03/05/2026
Ma templomainkban az édesanyákat, nagymamákat köszöntötték a gyerekek versekkel, és énekekkel.
Hálaadás
Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel,
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad,
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.
Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve,
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
itt e földön senki sem szerethet jobban! –
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad,
Istenem, köszönöm az édesanyámat.
Te tudod, Istenem – milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!
Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az Édesanyámat!
Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
Köszönöm, köszönöm az édesanyámat!!!
Dsida Jenő
Májusi estén szívünk kapuját
kitárjuk csendben.
Ez az est a mi édesanyánknak
ünnepe legyen.
Nyíló virágok édes illata
lengje őt körül,
nyíló szívekkel, zengő ajkakkal
Isten is örül!
Május kertjéből letépünk minden
illatos ágat,
az útra hintjük, így üdvözöljük
édesanyánkat!
Szívdobogásunk köszöntse őt, mint
halk galambbúgás,
s énekünk legyen égbeszárnyaló
orgonazúgás!
IMA ÉDESANYÁMÉRT
Édes, jó Istenem
hallgasd meg imám,
áldd meg az én drága,
édes, jó anyám!
Mily sok jót tett velem,
el sem mondhatom,
a nevét imámba
belefoglalom.
Addig vagyok boldog,
míg ő van velem,
éltesd őt sokáig,
Uram, Istenem!
Erdélyi Ilona: A NAGYMAMÁKAT IS!
Gyermekszívemet
hála járja át,
és köszöntök ma
minden nagymamát,
akik szeretve
szolgálnak nekünk,
megértő szívvel
örülnek velünk.
Minden örömünk
megtízszerezik,
s a bánatunkat
mind megfelezik.
Áldja meg az Úr
nemes szívüket,
és jutalmazza
szeretetüket!
Czéhmester Erzsébet: Nagymama köszöntése
Nagymama, nagymama,
Drága, gondos dajka,
Aprócska koromnak
Melengető napja.
Be sokszor siettél
Könnyem letörölni,
Hogyha bánatom volt
Szívedre ölelni!
Emlékszem: még mikor
Csöpp kezemet fogva
Először vezettél
Engem a templomba.
Aranyos kis ajtó
Oltár fölött csukva-
Suttogva mutattad:
„Ott van a Jézuska”.
Nem is értettem még,
De tenéked hittem,
Így neveltél engem,
Ebben a szent hitben.
Azóta megnőttem,
Tudok imádkozni,
Kis Jézustól reád
Ezer áldást kérni!