Dunántúli Baptisták

Dunántúli Baptisták A Dunántúli Baptista Egyházkerület hivatalos oldala Az oldal segítségével a Dunántúli Baptista Egyházkerületet szeretnénk bemutatni. Ismerj meg minket!

Beszámolókat, érdekességeket találhat az érdeklődő a dunántúli baptisták életéről. A soron következő eseményekiről, felhívásokról, lehetőségekről is információkat lehet itt kapni.

Bemerítést (felnőtt keresztség) tartottak a kaposvári Reménység Kapuja Gyülekezetben:
09/06/2026

Bemerítést (felnőtt keresztség) tartottak a kaposvári Reménység Kapuja Gyülekezetben:

Szeretettel hívjuk a férfiakat egy különleges alkalomra, ahol férfiként együtt gondolkodhatunk arról, mit bízott ránk Is...
12/05/2026

Szeretettel hívjuk a férfiakat egy különleges alkalomra, ahol férfiként együtt gondolkodhatunk arról, mit bízott ránk Isten, hol vannak a határaink és hogyan maradhat egyensúlyban az életünk.

Időpont: 2026. május 16. (szombat) 10:00–16:00
Helyszín: Pécsi Baptista Gyülekezet (Pécs, Bokor u. 52.)

A nap témája: „Határaink és ajándékaink – az élet egyensúlya”

Olyan kérdéseket járunk körbe, amik mindannyiunk életét érintik:
- Mit bízott ránk Isten?
- Hol vannak az egészséges határaink?
- Az értékünk valóban a teljesítményünktől függ?

Előadóink:
- Délelőtt: Barbarics Péter
- Délután: Bócsa Roland
Ez a nap nem csak tanítás lesz, hanem lehetőség kapcsolódni, beszélgetni, megerősödni – férfiként, vezetőként, hívő emberként.

A részvétel regisztrációhoz kötött, amit az alábbi linken keresztül érsz el:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5_e6FEE801ReAR7GyyQgDUiApDnQ-SOs5Jvt3jlXlW3s8Tg/viewform

Ha van olyan férfi, barát, ismerős, akinek hasznára lehet, bátran hívd el őt is!

Várunk szeretettel:
Pécsi Baptista Gyülekezet

Szeretettel hívunk Női napra. Idei témánk: Elhívva! Betöltve! Kiküldve!📅 Időpont: 2026. május 23. (szombat) 9:30📍 Helysz...
11/05/2026

Szeretettel hívunk Női napra. Idei témánk: Elhívva! Betöltve! Kiküldve!

📅 Időpont: 2026. május 23. (szombat) 9:30
📍 Helyszín: Monor – Városi Sportcsarnok
👉 Jelentkezés itt: https://forms.gle/Ke7EorSggLkBiLHN8

Ne feledjétek, hogy a jelentkezés csak a részvételi díj átutalásával együtt lesz érvényes! A konferencia részvételi díja 6000 Ft.

Ha Siófok környékén laksz, ajánljuk:
01/05/2026

Ha Siófok környékén laksz, ajánljuk:

Május 13.-án szerdán 18h-i kezdettel 4 részes sorozatot indítunk, melynek címe: CSODÁLATOS TÖRTÉNET.
Amikor arról gondolkodunk, hogy mi az élet, általában népszerű közhelyek jutnak eszünkbe: utazás, tanulás, játék, kaland, stb. Amint azt majd látni fogjuk, az élet sokkal inkább egy hatalmas történet, amelybe mindannyian belecsöppenünk a születésünk pillanatában.
Mikor és hogyan kezdődött, miről szól és mi, hogyan kapcsolódunk hozzá? Mi a szerepünk és kik vagyunk mi tulajdonképpen? Mit várhatunk, mi lesz a vége a nagy történetnek és benne nekünk? Lehet, hogy az élet valami egészen más, mint amit eddig gondoltunk róla?

Egymást követő 4 szerdán azért jövünk össze egy beszélgetős, egyszerű vacsorával összekötött estén, hogy közösen, interaktív módon tudjunk ránézni az életre egy olyan nézőpontból, amely új távlatokat nyithat nem pusztán intellektuális értelemben, hanem akár a sorsunkat illetően is.

1. rész: Az élet titka. (május 13)
2. rész: Helyünk az univerzumban, mit jelen embernek lenni? (május 20)
3. rész: Üzenet a téren és időn túlról. (május 27)
4. rész: Kozmikus mentőakció. (június 3)

A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött!
Jelentkezni itt, a Siófoki Baptista Gyülekezet oldalán, üzenetben, vagy email-ben lehet.

Helyszín: Siófok, Széchenyi u. 11. (bejárat a Új-piac tér u. felől)

Szeretettel várunk!

Kaposváron a Békevár gyülekezetben bemerítést tartottak Húsvét vasárnap:
15/04/2026

Kaposváron a Békevár gyülekezetben bemerítést tartottak Húsvét vasárnap:

27/02/2026

🌷Jövő szombaton 🌷nőnapi 🌷felüdülés, kikapcsolódás, és egy kis tanulás 😍🤩 A böjtről. Van még néhány hely, nagy szeretettel várunk!🙌🙌💖 Női konferencia Győr!

Dunántúli imakonferenciaImakonferencia volt ma Balatonszemesen. Azért "ragadtam tollat" , mert én is részt vehetten rajt...
22/02/2026

Dunántúli imakonferencia

Imakonferencia volt ma Balatonszemesen. Azért "ragadtam tollat" , mert én is részt vehetten rajta és kaphattam az áldásaiból és nem tarthatom magamban. A teljesség igénye nélkül szeretnék röviden beszámolni.

Az alkalom elején Vas Ferenc frissen avatott lelkipásztor testvérünk
bíztatott minket a Jel.8, 1- 6 alapján, hogy ha lehet, hogy 25 évet
is kell várnod, hogy Isten válaszoljon egy imádra, elmondtad e
már azt az imát, hogy Isten elé szállhasson?

Ezek után sok közös és egyéni imára
volt lehetősége a résztvevőknek. Olyan módon is, hogy körbejártunk az imateremben, ahol a falakon dunántúli gyülekezetek imakérései voltak egyesével körberakva. Csendben mentünk egyikről másikra és imádkozott
mindenki magában a kitett kérésekért.

Mielőtt továbbmentünk volna
egy-egy X - szel jelöltük, hogy teljesítettük a feladatot és Isten
elé vittük a kéréseket.
A Jelenésekben fél órás csend van mikor az angyalok Isten elé viszik az imákat. Ez a mennyei csendesség
vett körbe minket is amint ezt tettük. Közben hiszem, hogy Isten
Lelke eszünkbe jutatott még imákat amit Elé vihettünk a mi
testvéreinkért,
gyülekezetenként, vezetőként, pásztorokért.

Utolsó a körben a saját
gyülekezetem volt soron. az X-ek mutatták mennyien álltak meg már
csendben a mi kéréseink előtt is.
A szívem mélyéig meghatódtam.

Hiszem, hogy Isten gyönyörködött ma ebben a konferenciában. Hálásan köszönjük a lehetőséget a szervezőknek, szolgálóknak!

Petrikné Sáfrány Judit

David Pawson(1930-2020) brit bibliatanító. Több mint 75 könyv szerzője, rengeteg audio- és videotanítás előadója. Felesé...
02/02/2026

David Pawson
(1930-2020) brit bibliatanító. Több mint 75 könyv szerzője, rengeteg audio- és videotanítás előadója. Feleségével évtizedeken át vezettek egy baptista gyülekezetet, ezt követően nemzetközi utazó-tanítószolgálatba kezdtek, melyet egészen késő öregségéig folytattak.

David Pawson- nekem mindig David bácsi- egyik legkedvesebb biblia tanítóm volt. Nem csak azért, mert Corrie ten Boomnak is, hanem azért, mert értékesnek tartom a tanításait, életét.
Ha megengeditek, hozok egy sorozatot az egyik tanításából, amit igyekszem magyarul közzétenni. A gyakorlatiassága és hasznossága miatt gondoltam, hogy mindenkinek a javára lehet.

A gyülekezet mérete

Egyes gyülekezetek túl kicsik, mások pedig túl nagyok ahhoz, hogy újszövetségi gyülekezetek legyenek.

A gyülekezet lényege a kapcsolatokban rejlik. Egy családnak kapcsolatokat kell ápolnia, különben nem család, hanem közönség.
Most hadd beszéljek egy kicsit a méretről. Minden kereszténynek háromféle „méretű” embercsoportra van szüksége az egyensúlyhoz. Ezeket én sejtnek, gyülekezetnek és ünneplésnek nevezem. Ezt a három méretet tapasztalatból dolgoztuk ki, ahogy a gyülekezet növekedett, és nagyon örülök annak, hogy ma már ezeket a különböző méretű csoportokat olyan helyeken is tanítják, mint például az Egyesült Államokban a Fuller Szeminárium. Mi azonban teljesen függetlenül jutottunk erre a felismerésre, miközben a saját gyülekezetünk növekedett.
Az alapvető tény az, hogy az átlagember körülbelül 200 másik embert képes név szerint ismerni. A hivatásos emberek, például orvosok és ügyvédek, megtanítják magukat arra, hogy több nevet jegyezzenek meg, és néhány politikus akár több száz, sőt ezernél is több nevet képes megjegyezni – ami jelentősen segíti a szavazatok megszerzését. De az átlagos gyülekezeti tag körülbelül 200 embert tud felismerni és a nevükön szólítani.
E fölött a létszám fölött a gyülekezet NÉVTELENNÉ válik. Ott ülsz a templomban valaki mellett, és megkérdezed: „Ma látogatónk vagy?” Mire ő azt válaszolja: „Ó, nem, már húsz éve tag vagyok.” Te pedig azt gondolod: „Jaj, már megint bakot lőttem.” Egy túl nagy gyülekezetben ez megbocsátható tévedés, de az ilyen kapcsolat nem újszövetségi gyülekezeti kapcsolat. Nem ismered őt eléggé, nem ismered annyira, hogy segíthess neki, hogy szolgálj felé. Csupán egy névtelen tömeg vagytok, amely összegyűlt. Ez a nagy probléma.
Három szintje van a közösségnek, amelyekre mindannyiunknak szükségünk van. Először is mindannyiunknak szüksége van egy sejtre, ami legfeljebb 20 főből áll. A 20 már túl sok, és jobb, ha kettéosztjuk két tízfős csoportra. Szükségünk van egy bensőséges közösségre néhány másik kereszténnyel, ahol valóban építhetjük egymást. Nevezhetjük ezt házi csoportnak vagy bárhogy másképp, de a létszám legfeljebb 20 fő.

Ennek az ideális formája a kör, ahol mindenki látja egymást.
Ez a természetes elrendezés egy kis sejtben: körben ülni, hogy beszélhessünk egymással, imádkozhassunk egymásért, szolgálhassunk egymás felé. Általában egy ilyen sejtben fedezed fel az ajándékaidat, ott fejlődnek ki, és ott találod meg, mivel tudsz szolgálni a kiscsoport többi tagja felé.
Ezután szükség van egy gyülekezetre is, ahol az emberek még ismerik egymást, ami körülbelül 200 főig működik. E fölött a legtöbb ember számára már névtelenné válik. A körülbelül 200 fős gyülekezet a megfelelő méret, és ennek a megfelelő formája a félkör. A félkör ötvözi azt, hogy látjuk és kapcsolatban vagyunk egymással, ugyanakkor van egy erősebb központja, ami összetartja a közösséget.
Ezért ha új gyülekezeti épületet tervezel, a fő összejöveteli teret félkör alakúra érdemes megtervezni. ( Folyt. köv.)

Ebéd, közös éneklés, munka csoportokban
22/11/2025

Ebéd, közös éneklés, munka csoportokban

Közgyűlés és vezetői találkozó Balatonszemesen
22/11/2025

Közgyűlés és vezetői találkozó Balatonszemesen

Cím

Bokor Utca 52
Pécs
7629

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Dunántúli Baptisták új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás