18/02/2025
Taizéi találkozón jártunk, Tallinnban ⛪
A taizéi közösség minden év végén, december 28. és január 1. között európai találkozót szervez fiatalok számára a kontinens egy-egy nagyvárosában. Idén az észt fővárosra, Tallinnra esett a választás.
A taizéi életformát követve ezek az események is napi háromszori imaórával adtak keretet a napjainknak. Ezen kívül kiscsoportos beszélgetéseken és különféle workshopokon vehettünk részt a város különböző pontjain. A résztvevők egy-egy plébániai közösséghez csatlakoztak, ahol könnyen lehetett barátkozni számos emberrel szinte Európa minden országából. A szilveszteri ünneplést is a plébánián tartották, ahol minden nemzet előadott egy-egy rájuk jellemző éneket vagy táncot – ez az esemény különösen hangulatos volt.
Az esti, közös imákat egy jégcsarnokban tartották. A szombat esti ima mindig nagyon különleges, mert ilyenkor – a húsvéti liturgiát megidézve – gyertyagyújtással ünnepli a közösség Krisztus feltámadását. Felemelő élmény volt látni a stadiont, ahogy több ezer gyertya egyszerre lobbant lángra, miközben együtt énekeltünk.
A találkozó valóban méltó a nevéhez: bár minden alkalommal több ezer fiatal vesz részt rajta, idén is találkoztunk olyan ismerősökkel, akiket korábbi találkozókon ismertünk meg – többek között Portugáliából, Ausztriából és a szervező Észtországból is. Nagy élmény volt évekkel később újra beszélgetni velük, mintha csak tegnap találkoztunk volna utoljára.
A következő európai taizéi találkozót 2025 szilveszterén Párizsban rendezik meg. A város püspöke bejelentette, hogy Párizs és a felújított Notre-Dame szívesen fogadja a közösséget. A tervek szerint Magyarországról is indul majd közös, buszos utazás. Bátorítunk titeket, valamint fiatal rokonaitokat és ismerőseiteket, hogy vegyenek részt ezen az emlékezetes eseményen!
Idei első imánk február 20-án, most csütörtökön 17:30-kor lesz – szeretettel várunk mindenkit!🙏