Taizéi ima Győrben

Taizéi ima Győrben Felekezetközi, meditatív ima,mély Találkozás az Úrral.

03/12/2025

Sziasztok!

Szeretnénk jelezni, hogy sajnos elmarad a tervezett december 8.-i taizéi imaóra.

Áldott készülést, és előre is békés. boldog karácsonyt kívánunk minden kedves követőnknek!

"Várj, és ne félj,
Az Úr jön már..."

Sziasztok,szeretnénk hirdetni, hogy holnap, október 1.-jén, 19:00-kor a budapesti Szent Imre Gimnázium kápolnájában taiz...
30/09/2025

Sziasztok,

szeretnénk hirdetni, hogy holnap, október 1.-jén, 19:00-kor a budapesti Szent Imre Gimnázium kápolnájában taizéi imaóra lesz András testvér részvételével, aki az egyetlen magyar szerzetes Taizében. Az ima után van lehetőség kérdésekre. Sok szeretettel ajánljuk, ha esetleg időtök engedi, nagy élmény András testvérrel beszélgetni.

Taizéi imák a Szentimrében: https://www.facebook.com/groups/129045777280350/

Ha közelebbi alkalmat keresnétek, október 6.-án, hétfőn lesz taizéi imaóra a révfalui Szentháromság-templomban, az esti mise után, 19:15-től. Ide is sok szeretettel várunk mindenkit!

https://fb.me/e/5h4TGle9z

❗Fontos, időpontváltozás❗Áldott, békés, boldog húsvétot kívánunk, éljétek át örömmel, bizakodással és reménnyel a feltám...
20/04/2025

❗Fontos, időpontváltozás❗

Áldott, békés, boldog húsvétot kívánunk, éljétek át örömmel, bizakodással és reménnyel a feltámadás dicsőségét!

Sajnos az április 24.-i imát később tudjuk csak tartani, május 22.-én szeretettel várunk titeket. Ha tudtok valakiről, aki jönne, kérünk, ezt adjátok tovább.

Krisztus valóban feltámadt!

Taizéi találkozón jártunk, Tallinnban ⛪A taizéi közösség minden év végén, december 28. és január 1. között európai talál...
18/02/2025

Taizéi találkozón jártunk, Tallinnban ⛪

A taizéi közösség minden év végén, december 28. és január 1. között európai találkozót szervez fiatalok számára a kontinens egy-egy nagyvárosában. Idén az észt fővárosra, Tallinnra esett a választás.

A taizéi életformát követve ezek az események is napi háromszori imaórával adtak keretet a napjainknak. Ezen kívül kiscsoportos beszélgetéseken és különféle workshopokon vehettünk részt a város különböző pontjain. A résztvevők egy-egy plébániai közösséghez csatlakoztak, ahol könnyen lehetett barátkozni számos emberrel szinte Európa minden országából. A szilveszteri ünneplést is a plébánián tartották, ahol minden nemzet előadott egy-egy rájuk jellemző éneket vagy táncot – ez az esemény különösen hangulatos volt.

Az esti, közös imákat egy jégcsarnokban tartották. A szombat esti ima mindig nagyon különleges, mert ilyenkor – a húsvéti liturgiát megidézve – gyertyagyújtással ünnepli a közösség Krisztus feltámadását. Felemelő élmény volt látni a stadiont, ahogy több ezer gyertya egyszerre lobbant lángra, miközben együtt énekeltünk.

A találkozó valóban méltó a nevéhez: bár minden alkalommal több ezer fiatal vesz részt rajta, idén is találkoztunk olyan ismerősökkel, akiket korábbi találkozókon ismertünk meg – többek között Portugáliából, Ausztriából és a szervező Észtországból is. Nagy élmény volt évekkel később újra beszélgetni velük, mintha csak tegnap találkoztunk volna utoljára.

A következő európai taizéi találkozót 2025 szilveszterén Párizsban rendezik meg. A város püspöke bejelentette, hogy Párizs és a felújított Notre-Dame szívesen fogadja a közösséget. A tervek szerint Magyarországról is indul majd közös, buszos utazás. Bátorítunk titeket, valamint fiatal rokonaitokat és ismerőseiteket, hogy vegyenek részt ezen az emlékezetes eseményen!

Idei első imánk február 20-án, most csütörtökön 17:30-kor lesz – szeretettel várunk mindenkit!🙏

Sziasztok!Szeretettel várunk mindenkit a szeptembertől folytatódó taizéi imaórákra. ❗️FONTOS: új helyszínen lesznek az i...
05/09/2024

Sziasztok!

Szeretettel várunk mindenkit a szeptembertől folytatódó taizéi imaórákra.

❗️FONTOS: új helyszínen lesznek az imák, a Győr-Révfalui Szentháromság templomban.

⏰Az időpontok továbbra is csütörtökönként lesznek, szeptember 19.-én, október 10.-én, november 21.-én és december 19.-én.

Ne feledjétek, csütörtökön (06.06.) 18:00-kor lesz a nyári szünet előtti utolsó imánk, amire továbbra is szeretettel vár...
04/06/2024

Ne feledjétek, csütörtökön (06.06.) 18:00-kor lesz a nyári szünet előtti utolsó imánk, amire továbbra is szeretettel várunk mindenkit!

(A kép tavaly nyáron készült Taizében.)

18/05/2024

❗️IDŐPONTVÁLTOZÁS❗️
Sajnos közbejövő kötelezettségek miatt az eredetileg május 23.-i imát el kell halasztanunk június 6. csütörtök 18:00-ra. Ha családtagjaitok vagy ismerőseitek is jönnének, kérünk, adjátok tovább nekik is!

Cím

Kálóczy Tér 3
Raab
9026

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Taizéi ima Győrben új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás