01/04/2023
VASÁRNAPI GONDOLATOK
VIRÁGVASÁRNAP (Jn12,1-18)
Máté és Márk nem emlékezik meg Jézus Jeruzsálemi bevonulásáról,de Lukács és János elég részletesen beszélnek róla.
Semmi sincs ok nélkül. Ők azt is láttatni akarják, ami megelőzte a szenvedéseket!
Jézus feltámasztja barátját Lázárt, s ezért veszik körül ujjongva és nagy-nagy örvendezéssel. Egyesek biztosan kifogásolnák a gyermekek magatartását, mert szaggatják a pálmafa ágakat, sőt egyesek még ruháikat is az útra terítik, tiszteletük jeléül.
Az ünneplők úgy érzik jó kezekben van a sorsuk, ha Jézushoz fordulnak.
Ilyenkor a cselszövők, már a háttérben sutyorognak - nehogy valami tökéletes legyen, vagy maradéktalan öröm uralkodjék el a tömegen.
Az embereknek újra meg kell tanulnia ünnepelni és meg kell tanulnia a mások örömében osztozni!
Hány ember feszeng, szinte egész életében, mert mindig meg akar felelni valakinek!!
Örömét már kezdetben képes elrontani azzal, hogy nem akarja azt mással megosztani!
Hányszor fordul elő egy lakodalomban, hogy egy teremben tartózkodott ugyan a násznép, de a menyasszony és a vőlegény családja alig szólt egymáshoz. Csak a már megszokott, ismerős körben akartak szórakozni, s persze ettől lett igazán mesterkélt a mulatság.
Az igazi öröm éppen akkor születik, amikor a lélek lebontja a megszokott határokat!
A szülő ezért tud együtt örülni gyermekével, pedagógus a tanítványával, az orvos a betegével, szurkoló a játékossal!
Ez akkor történhet meg ebben a formában, ha mindkettő részese a sikernek! Mert az egyik ad valamit, a másik pedig elfogadja azt.
Üres stadionban nehéz lelkesen játszani, s a pedagógusnak sincs öröme, ha a növendéke nem akar tanulni! S hiába igyekszik az orvos, ha a beteg nem akar meggyógyulni, hanem inkább halni készül!
Jézus vonul Jeruzsálembe! Nem önmagáért! Hanem, hogy meghaljon sokakért!
Adni akar valamit, de a tömeg még nem tudja, hogy mit fog kapni!
Ünneplik a Hatalmasat, aki képes volt feltámasztani Lázárt!
De az igazán hatalmas, aki képes alázatos és szelíd lélekkel nem csak élni, hanem halni is a másikért!!
Néha bizony nehezebb élni valakiért, mint meghalni!
Jézus rövid életében, mindkettőre példát mutatott nekünk!
T***e ezt azért, hogy tanuljunk meg vele együtt élni másokért! És tanuljuk meg szép lassan életünket is adni azokért, akik örülni tudnak nekünk!
Másokért koptatni életünket, nem mindig öröm, de Golgota nélkül nem lesz feltámadás!!!