18/05/2026
👀 Mire nézünk? Hogyan nézünk? És mit veszünk észre… vagy mit nem?
Hétvégén Fodor Sándor, a Marosvásárhelyi Hit Gyülekezete lelkésze szolgált közöttünk, és Lót történetén keresztül emlékeztetett arra: nem mindegy, mire irányítjuk a figyelmünket. Az ugyanis idővel az életünkön is meglátszik.
Noé példája pedig újra rámutatott az egyház küldetésére: bárkát építeni.
Nem Istennek, hanem magunknak (I. Móz 6,14) — és azoknak az embereknek, akiket Ő hív, hogy megmeneküljenek. 💖
Ha a feladatunkra koncentrálunk, akkor nem egymás hibáit keressük, hanem együtt építjük azt a közösséget, ami menedékké válhat mások számára is.