarország határait is?
Miért nem alkalmazták velünk is az emberi jogok szemléletét,
a magyarság jogait, az önrendelkezés és az anyaországgal való
egyesülési jogainkat?--

Ez hatalmas megkülönböztetés a mai napig !
A háttér és győztes hatalmak képtelenek voltak egyenlő mértékkel mérni, mert a győzelem és a magyar gyűlölet kábulatában voltak.
Azért egy "békeszerződés" nem vezethet egy nemzet pusztulásához!!

A magyarságot ellenségei 1,550 éve (Atilla óta) (ok nélkül) büntetik!
Az ellenségeink szemében a magyarságnak három "bűne" van:
1. A Kárpátokat ma is birtokoljuk,--2. Ősibb nép vagyunk mint ők,
3. Az ősmagyar fejlettség és műveltség megelőz keletit és nyugatit.
A fentieket minden magyarnak tudni és vallani kell !
Trianonban is a fenti három ok vezérelte a magyar ellenes bírákat.
Határtalan megkülönböztetés, összeesküvés és bosszúállas zajlott le. Ezer évig védtük Európát.--Büntetéssel köszönték meg !!!
Kevésbé ismert, hogy a határokat tárgyalások útján is lehet rendezni.

Ezt nemzetközi szerződések is lehetővé teszik. (Helsinki szerződés).
Ezzel a lehetőséggel eddig egyik kormányunk sem élt.
A rendszerváltás után még a Kárpátalja anyaországhoz való
csatlakozási kérelmét is elutasították.
Magyarországot minden oldalról saját népe határolja körbe.
Ezen területeken a magyarság idegen megszállás alatt vergődik.
Magyarország határait csak történelmi jogaink alapján lehet rendezni !
Erőszakos idegen betelepítések, tömeges lakosság cserék, stb. miatt.
Máshogy (mai népesség, népszavazás, stb.) nem szolgálna igazságot!
Mint sokszor történelmünkben, Trianonban is magunkra maradtunk.
De nem adjuk fel, mert csak az vész el, amiről lemondunk.
Ne feledjük: Trianon első sorban történelem, másodsorban politika.
A Magyar Nemzet hallhatatlan,--mert él a Magyarok Istene !
Magyar testvérek! -- Harsogjuk világgá közösen:
Magyar !--Legyen (magyar) hited--és lészen országod !
Hajdú Nimród.

TRIANON 3 -- IDEGEN NAGYSÁGOK vélekednekA magyar ellenes trianoni és párizsi békeparancsot számtalan neves, külföldi nag...
03/06/2026

TRIANON 3 -- IDEGEN NAGYSÁGOK vélekednek

A magyar ellenes trianoni és párizsi békeparancsot számtalan neves, külföldi nagyság is bírálta, felülvizsgálatát szükségesnek tartotta.
Az idegen nagyságok véleménye a trianoni békeparancsról és a magyarságról rendkívül fontos, mert ezekből egyértelműen kiderül
a magyarság ellen szervezett nemzetközi összeesküvés !

Trianon ismertető,-18 perc.
https://www.youtube.com/watch?v=HlpObwbgPQs

Közöljük 45 idegen nagyság hívatalos véleményét.
Ezekről minden magyar érzelmű embernek tudnia kell !
EURÓPA:
1. –-Motta, svájci köztársasági elnök:
“Ha a békeszerződések hibáit nem orvosoljuk, kirobban a
borzalom, amit háborúnak nevezünk.”
2. --Conti, egyetemi tanár, Olaszország.
"A háború utáni helyzet károsabb volt Magyarországra, magánál
a háborúnál. Hogy ezt jóvá kell tenni, az kétségtelen.”
3. –-Francesco Nitti, olasz miniszterelnök,1924 szept:
"Egyetlen néppel sem bántak el gonoszabbul, mint a magyar
néppel, egyetlen országot sem kínoztak meg, marcangoltak
szét és raboltak ki jobban. Magyarország népének felosztása a
modern civilizáció egyik legszégyenteljesebb lapja.”
........................................
EGYESÜLT ÁLLAMOK:
4. –-Lansing, amerikai államtitkár:
“Ezek a békeszerződések cselszövések és rablások eredményei,
megalázóak és tarthatatlanok.”
5. --Herbert Hoover, az USA elnöke, (1929-1933).
"Ha nem lett volna fenséges kitartás a magyar lélekben,
a faj kipusztult volna.”
6. –Philipp Marshal Brown, a Princeton Egyetem (USA) professzora:
„Veszélyes dolog a történelmet úgy kiigazítani, hogy népeket és
területeket cserélgetünk elvont elméletek alapján…
Magyarországot oly mértékben darabolták fel és csonkították
meg,hogy önálló nemzeti életet élnie igen nehéz, hacsak nem
lehetetlen.”
7. – Roderick Mac Eachon, a washingtoni Katolikus Egyetem prof:
„Minden rablásvágy és igazságtalanság közül…Magyarország
kapta a legkönyörtelenebb részt. Ezt az országot, mely ezer éven
át volt a bástyája a kultúrának és a civilizációnak, a szó szoros
értelmében szétszakították, kegyetlenül feldarabolták, s végül
területének kétharmad részét odaadták a szomszédos ellenséges
nemzeteknek.” ......................................
8. --Dél -Afrika küldötte:--Smuts tábornok követelte a népszavazást
Erdély, Felvidék, Kárpátalja és Délvidék vonatkozásában !
Azzal érvelt, hogy ezt a jogot Németországnak is megadták...
A népszavazást azonban a nagyhatalmak által vezérelt
tanácskozás nem merte elrendelni a cseh, román és szerb
tiltakozás miatt, a népszavazás magyar győzelmétől való
félelmükben.....................................................
NAGY BRITANNIA:
9. --Stanley Baldwin, angol miniszterelnök:
„Európa békéje a trianoni békeszerződés napján szűnt meg.”
10. --Lord Newton szerint:-- "a nagy békebírák nem ismerték azon
nemzetek néprajzának, földrajzának és történelmének
alapelemeit, amelynek sorsát rendezniük kellett."
11. Artur N. Chamberlain, angol miniszterelnök: „A trianoni szerződés eredménye Európában nem béke, hanem az új háborútól való félelem.”

12. Robert Cecil angol delegátus szerint "a Népszövetséget azon célból hozták létre, hogy "időről időre határrevíziót eszközöljön."
13. Pearce Higgins (egyetemi tanár, Cambridge): „..Nem kételkedek benne, hogy eljön az alkalmas pillanat a békeszerződés revíziójára.”
14. Herbert Henry Asquith, aki 8 évig volt angol miniszterelnök,
1925-ben: „Ez a béke nem államférfiak munkája, hanem súlyos és végzetes tévedések eredménye.”

15. Nicolson Harold, aki a Békekonferencián jelen volt, 1933. évben a következőket írta: "Magyarország feldarabolása oly módon történt, hogy az érdekelt lakosság véleményét senki sem vette figyelembe."
16. Edgar Wallace (író, London): „..Erélyes híve vagyok minden olyan lépésnek, amely felszabadítja Magyarországot annak az igazságtalanságnak elviselhetetlen terhe alól, amely alatt sínylődik.”

17. Lord Viscount Rothermere, a brit Lordok Háza tagja, politikus:
“Az új európai határok igazságtalansága állandó veszedelme
Európa békéjé-nek, és azok a kezek, amelyek a mai politikai helyzetet létrehozták, a jövő háború magvait hintették el.”
1927 tavaszán Budapestre utazott, hogy személyesen győződjön meg
a magyarságot Trianonban ért igazságtalanságokról.

18. Lord Newton (a Lordok Házának tagja, Anglia):
„..Romániát, Csehszlovákiát és Jugoszláviát kivéve, az egész Európa kezdi belátni a trianoni egyezmény igazságtalanságait. Legfőbb ideje volna már Magyarország sorsát bölcsen és békésen elintézni.”
19. „A magyar nagyon önérzetes nép, erős nemzeti és hazafias érzésük van. Nem hiszem, hogy bármibe is könnyen belenyugodna, amit igazságtalannak tart.”– Lord Newton, a brit Lordok Házának tagja, 1921-ben, a trianoni diktátum angol parlamenti vitájában.

20. Lloyd George brit miniszterelnök 1928 október 4-én, londoni beszédében mondotta: "Az egész dokumentáció, melyet szövetsé-geseink a béketárgyalások alatt rendelkezésünkre bocsátottak, csaló és hazug volt. Mi is hamis alapokon határoztunk.”
21. Lord Sydemann (a Lordok Házának tagja, Anglia):
„..Engem mindig az döbbentett meg, hogy vajon milyen befolyás következtében részesült ilyen kegyetlen eljárásban az az egyetlen fél, amely nem volt felelős a világháborúért. Talán egyszer napfényre kerül az igazság.”

22. Sir Philip Gibbs, angol történész: „A békeszerződésnek elméletileg a „népek önrendelkezési jogára” alapított területi rendelkezései tucatnyi Elzász-Lotaringiát létesítenek Európában, holott egy is elég fekély volt Európa testén.…Magyarországot a nemzetiségi elvre és a gazdasági életre való tekintet nélkül szétosztották.
Elvették a gyárait, az erdeit, a bányáit.
Népének nagy részét kiszolgáltatták...az ellenséges népeknek…"......................................
FRANCIAORSZÁG:
23. Louis Duval Arnold (párizsi képviselő):
„..A művelt nyugatnak nem szabad ilyen határokat megtűrnie.”
24. Yves de Daruvár: „Trianonban Európa legrégibb és legszilárdabb földrajzi határait rombolták szét..,„Trianon tehát történelmi tévedés, földrajzi szörnyszülött, gazdasági lehetetlenség, igazságtalan békeszerződés önmagában és tragikus következményeiben.”

25. Veterlé Abbé, 1921 június 17-én a francia képviselőházban:
“Bizonyos vagyok benne, hogy népszavazás esetén sem a csehek, sem a románok, sem a szerbek nem kapták volna meg a szükséges szavazatok egyharmadát sem.”
26. Henri Pozzi (francia szakértő, aki jelen volt a tárgyalásokon):
„..Pasics, Masarik és Bratianu, ...Wilson és Clemenceau olyan játékot játszottak, amely egykor a világtörténelem szégyene lesz.”

27. André Tardieu, háromszoros francia miniszterelnök, a La paix című könyvében: „Azért nem lehetett a magyaroktól elszakított Felvidéken népszavazást tartani, mert akkor nem jött volna létre Csehszlovákia a lakosság ellenszavazata következtében.”
28. Francois Mitterand, francia elnök:
„..Ami Trianonban történt, az mocskos dolog volt.
Egyetlen néppel sem bántak el gonoszabbul, mint a magyar néppel. Egyetlen országot sem kínoztak meg, marcangoltak szét és raboltak ki jobban. Magyarország népének felosztása a modern civilizáció egyik legszégyenteljesebb lapja.”

29. „Mikor fogjuk leróni adósságunkat az áldott magyar nemzet iránt, amely a művelt emberiséget megment***e, amikor saját testével védte Európát a tatár és a török ellen?”
– Michelet, francia történész a 19. században.
30. „Egy nemzet nincs megalázva azzal, hogy legyőzték, vagy ha aláírt késsel a torkán egy végzetes békeszerződést. Becstelenné válik azonban, ha nem tiltakozik, ha tönkretételéhez maga is hozzájárulását adja. Nem a vesztés a bukás, hanem a lemondás…”–Théophile Delcassé, volt francia külügyminiszter.

31. „A trianoni béke, amely tudatlan, sőt talán rosszindulatú politikusok csináltak, valóságos szégyen ránk nézve. Igazságtalan
és képtelen intézkedéseket tartalmaz. Magyarország története századokon át tele van dicsőséggel s tudjuk, hogy védőbástyája volt a kereszténységnek a törökök ellen és ezért megérdemelte volna, hogy ne csonkítsák meg. Ezt a békeszerződést meg kell,
és meg fogják változtatni.”– Cherfis, tábornok, író, Franciaország.

32. „Jóvátehetetlen az, amit Közép-Európával szemben elkövettünk... Magyarországot szigorúbban büntették, mint a fő ellenséget, megcsonkították, feldarabolták, tönkretették, kirekesztették a Népszövetségből, zsákmányul dobták oda a Kisantantnak. … Milyen szellemi eltévelyedés lett úrrá azokon az államférfiakon, akik – miután telebeszélték a világot a faji és nemzetiségi jogokkal – olyan városokat szakítottak el Magyarországtól, amelyekben… az egész lakosság magyarul beszélt, magyar származású volt és magyar volt érzelmeiben és kultúrájában? Miért? Miért?” – de Monzie, francia szenátor, későbbi külügyi államtitkár.

33. „Ha Magyarország erőszakos beolvasztó politikát akart volna folytatni kisebbségeivel szemben – ez volt mellesleg a francia királyok politikája – erre évszázadokon keresztül bőségesen lett volna ideje.…Franciaország különösképpen ezeréves egyesítési politikájának köszönheti, hogy politikai bukásai után 1815-ben és 1871-ben fennmaradhatott. Magyarországot ezzel szemben 1920-ban megbüntették azért, mert elhanyagolta az egyesítést és hagyta nemzetiségeit saját területén szabadon fejlődni...--Ha valóban elnyomta volna őket, ma nem lennének trianoni határok.”
– Aldo Dami, francia történész, a nemzetiségek beolvasztásáról...........................................
KÖRNYEZŐ ELLENSÉGEINK:
Trianon kegyetlenségével még az ellenségeink is egyetértenek:

34. Vladimir Iljics Lenin: „Trianonban útonálló gyilkosok diktálták a békét.”-„Rájuk erőszakolták a békét, de ez a béke uzsorás béke, gyilkosok és mészárosok békéje...hallatlan béke, rabló béke...
ez nem béke, ezek olyan feltételek, amelyeket útonállók késsel a kezükben diktálnak a védtelen áldozatoknak.”

35. Részlet Eduard Benes, cseh politikus emlékirataiból:
“Mivel láttam a veszélyeket, Párizsban egyedül láttam hozzá a jövő békéjének megalkotásához. Majdnem mindent improvizálva, források és bibliográfia nélkül készít***em.”
36. Tomás Garrigue Masaryk, Csehszlovákia alapító atyja: „Választanunk kellett Csehszlovákia megteremtése vagy a népszavazás között.”
37. Tomás G. Masaryk, Csehszlovákia első elnöke: (1927 okt. 28.)
„Közép-Európa mai állapota természetellenes, és józanésszel nem tekinthető véglegesnek. A jövőben, mihelyt eljön rá a kedvező pillanat, elengedhetetlenül szükséges lesz, hogy ott a természeti törvényeknek megfelelő egyensúlyt helyreállítsák, ami Európa szempontjából is nélkülözhetetlenül fontos…”

38. Andrej Hlinka páter, a legnagyobb tót nacionalista párt,
a Szlovák Néppárt vezetője 1925. június 4-én: „Mindannyiunk lelkében lobogjon a magyar haza emléke, mert ezer esztendős magyar uralom alatt nem szenvedtünk annyit, mint a cseh uralom hat éve alatt.”
39. Stipics, a magyarországi szerbek vezére 1925-ben röpiratban t***e közhírré: “Az elmúlt hat esztendős jugoszláv uralom a mi szerbjeinkben kiváltotta a régi magyar uralom utáni vágyakozást.”

40. Maniu, román miniszterelnök, az erdélyi románok vezére 1920: “Az úgynevezett magyar elnyomás alatt nekünk, erdélyi románoknak jobb dolgunk volt, mint most.”
41. Ionel Bratinau román miniszterelnök 1920. július 1-én Bukarestben elhangzott nyilatkozata: "Nem nyughatunk addig, amíg a magyar népet gazdaságilag és katonailag teljesen tönkre nem tesszük, mert mindaddig, amíg Magyarországban az életképességnek szikrája is van, mi magunkat biztonságban nem érezhetjük.".............................................
A HATÁROK VÁLTOZTATHATÓK:
A trianoni "béke"-szerződés tárgyalások által megváltoztatható !

42. Neville Chamberlain, brit miniszterelnök 1938-ban írt levele
Horthy Miklós kormányzóhoz:
„..A túlnyomóan magyarlakta területek visszaadásáról, igenis lehet tárgyalni, de természetesen csak megfelelő feltételek mellett…”
43. Lord Viscount Rothermere (Sidney Harold Harmsworth), angol politikus, a brit Lordok Háza tagja és lapkiadó:
1927 június 21-én jelent meg a történelmi fontosságú tanulmánya: "Magyarország helye a Nap alatt--Biztonságot Közép-Európának" címmel a Daily Mailben. Írásában a trianoni békeparancs hibáit, tévedéseit és a magyar határok módosítása szükségességét fejtegette.

44. Lord Halifax angol külügyminiszter 1938(?) október 24-én Edinburghban tartott beszédében kijelent***e: "...kormánya elismeri, hogy Magyarországnak jogos követelései vannak, és reméli, hogy békés tárgyalások útján lesznek kielégíthetők…”
45. „..a határok megváltoztathatók a nemzetközi törvények figyelembe vételével, békés úton, szerződések által..."
(a Helsinki Szerződés, 1976 augusztus 1.)....................................................
A trianoni békeparancsról vélekedő idegenek jegyzéke nem teljes.
Csak az általunk ismert, összegyüjtött forrásokat tartalmazza.
Hálás köszönetünk és tiszteletünk a fent idézett idegen nagyságok bölcseletéért és Magyarország melletti bátor, becsületes, emberséges és lelkiismeretes kiállásáért !!!...........................................................
A magyarságra kiszabott büntetések, szabad rablások ideje lejárt!
A győztes és háttér hatalmak mérjenek egyenlő mértékkel!
Rendezzék Magyarország határait is, úgy, mint a többi országét.
Becsületet, elismerést, igazságot és kártérítést Magyarországnak !
A Magyarok Istene vezéreljen bennünket ennek megvalósításában.
Úgy legyen ! -- Hajdú Nimród. --

TRIANON 2 -- NEVES MAGYAROK vélekednekA 106 évvel ezelőtt elrendelt trianoni békeparancs végzetes helyzetbe sodorta hazá...
02/06/2026

TRIANON 2 -- NEVES MAGYAROK vélekednek

A 106 évvel ezelőtt elrendelt trianoni békeparancs végzetes helyzetbe sodorta hazánkat és megrázta a magyar társadalom minden rétegét.

A két világháború között Horthy Miklós kormánya legfőbb céljává a
határok módosítását tűzte ki. Az ország erőforrásainak jelentős részét
a trianoni békeparancs megváltoztatására fordították.

Trianont számos magyar költőnk verse örökít***e meg.
1928-ban a Kosztolányi Dezső szerkesztésében megjelent kötetben
a magyar irodalom, művészet, jeles közéleti személyiségek, tudósok
és politikusok írtak a trianoni fájdalomról. Az előszót Horthy Miklós írta.

Az írások 1915 és 1943 között születtek.
Akkor nemzeti közmegegyezés volt e kérdésben.
A kötetben a korszak irodalmi életének kiemelkedő alkotóit találjuk: Kosztolányi Dezső, -Móricz Zsigmond, -Krúdy Gyula, -Karinthy Frigyes, Babits Mihály, -Herczeg Ferenc, -Tormay Cecile és sokan mások.

1945 után a kommunista rendszer tiltotta Trianon emlékezetét.
2010 május 31 óta: június 4-én van a Nemzeti Összetartozás Napja.

2020: Jelenczki István filmje Trianonról: 5 perc.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu2Upe7Ud-Q&t=60s

Ön-tér-kép: a nemzet lelki-állapota: 6 perc.
https://www.youtube.com/watch?v=jYWY6tRE2P0

Kárpát-hazánk élő őrei vélekednek: 25 perc.
https://www.youtube.com/watch?v=rJe790URn9E

Trianon máig velünk van, következményeit nemzetünk ma is viseli.
A magyarság ma mély magyar hittel, lélekkel, szellemmel, tudattal, szeret***el és türelemmel tud segíteni egymáson és nemzetünkön.
A Magyarok Istene erősítsen bennünket együvé tartozásunkban.
Hajdú Nimród...............................................................
Babits Mihály: Áldás a magyarra

Ne mondjátok, hogy a haza nagyobbodik.
A haza, a haza egyenlő volt mindig
ezer év óta már, és mindig az marad,
mert nem darabokból összetákolt darab:

egy-test a mi hazánk, eleven valami!
Nem lehet azt csak úgy vagdalni, toldani.
Máskor is hevert már elkötött tagokkal.
Zsibbadtan alélt a balga erőszakkal.

De mihelyt fölengedt fojtó köteléke,
futni kezdett a vér elapadt erébe.
Visszakapta ami soha el nem veszett.
Nagyobb nem lett avval. Csak egészségesebb.

Lám, igaz jószágunk visszatér kezünkre,
bár a világ minden fegyvere őrizze.
Mert erős a fegyver és nagy hatalmasság,
de leghatalmasabb mégis az igazság.

Útja, mint a Dunánk és csillagok útja:
nincs ember, aki azt torlaszolni tudja.
Él a nagy Isten és semmi se megy kárba.
Magyarok se lettünk pusztulni hiába,

hanem példát adni valamennyi népnek,
mily görbék s biztosak pályái az égnek.
Ebből tudhatod már, mi a magyar dolga,
hogy az erős előtt meg ne hunyászkodna.

Erős igazsággal az erőszak ellen:
így élj, s nem kell félned, veled már az Isten.
Kelnek a zsarnokok, tűnnek a zsarnokok.
Te maradsz, te várhatsz, nagy a te zálogod.
Zsibbad a szabadság, de titkon bizsereg,
és jön az igazság, közelebb, közelebb.....

Babits Mihály. --

Cím

Sopron
9400

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Ősmagyar Egyház új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás