Szent Tamás apostol ortodox templom

Szent Tamás apostol ortodox templom Szent Tamás apostol ortodox templom, Keleti Ortodox Egyház, Sárospatak elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

Szent templomunkban minden vasárnap és nagy egyházi ünnepen tartunk szent szolgálatokat, de vannak alkalmak, amikor templomunk papjának máshol kell szolgálatot teljesítenie, ezért látogatás előtt érdemes e-mailben érdeklődni: [email protected]

Apostoli és Evangéliumi olvasmányok Húsvét utáni 6. szombaton:ApCsel 20:7-12Ama napokban a hét első napján egybegyűltünk...
23/05/2026

Apostoli és Evangéliumi olvasmányok Húsvét utáni 6. szombaton:

ApCsel 20:7-12
Ama napokban a hét első napján egybegyűltünk a kenyértörésre. Pál beszédet intézett hozzájuk, s mivel másnap el akart utazni, egészen éjfélig nyújtotta beszédét. A teremben, ahol összegyűltünk, volt lámpa bővében. Egy Eutihosz nevű ifjú, aki az ablaknál ült, Pál hosszú prédikációja közben mély álomba merült. Úgy elnyomta az álom, hogy lezuhant a harmadik emeletről. Holtan szedték föl. Pál lement hozzá, aztán ráborult és átkarolva őt így szólt: „Ne nyugtalankodjatok, mert a lelke még benne van.” Aztán fölment, elvégezte a kenyértörést és evett. Még jó sokáig, egész virradatig beszélt, s végül útra kelt. Az ifjút pedig élve odavezették, és ez nem kis vigasztalásukra volt.

Jn 14:10-21
Mondta az Úr tanítványainak: „A beszédeket, amelyeket nektek mondok, nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki bennem van, Ő maga viszi végbe műveit. Higgyétek el nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem! Ha másért nem, magukért a t***ekért higgyetek nekem! Bizony, bizony, mondom néktek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a t***eket viszi majd végbe, melyeket én végbeviszek, sőt még nagyobbakat is fog tenni azoknál, mert Atyámhoz megyek. És ha valamit a nevemben kértek, megteszem nektek, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban. Ha valamit kértek a nevemben, én megteszem. Ha szerettek engem, tartsátok meg parancsaimat, én pedig kérni fogom az Atyát, és más Vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké: az Igazság lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja, és nem ismeri Őt. De ti ismeritek Őt, mert veletek marad, és bennetek lesz. Nem hagylak árván titeket: eljövök hozzátok. Még rövid idő, és a világ nem lát többé engem, ti azonban láttok engem, mert én élek, és ti is élni fogtok. Azon a napon majd megtudjátok, hogy én Atyámban vagyok, ti énbennem, és én tibennetek. Aki parancsaimat befogadja és megtartja azokat, az szeret engem. Aki pedig szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja, én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom neki magamat.”

22/05/2026
Apostoli és Evangéliumi olvasmányok Húsvét utáni 6. pénteken:ApCsel 19:1-8Ama napokban Apolló korintusi tartózkodása ide...
22/05/2026

Apostoli és Evangéliumi olvasmányok Húsvét utáni 6. pénteken:

ApCsel 19:1-8
Ama napokban Apolló korintusi tartózkodása idején Pál a felső tartományokon áthaladva Efezusba érkezett. Itt néhány tanítványra talált. „Megkaptátok a Szent Lelket, amikor hívők lettetek?” kérdezte tőlük. „Még csak nem is hallottuk, felelték azok, hogy van-e Szent Lélek.” Erre megkérdezte: „Hogyan keresztelkedtetek meg akkor?” „János keresztségével” - válaszolták. „János a bűnbánat keresztségével keresztelt, magyarázta ekkor Pál, a népet meg arra biztatta, hogy higgyenek abban, aki őutána jön, vagyis Jézusban.” Ennek hallatára megkeresztelkedtek az Úr Jézus nevében. Mikor pedig Pál rájuk t***e kezét, leszállt rájuk a Szent Lélek, nyelveken kezdtek beszélni és prófétáltak. Ezek az emberek együttvéve mintegy tizenketten voltak. Azután a zsinagógába bejárogatva három hónapon át bátor tevékenységet fejtett ki és meggyőző beszédeket mondott az Isten országáról.

Jn 14:1-11
Mondta az Úr tanítványainak: „Ne háborogjon a szívetek! Higgyetek az Istenben, és bennem is higgyetek! Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És ha elmentem, és helyet készít***em nektek, újra eljövők, és magamhoz veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek. Tudjátok, hová megyek, és az utat is tudjátok.” Tamás erre azt mondta neki: „Uram, nem tudjuk, hova mégy, hogyan ismerhetnénk az utat?” Jézus így felelt neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam. Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és láttátok őt.” Erre Fülöp így szólt hozzá: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk.” Jézus ezt válaszolta neki: „Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg, Fülöp? Aki engem lát, látta az Atyát. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? Nem hiszed-e, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem? A beszédeket, amelyeket nektek mondok, nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki bennem van, maga viszi végbe műveit. Higgyétek el nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem!”

Cím

Sárospatak
3950

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szent Tamás apostol ortodox templom új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szent Tamás apostol ortodox templom számára:

Megosztás