Somogyhárságy Szent Vendel Plébánia

Somogyhárságy Szent Vendel Plébánia A Somogyhárságyi Plébánia, valamint Dráváninneni és a Zselicentúli szórványegyházközség élete

23/03/2026

Jogos észrevétel Fábry Kornél püspök atyától☝️

Teljes cikk kommentben!

+VEKKELI ÁDÁMNÉ, GÁYER  KATALIN(1934-2026) "...meglátták szemeim a Te üdvösségedet" Lk.2.30.Vekkeli Katica hosszú, gazda...
08/03/2026

+VEKKELI ÁDÁMNÉ, GÁYER KATALIN
(1934-2026)
"...meglátták szemeim a Te üdvösségedet" Lk.2.30.

Vekkeli Katica hosszú, gazdag földi élete is véget ért, szentségekkel megerősített lelke Hazatért mennyei Atyjához...
Szeretettel értesítjük a kedves híveket, hogy temetése március 10.-én kedden, délután 2 órakor lesz a Hárságyi temetőben, előtte 13 órától szentmisében adunk hálát a ő életéért, sok imádságos szeretetéért.
Katica néni egész életében meghatározó volt a Templom szeretete, az imádság és a Jóistennel való szoros, szentségi kapcsolat. Hosszú évtizedeken át rengeteget segített a templomunkban és az Egyházközségünk működésében imáival, kétkezi munkájával, áldozatos szeretetével igen tekintélyes részt vállalt.
Mindenért nem győzünk hálát adni, de kérjük legyen jutalma az Ég! Részesüljön a boldogító színelátás jól megérdemelt örökkétartó örömében!
Köszönünk mindent, Katica néni!
Találkozunk még!
Mint az utolsó hárságyi generáció tagja, aki még beszélte a sváb nyelvet, naponta többször elmondott kedvenc imája kísérje most az Igaz Bíró elé:
"Jesus, dir leb ich!
Jesus, dir sterb ich!
Jesus, dein bin ich
im Leben und im Tod!

Jesus, sei gnädig,
sei mir barmherzig!
Führ mich, o Jesus,
in deine Seligkeit!

Jesus, gib Glauben,
stärk meine Hoffnung!
Jesus, schenk Liebe
und Treue bis zum Tod!

Jesus, dir dank ich,
Jesus, dich bitt ich,
Jesus, dich lob ich
jetzt und in Ewigkeit!"

08/03/2026

NŐNAP
A "Teremtés Koronáitól" szíves elnézést kérve az alábbi vicces montázsért, és tudván, hogy Isten mindent tökéletesnek teremtett :) a mai hálaadó imádságaink a nőkért, édesanyákért, szerzetesnővérekért, a feleségekért és még hajadon fiataljainkért, a büdös kölkökért ostromolják az Eget.
Isten éltessen benneteket, jó, hogy vagytok nekünk, igazi kincsei vagytok Egyházunknak és közösségeinknek! :)

Bereczki Szilárd közösségi hálón talált hálaimájával:
“Mennyei Atyám!
Hálatelt szívvel írom ezeket a sorokat, ugyanis ma a Te tökéletes terved gyümölcseit ünnepeljük.
A férfi társaim nevében is köszönjük Neked a NŐKET!
Hálásak vagyunk, hogy mellénk teremtetted és, hogy igazi társként tudjuk velük élni a földi életünket!
Hiszem azt, hogy minden ember egyforma a Te szemedben,viszont azt gondolom, hogy kicsivel jobb kedved volt, mikor a nőket teremtetted, mert hát a szépséget csak jó kedv mellé lehet társítani. De ne értsd félre, ezt mi nem bánjuk, sőőt, így minden nap kicsit a mi kedvünk is jobb lehet! (Még ha nem is mindig azt akarják, amit mi.)
Uram, igyekszünk meghálálni ezt Neked, és persze nekik is, amit értünk tesznek!

És kérlek ez az ima maradjon köztünk, mert nem mindig tudjuk ezt kifejezni nekik, s nem akarom, hogy azt higgyék, hogy csak ma van ez így. Köszi szépen.

Jaaa, és kérlek ne feledkezz meg a Zoltánokról sem! Névnapjuk van. Tudom, hogy tudod, csak szóltam.

Ámen!”

:) Ma a Vásárosbéci Szent Márton kápolnánkban felujítási munkák felmérése okán jártunk, toronyba felkapaszkodtunk, haran...
06/03/2026

:) Ma a Vásárosbéci Szent Márton kápolnánkban felujítási munkák felmérése okán jártunk, toronyba felkapaszkodtunk, harangjainkat meglátogattuk. :)
Eddig semmilyen hiteles információval nem rendelkeztünk róluk, így külön öröm ez számunkra.
Sikerült lemérnünk, lefotóznunk, felirataikat és hangjukat is rögzítenünk, íme:
A nagyobbik harangunk súlya 150 kg, hangja F5-F #5
Felirata:
VÁSÁROSBÉCZ
1925
ÖNTÖTTE SZLEZÁK LÁSZLÓ HARANGÖNTŐ BUDAPESTEN
SZENT MÁRTON PÜSPÖK KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK, LÉGY MINDIG MELLETTÜNK!
Kissebbik harang súlya 65 kg., hangja A5-Bb5
Felirata:
VÁSÁROSBÉCZ
1921
ÖNTÖTTE SZLEZÁK LÁSZLÓ HARANGÖNTŐ BUDAPESTEN
SZENT ANNA, SZŰZ MÁRIA ÉDESANYJA, KÖNYÖRÖGJ LELKÜNKÉRT ÉS KÖZSÉGÜNKÉRT!
Éppen most múlt 100 esztendős nagyharangunk tehát örömmel csendül fel majd ismét, hiszen -a több mint 10 éve elakadt felujítási munkálataink után-, úgy néz ki, hogy sikerül folytatnunk a renoválást, és ennek keretében villamosítást-digitális vezérlést is kap mindkét harangunk.
A hívek imáinak, zarándoklatainak valamint Szent Márton püspök Tours-i sírjánál való plébánosi esedezésnek, közbenjárás-kérésének hála sikerült egy csekély anyagi forrást találnunk: így hétfőn felvonulhatnak a munkások ismét a helyszínre.
Egyelőre befejezni nem tudjuk még mindig, a külső renoválás még további nyüglődések és tépelődések következtében a jövőbe vetett minimális reménnyel várat még magára, de az is nagy öröm számunkra, hogy a teljes templombelső felujításra kerülhet, és a katolikusok ismét használatba vehetik templomukat a közeljövőben.
A harangok ha a munka közben "felnyögnek", megkondulnak, összevissza "kalamú'nak" :) , az azért van, mert leemelik őket, átforgatják, új tartószerkezetet készítenek nekik, próbahangolják őket: kérjük a kedves béci lakosokat, hogy legyenek elnézőek, megértőek és türelmesek ezidő alatt.
És természetesen kérjük továbbra is, hogy imáikkal, szeretetükkel kísérjék a munkálatokat, szurkoljanak-drukkoljanak a folyamat alatt.
A felujítás alatt fotókkal dokumentáljuk a munkákat természetesen, és időnként hírt adunk róla.

Falunk büszkeségének és egyházközségünk kántorának, Gaál Péter Vendel olaszországi koncertjének hétvégi plakátja. :) Szu...
26/02/2026

Falunk büszkeségének és egyházközségünk kántorának, Gaál Péter Vendel olaszországi koncertjének hétvégi plakátja. :)
Szurkoljunk neki, imádkozzunk érte! :)

"Donauschwaben werden wir genannt..."A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja
19/01/2026

"Donauschwaben werden wir genannt..."
A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

EMLÉKEZZÜNK!EMLÉKEZZÜNK!EMLÉKEZZÜNK!

Ma, január 19.-én van a magyarországi németek kitelepítésének emléknapja.
A tragédia hatása ma is érezhető falvaink demográfiai mutatóin, a svábság öntudatán. És a mai napig hordozzák a túlélők a sebeket.
Van olyan falu az Egyházközségünkben, ahol két hullámban is volt elüldözés: kétszer törték el a falu gerincét anno...

Maradtak itthon szép, mintagazdaságok üresen, szétszakított családok, máig ki nem beszélt és fel nem dolgozott traumák, a Pirnai láger emléke, az onnan visszaszököttek erdőben, pincékben állati módon bujkálásának és a rettegésnek odüsszeája, körmök kitépése az Andrássy u. 60.-ban, a semmiből való többszöri újrakezdés brutális politikai és személyes ellenszélben...

Akinek volt ereje, hite hozzá...
Imádkozzunk azokért, akik ebben a lelketlen, testvérietlen kataklizmában is emberek tudtak maradni, nyelvüket, hitüket, kultúrájukat meg tudták őrizni és tovább tudták adni... És imádkozzunk ma azokért is, akik soha nem tértek haza: idegen földben nyugszik meggyötört testük: ölelje őket szentséges szívére az irgalmas Jézus, és a Béke Fejedelme adjon nekik örök békességet...

"Donauschwaben werden wir genannt,
und so sind wir weit und breit bekannt.
Uns're Heimat war im Donauraum,
und sie bleibt für uns ein ewig schöner Traum.
Uns're Ahnen sind vom Schwabenland
einst gezogen in ein fremdes Land.
Und sie schufen hier mit Pflug und Hand
mit viel Fleiß und Schweiß ein schönes Heimatland.
Zeiten kommen und die Zeiten geh'n,
und so mussten wir auch wieder geh'n
aus der Heimat dort im Donauraum,
doch sie bleibt für uns ein ewig schöner Traum."

https://www.magyarkurir.hu/hirek/85-eve-hunyt-el-cserkeszet-alapitoja-lord-baden-powell-oroksege?fbclid=IwY2xjawPPI-lleH...
10/01/2026

https://www.magyarkurir.hu/hirek/85-eve-hunyt-el-cserkeszet-alapitoja-lord-baden-powell-oroksege?fbclid=IwY2xjawPPI-lleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBOQUVaOE1aMVB6VmpaVEJKc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHuX-N8t23NGHtvi5Q3EDUI36x12OSyltpZuYvitYd0ns_vx1mulpbEUn0NJ3_aem_rVubRzornCxALsAOehjcPQ

1941. január 8-án, a második világháború árnyékában, nem sokkal a 84. születésnapja előtt hunyt el a kenyai Nyeri városában Robert Stephenson Smyth Baden-Powell, közkedvelt becenevén Bi-Pi, a cserkészet alapítója, akit a mozgalom világszerte a „világ főcserkészeként” isme...

01/01/2026

Napi fogódzó - Újévi áldás...

Áldjon meg téged az Isten az új esztendő küszöbén, hogy ne a félelem, hanem a bizalom vezessen téged!

Áldja meg az Úr az előtted álló utat, hogy legyen benned bátorság az új lépéshez, türelem a várakozáshoz, és bölcsesség a döntésekhez!

Áldja meg a szívedet, hogy mindig maradjon hely benne a szeretetre, de adjon bátorságot is, hogy legyen erőd elengedni mindazt, ami már nem visz előre.

Áldja meg a munkádat kitartással, a pihenésedet megújulással, adjon neked békét és megelégedettséget, örömet és hálát visszatekintéseidben!

Áldja meg otthonodat és családodat, szeretetteidet és kapcsolataidat békével és szeretettel, hogy a találkozásaid építsenek,
a szavaid életet adjanak, és a jelenléted mások számára áldássá legyenek!

Áldjon meg Téged az Úr most és mindörökké, és kísérjen szeretetével az új esztendő minden napján! 😇🙏

31/12/2025

Napi fogódzó - Ima óévre...

Uram, az év végén megállok előtted, és visszatekintek arra az útra, amit Veled jártam végig. Köszönöm az elmúlt év 365 napját, köszönöm az örömöket, amelyek mosolyt hoztak, és a nehézségeket is, amelyek megtanítottak kitartani. Köszönöm a sikereket, és köszönöm a kudarcokat, mert mindegyik formált.

Uram, bocsásd meg mindazt, amit elrontottam, amikor nem szerettem eléggé, amikor türelmetlen voltam, vagy amikor elfelejtettem Benned bízni. Uram, az óév végén Rád bízom magam, és azt kérem, vedd kezedbe mindazt, ami mögöttem van, és mindazt is, ami előttem áll.

Köszönöm, hogy végig velem voltál az elmúlt évben, és tudom, hogy holnap, az új évben is
Veled indulhatok tovább! 😇🙏

"nagyon figyelj, mert a világotteszed is azzá, aminek látod!" -fodorákos-
28/12/2025

"nagyon figyelj, mert a világot
teszed is azzá,
aminek látod!"
-fodorákos-

Balás Béla nyugalmazott kaposvári főpásztornál jártunk a Zselic Katolikus Idősek Otthonában.

24/12/2025

Cím

Rákóczi F. Utca 59
Somogyhárságy
7925

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Somogyhárságy Szent Vendel Plébánia új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Somogyhárságy Szent Vendel Plébánia számára:

Megosztás