Őrszentmiklósi - Őrbottyáni Református Gyülekezet

Őrszentmiklósi - Őrbottyáni Református Gyülekezet Őrszentmiklósi - Őrbottyáni Református Gyülekezet, Vallási szervezet, Ady Endre Utca 5, Orbottyan elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

Gyülekezetünk célja megszólítani a településünkön élő református, és más felekezethez nem tartozó embereket - továbbá célunk a gyülekezeti tagok hitének erősítése

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (06.07.)Kedd: 16.00-18.00: az ŐRSZEM tart ügyeletet (Ady E. u. 7.)S...
08/06/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (06.07.)

Kedd: 16.00-18.00: az ŐRSZEM tart ügyeletet (Ady E. u. 7.)

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda: 18.00: Bibliaóra (gyül. terem)

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Felnőtt konf. képzés nem csak konfirmálóknak (gyülekezeti terem)

Szombat: 18.00: Közös ifi

Vasárnap: 10.00: Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

- Pénteken gyülekezetünk ifjúsági csoportjának egy része Felvidéken, Vágfarkasdon egyházmegyei ifi-foci bajnokságon vett részt, melyen nagy küzdelemben a második helyezést érte el. Gratulálunk a játékosoknak, szurkolóknak és köszönönjük a sofőrök szolgálatát az utazást illetően.

- A tegnapi napon jótékonysági ruhabörzét tartottunk. Hálásak vagyunk az ŐRSZEM tagjainak egész napos szolgálatáért, munkájáért. Isten áldja meg életüket, szolgálatukat a továbbiakban is.

- Gyülekezetünk presbiteri küldöttsége péntektől vasárnapig a krasznahorváti testvérgyülekezetünket látogatja meg. Tudjuk, hogy testvérgyülekezetünk felújítási munkálatokat végez, ezért úgy gondoltuk, hogy mi is hozzájárulunk a munkálatokhoz. Ezért a
mai és következő vasárnapokon külön perselyt helyeztünk ki az erre való céladományok gyűjtésére. Aki szívesen támogatja a munkálataikat, köszönettel veszik a támogatást.

- Még mindig van lehetőség gyülekezeti pólót vásárolni. A mintadarab istentisztelet után Molnár Zsuzsanna presbiter testvérünknél megtekinthető. Ő tud információkkal szolgálni a póló áráról és a rendelhető méretekről.

- Az elmúlt héten Istennek hála és három férfitestvérünknek köszönhetően az udvar nagy részén sikerült a füvet levágni. Köszönjük szolgálatukat, munkájukat, idejüket. Ugyanakkor maradt
még vágnivaló, ezért kérjük, hogy aki szívesen ideszánna idejéből, erejéből, örömmel fogadjuk munkáját a héten. Kérjük a férfitestvérek jelentkezését.

- Június 20-án, szombaton 16.00-kor családi délutánt tartunk, ahol énekkarunk évadzáró koncertet ad, majd azt követően batyus szeretetvendégség, kézműveskedés lesz a parókia udvarán játékokkal, beszélgetéssel. Zárjuk közösen együtt az ünnepi félévünket. Várunk mindenkit szeretettel erre az alkalomra!

- Fiatal felnőttek nyári táborát hirdette meg a REFISZ a 18-29 éves korosztály számára 2026. augusztus 06-09. (csütörtök- vasárnap). Téma: Ál/arcok; Helyszín: Budapest, Reménység
sziget (1106, Gyógyszergyári u. 3.). Díja: 28.000 Ft - https://refisz.hu/

- Klasszik nyári táborát hirdette meg a REFISZ a 13-29 éves korosztály számára 2026. augusztus 10-16. Téma: Ki vagyok én? Helyszín: Budapest, Reménység sziget (1106, Gyógyszergyári u.
3.). Díja: 48.000 Ft - https://refisz.hu/

- Egerszalókon 2026. augusztus 17-23. lesz nyári tábor. A témáról és tábor díjáról a következő hetekben várhatóan kapunk információkat.

Emlékharang(o)k:
- Június 5-én, péntek reggel 8.00-kor emlékharang szólt Ruttkay István emlékére, aki 8 éve ment el a minden élők útján.
- Június 9-én, kedden reggel 8.00-kor Tóth Istvánné, szül. Tenke Eszter emlékére szólalnak meg harangjaink, aki 7 éve adta vissza életét Teremtőjének.

Isten áldja meg az emlékező családok életét, Ő adjon vigasztalást!

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Hamarosan kezdés! :)
18/05/2026

Hamarosan kezdés! :)

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket!Kedd: 16.00-18.00: az ŐRSZEM tart ügyeletet (Ady E. u. 7.)Szerda: 1...
18/05/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket!

Kedd: 16.00-18.00: az ŐRSZEM tart ügyeletet (Ady E. u. 7.)

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda-péntek: délutánonként 17.00 kezdettel egyházmegyei ifjúsági evangelizációs alkalmak lesznek templomunkban, ahol vendégigehirdetők, ill. bizonyságtevők szolgálnak. Az alkalmak részletei az utcai hirdetőtáblán és a gyülekezet facebook oldalán is
megtalálhatóak. Hordozzuk imádságban az alkalmakat, és hívogassuk a körülöttünk élő fiatalokat! Az alkalmakra a felnőtteket is nagy szeretettel várjuk! Valamint a sorozatra regisztrációs felületet nyitottunk, melyre kérjük, hogy akik szeretnének jönni, regisztráljanak. Ha valaki kéri, tudunk segíteni a regisztrációban.
Az alkalmak utáni szeretetvendégségre szeretettel várjuk a természetbeni felajánlásokat: süteményeket, gyümölcsöt, üdítőt…

Szombat: 14.00-tól egész délutános programmal zárul a heti ifjúsági evangelizációs sorozat, melynek végén a Sófár dicsőítő csoport szolgál. A zenés alkalomnak a baptista imaház ad majd otthont.

Szerdától pünkösdig imaséta várja az elcsendesedni vágyókat itt a templomkertben.

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: Pünkösd – ünnepi istentisztelet úrvacsoraosztással, ahol a ma konfirmálók először vesznek úrvacsorát.

Gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Pünkösd hétfő: 10.00: Pünkösd – ünnep másnapi istentisztelet – úrvacsoraosztással. Pünkösd másnapján Farkas Vanessza másodéves teológus hirdeti majd közöttünk Isten igéjét. Külön gyerek- és ovis istentisztelet ezen a napon nem lesz.

05.19. kedden délután 17.00-kor készítjük elő a templomot ill. az udvart az evangelizációs alkalmakra. Kérjük, hogy minél többen vegyünk részt ebben a szolgálatban. Köszönettel vesszük előre is a testvérek idejének ideszánását.

Ezen a héten kézműves vásár is lesz. Aki szívesen hozzájárul ehhez bármilyen kézműves termékkel, azt hálásan fogadjuk!

A templom takarítása kapcsán az idei évben még a júliusi hónap teljesen üres. Kérem, hogy aki akár csak 1 hetet is tud vállalni, az iratkozzon fel a főbejáratnál található íven.

Lehetőség van gyülekezeti pólót vásárolni. Minta darab istentisztelet után Molnár Zsuzsanna presbiter testvérünknél megtekinthető. Ő tud információkkal szolgálni a póló áráról és a rendelhető méretekről.

Emlékharang(o)k:
Május 19-én, kedden 10.00-kor emlékharang fog szólni ifj. Vitéz István emlékére, aki 20 éve adta vissza lelkét a Teremtőjének.
Május 20-án 10.00-kor id. Kaincz Ferenc emlékére szólalnak meg harangjaink, aki 18 éve hunyt el.
Május 21-én 10.00-kor ifj. Kaincz Ferencre, 11.00-kor Ódé Jánosra emlékezik a családjuk, akik 50 éve, 14.00-kor Salamon Lászlóra, aki 29 éve ment el a minden élők útján.
Isten áldja meg az emlékező családok életét, Ő adjon vigasztalást!

A sütimisszió tervezi az elhasználódott konyhabútor cseréjét. Aki szívesen csatlakozik a kezdeményezéshez, a sütimisszió asztalán elhelyezett perselybe helyezheti el adományát. Köszönjük az eddigi adományokat, ill. süteményeket!

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (05.10.)Alkalmaink:Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.)...
11/05/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (05.10.)

Alkalmaink:
Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) Az elmúlt időszakban egy kicsit megcsappant a készlet, ezért szeretettel kérjük a tartós élelmiszer, tisztítószer adományokat, hogy tudjuk a rászorulókat folyamatosan segíteni. Hálásan köszönjük az eddig behozott adományokat!

Szerda: 10:00 : Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda: 18.00: Bibliaóra (gyül. terem)

Csütörtök: 18.00: Áldozócsütörtök – istentisztelet, utána énekkari próba

Szombat: 18.00: Közös Ifi

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: ünnepi konfirmációs istentisztelet a jubilálók köszöntésével (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

A konfirmációt követő héten, pünkösd előtt szerdától péntekig esténként 17.00-tól. ill. szombaton délután 14.00-tól egyházmegyei ifjúsági evangelizációs alkalmak lesznek gyülekezetünkben, amelyeken vendégigehirdetők fognak szolgálni. Sok fiatalt és érdeklődőt várunk a környékről is. Ugyanakkor az alkalom nyitott a lélekben fiatal felnőtt testvéreink számára is. Kérjük azokat a kedves testvéreket, akik szívesen vállalnak szolgálatot az előkészületekben, az alkalmak lebonyolításában, hogy minél hamarabb jelentkezzenek gyülekezetünk lelkipásztorainál, hiszen már zajlanak az előkészületek. Az alkalomra regisztrációs felületet nyitottunk, melyre kérjük, hogy akik szeretnének jönni, regisztráljanak. Ha valaki kéri, tudunk segíteni a regisztrációban.

Ezen a héten kézműves vásár is lesz. Aki szívesen hozzájárul ehhez bármilyen kézműves termékkel, azt hálásan fogadjuk!

A templom takarítása kapcsán az idei évben még a júliusi hónap teljesen üres. Kérem, hogy aki akár csak 1 hetet is tud vállalni, az iratkozzon fel a főbejáratnál található íven.

Lehetőség van gyülekezeti pólót vásárolni. Minta darab istentisztelet után Molnár Zsuzsanna presbiter testvérünknél megtekinthető. Ő tud információkkal szolgálni a póló áráról és a rendelhető méretekről.

Emlékharang(o)k:
Május 6-án 8.00-kor emlékharang szólt Csúzi Ferenc férfitestvérünk emlékére, aki egy éve hunyt el. Isten áldja meg az emlékező család életét, az Úr adjon vigasztalást!

A sütimisszió tervezi az elhasználódott konyhabútor cseréjét. Aki szívesen csatlakozik a kezdeményezéshez, a sütimisszió asztalán elhelyezett perselybe helyezheti el adományát. Köszönjük az eddigi adományokat!

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (04.26)Alkalmaink:Hétfő: 19.00: Férfikör (gyül. terem)Kedd: 16.00-1...
27/04/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (04.26)

Alkalmaink:
Hétfő: 19.00: Férfikör (gyül. terem)

Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) Köszönjük az eddigi tartós élelmiszer, tisztítószer adományokat, felajánlásokat!

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda: 18.00: Bibliaóra (gyül. terem)

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Tanúim vagytok (gyülekezeti terem)

Péntek: 18.00: Kisifi

Szombat: 17.00: Énekkari próba

Szombat: 18.00: Nagyifi

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

A múlt vasárnap diakónia vasárnap, vagyis szolidaritási vasárnapja volt. Gyülekezetünk 127.100 Ft-tal tudta támogatni az Isaszeg, Tök, Balassagyarmat gyülekezeteit.

A Juhász Zsófia Szeretetotthon szeretettel hívja és várja gyülekezetünk tagjait május 10-én, vasárnap a családi napjukra!

Ha az Úr is úgy akarja, idén május 17-re tervezzük a konfirmáció alkalmát. Az ünnepi istentiszteleten szeretnénk köszönteni a kerek évfordulóval jubiláló konfirmáltakat, akik hamarosan megkapják az erre az alkalomra szóló meghívót. Kérjük, azokat a gyülekezeti tagokat, akik kerek évfordulóval ezelőtt konfirmáltak, de nem ebben a templomban, hogy jelezzék ezt lelkipásztorainknak, hogy egy meghívó átadásával őket is tudjuk köszönteni.

A konfirmációt követő héten, pünkösd előtt szerdától péntekig esténként 17.00-tól. ill. szombaton délután 14.00-tól egyházmegyei ifjúsági evangelizációs alkalmak lesznek gyülekezetünkben, amelyeken vendégigehirdetők fognak szolgálni. Sok fiatalt és érdeklődőt várunk a környékről is. Kérjük azokat a kedves testvéreket, akik szívesen vállalnak szolgálatot az előkészületekben, az alkalmak lebonyolításában, hogy minél hamarabb jelentkezzenek gyülekezetünk lelkipásztorainál, hiszen már zajlanak az előkészületek.

Hálásan köszönjük annak a négy férfitestvérnek a segítségét, akik hallva a múlt heti hirdetésben a fűnyírásban kért segítséget, eljöttek és munkájukkal szebbé varázsolták a templomkertet. Köszönjük idejüket, erejüket, munkájukat.

Az idei évben eddig 106 fő fizetett egyházfenntartói járulékot. Emlékeztetőül mondjuk, hogy gyülekezetünk teljes mértékben önfenntartó, így többek között ezekből a támogatásokból működünk. Az egyházfenntartói járulék mértéke éves nettó bevételünk 1%-a, ez a tavalyi évben átlagosan 21 ezer forintot jelentett.

A templom takarítása kapcsán az idei évben még a júliusi hónap teljesen üres. Kérem, hogy aki akár csak 1 hetet is tud vállalni, az iratkozzon fel a főbejáratnál található íven.

Az idei éveben lepramissziós szolgálatra eddig 37.300 Ft-ot gyűjtöttünk és küldtünk el.

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket:Hétfő: 18.00: Ima Őrbottyánért (gyül. terem)Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZ...
19/04/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket:

Hétfő: 18.00: Ima Őrbottyánért (gyül. terem)

Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) Köszönjük az eddigi tartós élelmiszer, tisztítószer adományokat felajánlásokat!

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Felnőtt konf. képzés nem csak konfirmálóknak (gyülekezeti terem)

Péntek: 18.00: Kisifi

Szombat: 17.00: Énekkari próba

Szombat: 18.00: Nagyifi

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Vasárnap: 16.00: Konfirmációi felkészítő

04.19. vasárnap diakónia vasárnap, vagyis szolidaritási vasárnap. Közösségünk valamennyi gyülekezete, így mi is az adott napi perselypénzt az egyházmegyei tanács által meghatározott kebelbeli gyülekezetek támogatására fordítja. Az Északpesti Református Egyházmegye Tanácsülése elfogadta, hogy a 2026. évben a kedvezményezettek: Isaszeg, Tök, Balassagyarmat gyülekezetei.

Mához egy hétre, vasárnap délután 15.00-tól kisköri presbiterképzés lesz Erdőkertesen, melyre szeretettel hívják és várják gyülekezetünk presbitereit is.

A Juhász Zsófia Szeretetotthon szeretettel hívja és várja gyülekezetünk tagjait május 10-én, vasárnap a családi napjukra! Szeretettel kérik, hogy aki tud, segítsen az előkészületi munkákban április 21-én, kedden 8.00-tól. Így várják a férfiakat sátrat állítani, az asszonyokat pedig arra kérik, hogy süteményekkel támogassák a rendezvényüket, amelynek árusításából befolyt összeggel a lakók életét teszik még színesebbé.

Ha az Úr is úgy akarja, idén május 17-re tervezzük a konfirmáció alkalmát. Az ünnepi istentiszteleten szeretnénk köszönteni a kerek évfordulóval jubiláló konfirmáltakat, akik hamarosan megkapják az erre az alkalomra szóló meghívót. Kérjük, azokat a gyülekezeti tagokat, akik kerek évfordulóval ezelőtt konfirmáltak, de nem ebben a templomban, hogy jelezzék ezt lelkipásztorainknak, hogy egy meghívó átadásával őket is tudjuk köszönteni.

A jó idő beköszöntével Istennek hála életre kelt a természet, ami ugyanakkor rendszeres karbantartási munkálatokat igényel. Tisztelettel kérjük a férfitestvéreket, hogy a jövő héten, kinek ahogy ideje engedi, vállaljon egy részt az udvar fűnyírásában, fűkaszálásában, ill. az asszonytestvéreket a templom körüli virágágyások rendbetételében. Szeretettel várják lelkipásztoraink a jelentkezőket személyesen vagy telefonon egyeztetés céljából.

Emlékharang(o)k:
Vasárnap (04.19) délután 15.00-kor emlékharang szólt Som Balázs emlékére, aki 34 éve adta vissza életét teremtőjének.

16.00-kor pedig felesége; Som Balázsné, szül. K. Tóth Teréz emlékére kondultak meg harangjaink, aki 14 éve követte férjét.
Isten áldja meg az emlékező családok életét, az Úr adjon vigasztalást!

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (04.12).Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) Köszönjük ...
13/04/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (04.12).

Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) Köszönjük az eddigi tartós élelmiszer, tisztítószer adományokat felajánlásokat!

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda: 18.00: Bibliaóra (gyül. terem)

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Felnőtt konf. képzés nem csak konfirmálóknak (gyülekezeti terem)

Péntek: 18.00: Énekkari próba

Szombat: Egyházmegyei Ifjúsági nap Szentendrén – melyre gyülekezeti fiataljaink is készülnek. Köszönjük, ha valaki autóval tud segíteni a fiatalok szállításában. Kérjük, segítő szándékát lelkészeinknél jelezze.

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Az április 19-i istentisztelet után szülői értekezletet tartunk a konfirmandusok szülei részére.

A süti missziósok tervezik az elhasználódott konyhabútor cseréjét. Aki szívesen csatlakozik a kezdeményezéshez, a sütimisszió asztalán elhelyezett perselybe helyezheti el adományát. Köszönjük.

Jövő vasárnap misericordia vasárnap, egyházmegyénk szolidaritási vasárnapja lesz. Közösségünk valamennyi gyülekezete, így mi is a vasárnapi perselypénzt az egyházmegyei tanács által meghatározott kebelbeli gyülekezetek támogatására fordítja. Az Északpesti Református Egyházmegye Tanácsülése elfogadta, hogy a 2026. évben a kedvezményezettek: Isaszeg, Tök, Balassagyarmat gyülekezetei.

Szintén jövő hét vasárnap a Fót-központi gyülekezet tagjai szeretettel várják gyülekezeteink hölgy tagjait. Tehát április 19-én, a 10 órai istentisztelettel kezdődően. Téma: Az imádság rejtett kincsei. A jelentkezők létszámáról legkésőbb április 15-ig várnak visszajelzést /[email protected]/

Ha az Úr is úgy akarja, idén május 17-re tervezzük a konfirmáció alkalmát. Az ünnepi istentiszteleten szeretnénk köszönteni a kerek évfordulóval jubiláló konfirmáltakat, akik hamarosan megkapják az erre az alkalomra szóló meghívót. Kérjük, azokat a gyülekezeti tagokat, akik kerek évfordulóval ezelőtt konfirmáltak, de nem ebben a templomban, hogy jelezzék ezt lelkipásztorainknak, hogy egy meghívó átadásával őket is tudjuk köszönteni.

Mint a gyülekezet láthatja, elkészült a templom mögötti árnyékoló. Köszönjük Nagy Ferenc gyülekezeti tagunknak és családjának precíz munkájukat, a kézműves termékek készítőinek a szolgálatát, és a vásárok adományait. Örömteli megtapasztalni az összefogás erejét, eredményét. Erősödjünk ebben a későbbiekben is!

Az Úr legyen gyülekezetünknek megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket. (03.29.)Alkalmaink:Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gy...
31/03/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket. (03.29.)

Alkalmaink:
Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Nagycsütörtök 18.00: hálaadás az utolsó vacsoráért – úrvacsorás istentisztelet

Nagypéntek: 18.00: Jézus szenvedéstörténetének felidézése – Passiós istentisztelet

Nagyszombat: 18.00: Nagyszombati istentisztelet, majd utána az énekkar tart rövid próbát

Húsvét vasárnap – feltámadás ünnepe 9.30: imaközösség (garázs),
10.00: Ünnepi istentisztelet - úrvacsoraosztással, gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Húsvét hétfő 10.00: Ünnepi istentisztelet - úrvacsoraosztással
(külön gyermekalkalmak nem lesznek)

Vasárnap délután indultak fiataljaink Mátraházára hitmélyítő napokra. Kérjük a gyülekezetet, hogy hordozzák imádságban ezeket a napokat, hogy lelkileg meggazdagodva, hitben Jézus mellett megerősödve térhessünk majd haza.

április 8. szerda hűvösvölgyi kisvasutazás 60 fő, - jelentkezni Lehoczky Anitánál lehet. 10.00-14.00-ig tart a program. Április 8-án szerdán 10:00 óráig mindenki érjen oda Hűvösvölgybe. Parkolni a kisvasút étterem mellett tudnak. Megérkezés után víz, pogácsa és egy kis rétesre lesz lehetőség majd felsétálunk a fűtőházba, ahol pár mondatban ismertetik, hogy mit szoktak itt csinálni utána pedig felülünk a vonatra és Széchenyi hegy-ig megyünk és vissza Hűvösvölgybe. Hűvösvölgybe az állomáson van egy múzeum, zárásként oda bemegyünk.

Az Úr legyen gyülekezetünknek továbbra is megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (03.15.)Szerda: 18.00: Egyházlátogatás – Sárosi Gábor és Zmák Júlia...
17/03/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (03.15.)

Szerda: 18.00: Egyházlátogatás – Sárosi Gábor és Zmák Júlia
Szerda: 19.15: rendhagyó presbiteri ülés, áhitat, beszélgetés a látogató bizottság tagjaival (gyül. terem)

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Felnőtt konf. képzés nem csak konfirmálóknak (gyülekezeti terem)

Péntek: 18.00: Kis IFI – 7-8. oszt. (gyül. terem)

Szombat: 9.00: Tavaszi nagytakarítás: gyülekezeti ház és templomudvar (sok a feladat kint is, bent is, jöjjünk minél többen!)

Szombat: 10.00-15.00: Jótékonysági ruhabörze – Ady 7 udvarán

Szombat: 17.00: Énekkari próba

Szombat: 18.00: Nagy IFI – középiskolások (gyül. terem)

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs)

Vasárnap: 10.00: Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem), ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Vasárnap: 16.00: Konfirmációi felkészítő

Vasárnap: 18.00: Szülői értekezlet a Mátraházára készülő fiatalok szüleinek

április 18-án, szerdán 10.00-kor Temetés: Burai Csaba †64 (Vácrátót, Arany J. u. 18. ) – az Őrszentmiklósi temetőben helyezik végső nyugalomra. Isten vigasztalja a gyászoló családot!

április 8. szerda hűvösvölgyi kisvasutazás 60 fő, - jelentkezni Lehoczky Anitánál lehet. 10.00-14.00-ig tart a program: Április 8-án szerdán 10:00 óráig mindenki érjen oda Hűvösvölgybe. Parkolni a kisvasút étterem mellett tudnak. Megérkezés után víz, pogácsa és egy kis rétesre lesz lehetőség majd felsétálunk a fűtőházba ahol pár mondatban ismertetik, hogy mit szoktak itt csinálni utána pedig felülünk a vonatra és Széchenyi hegy-ig megyünk és vissza Hűvösvölgybe. Hűvösvölgyben az állomáson van egy múzeum, zárásként oda bemegyünk.

Emlékharang(o)k:
márc. 9. hétfő 16.00 - Csapó József 15 éve elhunyt
márc. 13. péntek 10.00 – Kerekes Gáborné sz. Nagy Emma 30 éve elhunyt
márc. 18. szerda 10.00 – Szabó Gábor 45 éve elhunyt
Isten áldja meg az emlékező családok életét. Ő adjon vigasztalást az emlékezés óráiban!

Az Úr legyen gyülekezetünknek továbbra is megtartó és megőrző Pásztora!

Áldás békesség!Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (02.22.)Alkalmaink:Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.)...
23/02/2026

Áldás békesség!
Szeretettel osztom meg a hirdetéseket (02.22.)

Alkalmaink:
Kedd: 16.00-18.00: ŐRSZEM ügyelet (Ady E. u. 7.) tartós élelmiszer, tisztítószer adományokat várunk. Köszönjük az eddigi felajánlásokat, adományokat!

Kedd: 19.00: Férfikör (gyül. terem)

Szerda: 10.00: Baba-mama fiatal édesanyák és gyermekeik (hátsó terem)

Szerda: A héten a Bibliaóra elmarad!

Csütörtök: 18.00: Fiatal édesanyák köre (hátsó terem)

Csütörtök: 18.00: Tanúim vagytok

Péntek: 18.00: Kis IFI – 7-8. oszt. (gyül. terem)

Szombat: 17.00: Énekkari próba

Szombat: 18.00: Nagy IFI – középiskolások (gyül. terem)

Vasárnap: 9.30: imaközösség (garázs), 10.00: Bibliavasárnap - Istentisztelet (templom), gyerekistentisztelet (gyülekezeti terem)
ovis istentisztelet (hátsó baba-mama terem)

Március 1-én, étre az istentisztelet után kézműves vásár lesz, amelyre szeretettel várjuk a kézműves termékek, ill. virágmagok, virághajtások felajánlását. Köszönjük, ha ezeket nem aznap, hanem már előtte elhozzák a kedves testvérek, mert akkor a termékek mennyisége alapján tudunk előkészülni. A vásárból befolyt összeget a templomunk mögötti felső udvar árnyékolására szeretnénk fordítani.

Az elmúlt időszakban több virágcserép érkezett a gyülekezetünkbe, amelyek az udvaron elhelyezett asztalról ingyenesen elvihetők. Bízva a hamarosan érkező jó időben örömteli kertészkedést kívánunk!

Emlékharang(o)k:
február 23-án, 10.00-kor emlékharang szólt Szabó Gáborné, szül. Takács Rozália asszonytestvérünk emlékére, aki 30 éve adta vissza életét Teremtőjének.
Február 27-én, pénteken 15-kor Sepa Ilona, szül. Szabó Ilona emlékére szólalnak meg harangjaink, aki 3 éve ment el a minden élők útján.
A hónap utolsó napján; február 28-án, szombaton 10.00-kor Szűcs Kálmánra emlékeznek szerettei, aki 21 éve szólíttatott el családja köréből.
Isten áldja meg az emlékező család életét. Ő adjon vigasztalás az emlékezés óráiban!

Az Úr legyen gyülekezetünknek továbbra is megtartó és megőrző Pásztora!

Cím

Ady Endre Utca 5
Orbottyan
2162

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Őrszentmiklósi - Őrbottyáni Református Gyülekezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Őrszentmiklósi - Őrbottyáni Református Gyülekezet számára:

Megosztás