17/05/2026
Kedves Konfirmandus Fiatalok! Kedves Léna, Lili, Tamás és Zsoltika! :)
Nagy nap ez a mai! Sokat készültetek az elmúlt hónapokban arra, hogy megálljatok a gyülekezet színe előtt, családotok, szeretteitek hálás és büszke tekintetétől kísérve. Ma számot adtok a megszerzett tudásról, de fontos, hogy ne feledjétek, sokkal több a konfirmáció, mint puszta vizsga. Emlékeztek? A konfirmáció felfedező út, mely során megismerhetjük a Mindenható Istent, az Ő szeretetét és igazságát. Kapcsolatba kerülhetünk vele, így a hitre jutás lehetősége nyílik meg előttünk.
A mai alkalommal az Úr előtt álltok meg. Még meg sem születtetek, amikor Isten már féltőn szeretett benneteket.
Ma valami véget ér, de egy sokkal fontosabb dolog folytatódhat az életetekben. Isten megismerése, tisztelete, a Benne vetett hit és bizalom egy egész életen át tart. Erre hív most benneteket a Gondviselő, Szerető Isten! A gyülekezet legyen lelki családotokká, úgy lépjetek be a templom kapuján mindig, mintha haza jönnétek, mert lelki otthonotok, amely mindig hív és visszavár titeket!
Hálás szívvel köszönöm meg szüleiteknek és keresztszüleiteknek, hogy elkísértek benneteket és imádságaikkal támogattak titeket ezen az úton! Isten áldja meg életüket!
Köszönöm azoknak, akik segítették felkészüléseteket. Nt. Unger Károly és Nt. Fodor Ákos Attiláné Annának, hogy segítették felkészüléseteket!
Köszönöm Főgondnok Asszonynak, presbitereinknek és valamennyi gyülekezeti tagunknak, hogy imádságos szívvel gondoltak rátok az elmúlt hónapokban és így vártak és örülnek nektek a mai napon is!
És végül, de nem utolsó sorban köszönöm nektek, hogy becsülettel, igazi felfedezőkként kérdeztetek, készültetek.
Isten áldása kísérjen benneteket a mai vizsgán, és egész életetekben, hogy Vele járjatok, Őbenne bízzatok és reméljetek egész életutatokon!
Öleléssel és szeretettel:
Porcsné Papp Zsófia (Zsófi néni) :)