12/04/2026
A közös(s)égből sosem elég!
Legalábbis Őriszentpéteren.
Az imahét után, a farsangi mulatságok, bálok követték egymást és észre sem vettük, megérkezett a böjt. Az Isten felé fordulás 40 napja.
Őriszentpéteren böjti estéket tartottunk - közössen a keresztyén (keresztény) felekezetekkel. Jöttek is az emberek hétről-hétre, hogy együtt imádkozzunk a békéért, a közös(s)égért.
Ebben a böjtben három alkalom is volt. Igyekeztünk a különböző felekezetek istentiszteleti rendtartásának megfelelni. A református templomban, református liturgia szerint haladtunk, majd evangélikus és katolikus alkalom következett. Nem az volt a fontos, ami elválaszt, hanem az, ami összeköt.
Jó volt megtapasztalni, hogy az az ének a mi énekeskönyvünkben is megtalálható - és fordítva. Így hamar egy közösséggé váltunk.
A böjti esték üzenete Krisztusról szólt. Nincs más. Nem lehet más - hiszen Ő a közös pont. Ha Ő jelen van, akkor minden rendben van. Életünkben helyére kerülnek a dolgok, marad időnk Krisztusra és önmagunkra is. Hiszen ez a keresztyénség lényege: Isten és önmagunk megismerése.
Hálás a szívem, hogy itt, Őriszentpéteren az emberek lelkében él ez a kincs: az egymásra-figyelés, az Istenre figyelés ajándéka.
Köszönöm mindazoknak, akik eljöttek és jelen voltak az alkalmakon. Köszönöm azoknak, akik szolgálatot vállaltak. Köszönöm a sok-sok imádságot, mely kísérte alkalmainkat… és elsősorban Istennek, hogy lelkét kiárasztja azokra, akik Őt keresik a mindennapokban, a szürke hétköznapok megpróbáltatásai közepette is.
Ez a közös(s)ég határtalan. Ereje Krisztusban rejlik.
Isten áldása pedig kiárad mindnyájunkra. Körül vesz minket csendességben, gyengeségben, betegségben, fájdalomban, gyászban, bánatban és örömben. Mindig. Mindenhol.
A megfeszített, meghalt és feltámadott Krisztus ma is él, életünk része akar lenni!
Hívjuk őt, hogy töltse be egész életünket a feltámadás örömével.
Márkus-Oroszi Dániel