Kertvárosi Görögkatolikus Egyházközség

Kertvárosi Görögkatolikus Egyházközség Kertvárosi Görögkatolikus Egyházközség, Vallási szervezet, Legyező út 3, Nyíregyháza elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

13/06/2022

HIRDETÉS

2022. június 12.

Most a liturgia után szeretettel várjuk a gyerekeket a parókiára, egy kis játékos tanévzáró együttlétre, pizzázással egybekötött „évzáró bulira”.

Holnap elkezdődik az ún. „apostolfejedelmek böjtje”. Ez azt jelenti, hogy Péter-Pál napjáig – ugyan nem olyan szigorúan, mint a nagyböjtben, de – igyekszünk a szerdai és főként a pénteki böjti napokat komoly önmegtartóztatásban megélni. Az apostolfejedelmek ünnepe az apostolokra épült egyház ünnepe; kérem, hogy ebben az időszakban az egyházért ajánljuk a böjtünket. Érezzünk rá ennek fontosságára, és vegyük komolyan az elkötelezett böjti figyelmet, fegyelmet.



Június utolsó hetében újra lesz metropóliai Görögtűz Tábor felső tagozatos hittanosoknak. A héten még elfogadjuk jelentkezéseket.

Isten éltesse Margit, Gréta, Barnabás névnaposainkat, Boróka és Lili Ráhel születésnaposunkat, valamint Soltész János atyát, minden ünnepeltet.

--
Obbágy László

29/05/2022

HIRDETÉS

2022. május 29.

A Szent Liturgiában elhunyt Márkó Gáborért imádkoztunk. A jó Isten vigasztaló szeretetét kérjük a gyászolók számára.

Alkonyati zsolozsma ma nem lesz templomunkban, és az Idősek Otthonában is elmarad a ma délutáni szertartás. Holnap viszont letelik parókus atya karantén-időszaka, így kedden, május utolsó napján már lesz esti liturgia, előtte paraklisszal.


Elsőáldozó-jelöltjeink számára Markos Kitti tart most hittanórát, a héten pedig Laci atya kedden és csütörtökön este negyed hétkor várja őket az elsőáldozást megelőző utolsó találkozásokra. Az elsőáldozás pünkösd hétfőn lesz. Tekintsük ezt a napot az egyházközség közös ünnepének, imádkozzunk együtt minél többen az eucharisztikus közösség tagjaivá váló gyermekeinkért.

Június első hete következik, szokásos imaszándékainkkal. Szerdán a lelki- és szeretetválsággal küzdő családjainkért imádkozunk, a csütörtöki liturgiát pedig az áldott állapotban lévő édesanyákért és a gyermekáldást esdő házaspárokért ajánljuk fel. Pénteken elsőpéntek, betegeinket a délelőtti órákban keresem fel.

A pünkösd ünnepét megelőző napon van az utolsó Halottak Szombatja. Az elhunytjainkért név szerinti említéssel végzett Szent Liturgia reggel fél nyolckor kezdődik.

Nyáron újra lesz metropóliai Görögtűz Tábor felső tagozatosoknak, amelyre minden egyházközség a legszorgalmasabb hittanosait jelölheti. Kérem a felsős hittanos szülőket: aki szeretné elküldeni gyermekét június utolsó hetében ebbe a kiváló közegben, támogatott áron, gazdag programokkal zajló táborba, a héten jelezze a kérését.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének Nyíregyházi Csoportja szeretettel vár mindenkit május 31-én, kedden 17 órakor a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolába, ahol dr. Papp Tibor főhelynök atya előadást tart „Krisztus közöttünk! – Van és lesz! – A nyíregyházi görögkatolikusok a történelem sodrában” címmel. Ezen a találkozón egyben – a Szent Miklós Iskola diákjainak műsorával kísérve – megemlékezést is tartanak a trianoni diktátumról, majd az érdeklődők közösen megtekinthetik a megújuló Szent Miklós-székesegyházat és a Görögkatolikus Papnevelő Intézet szemináriumi kápolnáját. Jó szívvel ajánljuk a programot az érdeklődők figyelmébe.

Parókus atya betegsége múlófélben van, de a karantént a hívek érdekében betartja. Nevében is köszönöm imádságaikat, jókívánságaikat, aggódó szeretetüket.

Isten éltesse Janka és Angéla névnaposainkat, István, Péter és Árpád születésnaposainkat, minden ünnepeltet.

--
Obbágy László

22/05/2022

HIRDETÉS
2022. május 22.

A héten ünnepünk lesz, áldozócsütörtök, Urunk mennybemenetele. Ezzel a nappal zárul a húsvéti ünnepkör. Csütörtökön teljes liturgikus rendet tartunk templomunkban.

Parakliszt hétfőn és kedden imádkozunk az Istenszülő tiszteletére, az esti Szent Liturgia előtt.

Május 28-án lesz az egyházmegyei búcsúnk Máriapócson. Természetesen a búcsú legfontosabb része a könnyező Szűzanya előtti imádság, de emellett az egyházmegye is kiváló lelki és kulturális programokkal várja a híveket. Vendégünk lesz Erdő Péter bíboros úr is. Akik gyalogosan szeretnének zarándokolni, kérem, jelezzék. Az orosi parókiáról hajnali négy órakor indulunk, de útközben is több helyütt van alkalom a bekapcsolódásra, Napkoron vagy Újszőlőskertnél, de családok együttes bekapcsolódását akár még a pócspetri úton is örömmel vesszük.

Az egyházmegyei búcsú előtti este Ifjúsági Imaest és fáklyás zarándoklat is lesz. Bár a fiataloknak már megvannak az önálló kommunikációs csatornái, ezen a fórumon is szeretettel biztatom őket a részvételre.

A kertvárosi iskola görög és római katolikus hittanosai jönnek a parókiára palacsintázni szerdán, a nyolc óra alatt folyamatosan, évfolyamonként, reggel nyolctól délután háromig. Ha a fiatal nyugdíjasok közül néhányan be tudnak segíteni a palacsintasütésbe, örömmel vesszük a segítséget. Mintegy nyolcvan gyermek jön, az alsó hangon is jelent vagy kétszázötven palacsintát…

Nyáron újra lesz metropóliai Görögtűz Tábor felső tagozatosoknak, amelyre minden egyházközség a legszorgalmasabb hittanosait jelölheti. A hittanversenyt nyert fiaink számára ajándékként adjuk ezt a lehetőséget. Kérem a felsős hittanos szülőket: aki szeretné elküldeni gyermekét június utolsó hetében ebbe a kiváló közegben, támogatott áron, gazdag programokkal zajló táborba, a héten, de legkésőbb június elsejéig jelezze a kérését.

Egyelőre nem tudom, milyen ok miatt, de nem érhető el a honlapunk; igyekszem mielőbb utánajárni a problémának.

Isten éltesse Rita, Júlia és Eszter névnaposainkat, Éva születésnaposunkat és a gyerekeket, akiket múlt héten nem köszöntöttem: Grétát, Szabolcsot és Ákost, minden ünnepeltet.

--
Obbágy László

09/05/2022

HIRDETÉS

2022. május 8.

Május hó folyamán többször végzünk paraklisz ájtatosságot az Istenszülő tiszteletére. Ezen a héten – hivatalos távollétem miatt – csak pénteken lesz paraklisz, az esti liturgia előtt.
Május 14-én kerül sor Máriapócson az idei gyermekbúcsúra. Van még helyünk az autóbuszon. Nagy szeretettel hívjuk és várjuk a gyermekeket, a családokat. A részvétel ingyenes; örömmel vesszük szülők, nagyszülők jelentkezését is. A jelentkezési lap az előtérben található. Az autóbusz reggel 8-kor indul
Május 28-án lesz az egyházmegyei búcsúnk Máriapócson, erre gyalogos zarándokokat szeretnék toborozni. Szép hálaadás lenne a mögöttünk lévő negyedszázadért, ha minél többen vállalkoznánk erre az útra, akár végig, akár részben gyalog megtéve az utat. Bizakodó szívvel várom a jelentkezése

Elhunytunk van: Borbély Eszter háromgyermekes fiatal édesanyánk, akiért templomunkban is sokat imádkoztunk, hosszú szenvedést követően 39 évesen visszaadta lelkét a mennyei Atyának. Őszinte együttérzéssel osztozunk a család mély fájdalmáb

Megjelent és kapható a Görögkatolikus Szemlélet magazin tavaszi kiadása, illetve a Görögkatolikus Szemle havilap májusi száma

Isten éltesse Gizella, Bendegúz, Gergely és Pálma névnaposainkat, Boldizsár és Réka születésnaposainkat, minden ünnepeltet.

02/05/2022

HIRDETÉS
2022. május 1.

Anyák napján nagy szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat. A jó Isten adjon erőt számukra életük legszebb hivatásában, a gyermekeknek, unokáknak – és nekünk, férjeknek – pedig hálás szívet az édesanyai szív csodájának megismeréséhez és értékeléséhez. Nevükben is köszönöm a gyermekek köszöntését.

Május hó folyamán többször végzünk paraklisz ájtatosságot az Istenszülő tiszteletére. A héten szerdán és csütörtökön lesz paraklisz, az esti liturgia előtt.
Holnap a lelki- és szeretetválsággal küzdő családjainkért imádkozunk; a csütörtöki liturgiát az áldott állapotban lévő édesanyákért és a gyermekáldást esdő házaspárokért ajánljuk fel. Pénteken elsőpéntek, betegeinket a délelőtti órákban keresem fel.



Elhunytjaink vannak. Holnap temetjük Kovács Jánosné Magdi nénit a Nyíl utcából, kedden lesz Tódik Zoltán testvérünk édesapjának temetése Nyírtelken. Meghalt Fedor Irénke néni is, aki 95 esztendősen is kedvesen osztogatta a cukorkát a ministránsoknak; üde színfoltja volt templomunknak. Gagna Sándor barátunkat egy éve veszítettük el, évfordulós gyászliturgiája szombaton reggel lesz. Személyes gyászunk is van, feleségem Ilona testvérét a héten eltemettük. Többször volt velünk egyházközségi zarándoklatokon, jó néhányan ismerték őt. Jövő vasárnap ajánljuk fel érte a Szent Liturgiát.

Május 14-én kerül sor Máriapócson az idei gyermekbúcsúra. A járvány miatt ez a kiváló gyermekprogram két éven keresztül elmaradt, most újra megszervezi az egyházmegye. Nagy szeretettel hívjuk és várjuk a gyermekeket, a családokat. A részvétel ingyenes; örömmel vesszük szülők, nagyszülők jelentkezését is. A jelentkezési lap az előtérben található.

Május 28-án lesz az egyházmegyei búcsúnk Máriapócson, erre gyalogos zarándokokat szeretnék toborozni. Szép hálaadás lenne a mögöttünk lévő negyedszázadért, ha minél többen vállalkoznánk erre az útra, akár végig, akár részben gyalog megtéve az utat. Bizakodó szívvel várom a jelentkezéseket! Egyházközségünk legfürgébb lábú tagjait pedig természetesen örömmel biztatom a részvételre május 7-én a Pray&Run – „futás a testnek, imádság a léleknek” – zarándoklaton, a máriapócsi családi futáson.

Isten hozta a Fedor család itt élő, illetve a távolban lakó, de ma itt lévő tagjait. Fedor László főorvos urat, valamint Fedor György testvérünket és családjukat mindnyájan ismerjük; köszönjük folyamatos tanúságtevő jelenlétüket templomunkban. Köszöntjük Péter atyát, aki egyházközségünk alapító atyái közül annak idején a legtöbbet vállalta, és akinek a visszaemlékezését remélhetőleg 25 éves jubileumi kiadványunkban is olvashatjuk majd. Köszönjük prédikációs gondolatait is. Köszöntjük Fedor Istvánt és családját Szegedről. És mindenekelőtt köszöntjük születésnapján édesapjukat, Fedor István főorvos urat, akinek hite s hitből fakadó életvezetése, hivatásában, családi életében és görög-katolikus elkötelezettségében egyaránt megnyilvánuló, minőségi mintát jelentő életpéldája előtt mindnyájan kalapot emelünk. Isten éltessen, Pista bácsi!

Örömmel köszöntjük többi név- és születésnaposunkat is. Isten éltesse együttes név- és születésnapján kiváló hitoktatónkat, Kittit, elsőáldozó-jelöltünket, Zoét, valamint Tímea, Mónika és Györgyi névnaposainkat, Ilona és László születésnaposainkat, ballagóinkat/érettségizőinket, újólag az édesanyákat, nagymamákat, minden ünnepeltet.

et.

--
Obbágy László

24/04/2022

HIRDETÉS
2022. április 24.

A Szent Liturgiában Demkó Zoltán elhunytunkért imádkoztunk, akit nagycsütörtökön temettünk el. A gyászoló család számára kérjük a jó Isten vigasztaló szeretetét, a feltámadt Krisztusba vetett hit bizonyosságát. Ugyanezt kérjük Tódik Zoltán testvérünknek is, aki a napokban veszítette el édesapját. Érte is együttérző szívvel imádkozunk.
Május 14-én lesz Máriapócson az idei gyermekbúcsú. A járvány miatt ez a kiváló gyermekprogram két éven keresztül elmaradt, most újra megszervezi az egyházmegye. Nagy szeretettel hívjuk és várjuk a gyermekeket, a családokat. A részvétel ingyenes; örömmel vesszük szülők, nagyszülők jelentkezését is. A jelentkezési lap az előtérben található.
A hittanórát itt a templomban ma Kitti néni tartja, én ezalatt az elsőáldozó-jelöltjeink szüleivel találkozom a parókián.

Csak a hónap utolsó vasárnapjára, de elkészült az áprilisi Legyezőnk; kérem, vigyük magunkkal, legyen lelki hasznunkra. Kapható még az e havi Görögkatolikus Szemle, és vihetünk a tegnap szentelt búzából is.

Mához egy hétre, anyák napján templomunkban is köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat. Gyerekek! Aki szívesen mondana verset vagy énekelne valami szépet az édesanyjának, jelezzétek Kitti néninek. (De édesanyának ne áruljátok el, hogy meglepetés legyen.)

Isten éltesse Csilla, Noémi, Zita Valéria, illetve Béla, György és Márk névnaposainkat, Vince, Álmos, Napsugár és Dávid születésnaposainkat, minden ünnepeltet.

14/03/2022

HIRDETÉS

2022. március 13.

A korlátozások feloldásával most köszönöm meg azt a figyelmességet és fegyelmezettséget, amely az elmúlt hónapokban a maszkviselés és a fertőtlenítő használatának tekintetében jellemezte közösségünket. Úgy vélem, az is a felebaráti szeretet megnyilvánulása, ha ezt a kellemetlenséget egymásért is vállalni tudjuk. Elővigyázatosságból természetesen továbbra is lehet maszkot viselni, de a kötelezettség megszűnt.

A szent nagyböjt idején szerdán és pénteken este fél hatkor Előszenteltek Liturgiáját végzünk. Szeretettel buzdítok mindenkit a bekapcsolódásra, hogy elmélyültebb, imádságosabb böjt-időnk s majd igazabb húsvétunk legyen.

A héten, március 18-19-20-án lesz a nagyböjti lelkigyakorlatunk. Péntek este az Előszenteltek Liturgiáján, szombat este az alkonyati zsolozsma keretében, vasárnap délelőtt pedig a Kereszthódoló vasárnap Szent Liturgiáján hangzik el Mosolygó Marcell atya lelkigyakorlatos szentbeszéde. Mindhárom alkalommal gyónási lehetőség is lesz.

Köszönöm az építő, sok lelki-szellemi értékkel megajándékozó beszélgetéseket azoknak, akik már részt vettek a Szinodális Út eddigi dialógusain. A két alkalom után most lelkigyakorlatos hétvége következik, ezt követően viszont újra számíthatunk megszólításra. Éljünk a párbeszéd örömteli lehetőségével!

A héten újra Halottak Szombatja lesz, elhunytjainkért a Szent Liturgiát reggel fél nyolckor végezzük.

Március 22-én este fél hatkor Ifjúsági Imaest lesz a székesegyházban. Jó szívvel biztatom a fiatalokat a részvételre.

Isten éltesse Krisztián és Kristóf névnaposainkat, Erzsébet születésnaposunkat, minden ünnepeltet.

26/02/2022

Kedves Kertvárosi Görögök!
Nem tudhatjuk, milyen nagyságrendű lesz az orosz-ukrán háború miatti menekülthullám, de egyházmegyénk tiszteletreméltó készséggel és gyorsasággal készül arra, hogy segítsen a szükséghelyzetben lévőknek. Templomi gyűjtést érsek atya jövő vasárnapra, március 6-ra rendelt el, de addig is sok mindent tehetünk. Egyházközségünkben is kaptunk már felajánlást lakhatásra, önkéntes és ingyenes fuvarszolgálatra, ruha- és pénzadományra is. Köszönet érte.
Ide másolom az egyházmegye közleményét a közvetlen segítés lehetőségeiről, módjairól. Kérek mindenkit, nyissuk meg a szívünket!
Szeretettel:
laciatya

Hogyan segíthetünk a háborús helyzetben?

Az ukrán-orosz háború kitörésének kezdete óta sokan teszik fel a kérdést, hogyan segíthetnének rászoruló embertársaiknak. A Nyíregyházi Egyházmegye – a háború sújtotta Ukrajna közvetlen szomszédja - által és rajta keresztül Ön is hatékonyan tud segíteni. Mutatjuk, hogyan.

A Nyíregyházi Egyházmegyében immár készlétben állnak az éjszakai befogadó-pontok, a közösségek, az intézmények: szállással, matracokkal. A határátkelőknél fogadópontokat alakítottunk ki.

Mándokon szűrővizsgálatot végeznek a kisvárdai Szent Damján kórház dolgozói.

A karitász-munkatársak folyamatosan úton vannak. Országos, egyházmegyei és egyéni felajánlásokat szállítanak oda, ahol szükségállapot állt be, vagy menekülteket visznek megadott helyszínekre. A Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász gyors reakciójának és hatékony koordinációs tevékenységének köszönhetően valóban eljutnak a felajánlások az arra rászorulókhoz. Ön is segíthet, támaszkodva a karitász adomány-továbbító szolgálatára, ha a helyszíneken szükséges használati- és élelmiszerárut ajánlja fel:

- minden olyan tartós élelmiszert, mely előre csomagolt, helyszínen könnyen felbontható, nem igényel tányért, evőeszközt és konyhai előkészületet: előre csomagolt, könnyen bontható májkrém, vákuumcsomagolt szeletelt szalámi, lapkasajt, konzerv, szelelt toastkenyér, csomagolt croissant, ivójoghurt, zacskós keksz, kis kiszerelésű dobos üdítőital, babaétel

- pelenka, kis kiszerelésű fertőtlenítő, nedves törlő

- ásványvíz (0,5 l-es és nagyobb kiszerelésben)

- takarók.

A melegedőkben, ideiglenes és tömegszállásokon, valamint olyan családoknál, akik találnak szállást, de a megélhetésük nem megoldott, szükség lehet tartós, konyhai előkészületet is igénylő élelmiszerre, úgy mint: olaj, rizs, liszt, cukor stb.

Adományok átvételének helyszíne: Szent Miklós Ház, 4400 Nyíregyháza István u. 3. (régi START épület) H-CS 7.30-16.00; P 7:30-13.30

Az adományok leadásához telefonos egyeztetésre nincs szükség, a portán leadhatóak a felajánlások.

A híradások szerint sokan várakoznak az országhatárnál, vagy maradtak otthon, de anyagi támogatásra szorulnak. Számukra a Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász a Kárpátaljai Karitásszal együttműködve közvetlenül utal gyorssegélyt a bankszámlaszámáról. Ha anyagi támogatással szeretne segíteni, az egyházmegyei karitász számlaszámára utaljon: A Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász bankszámlaszáma: CIB 10702071-69264122-51100005

Kérdésével fordulhat a Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász igazgatójához, dr. Oláh Tamáshoz is: +36 30/163 33 35. Aki segíteni tud, vagy rászorul a segítségre, jelentkezzen a [email protected] e-mail címen, vagy a +36309764914 telefonszámon.

Ne feledjük el a fizikai felajánlások mellé odatenni imáinkat! Minden fohászért is hálásak vagyunk!

--
Obbágy László

Kedves Kertvárosi Görögök! A vasárnapi hirdetés mellé küldök néhány linket, amelyekre - szerintem - érdemes rákattintani...
14/02/2022

Kedves Kertvárosi Görögök!

A vasárnapi hirdetés mellé küldök néhány linket, amelyekre - szerintem - érdemes rákattintani. Kellemes, olykor szinte csacsogós beszélgetések a Házasság Hete kapcsán, de a mögöttesben kiváló házasság-példákat fedezhetünk fel. Olyan jó, ha ez a hét a bugyuta Valentin-napozgatás helyett a komoly elköteleződésről szól!

https://hd.gorogkatolikus.hu/Nem-Los-Angelesbe-kell-vinnem-a-felesegem,-eleg-az-Etele-Plaza-2022-februar-11

http://www.nyirgorkat.hu/?q=hir&id=5461&l=

https://www.magyarkurir.hu/hirek/uzenet-valentin-napra-komporday-gerhardt-hazaspartol-sosem-csak-egymas-fele-tekintunk

Egy "szerelmi kalandtúra" a bevállalósoknak:
https://www.ozdiparokia.hu/szerelmi-kalandtura/?fbclid=IwAR36JEqH0c-G6TijFcdNIDJx1nc1dh_hB1eqdsS_XFZ_bG5BnXGGTmSjYN4 #

Egy érdeklődésre számot tartó nyíregyházi előadást is jó szívvel ajánlok a figyelmetekbe:
http://www.nyirgorkat.hu/?q=hir&id=5456&l=

HIRDETÉS
2022. február 13.

A héten, február 11-én volt a Betegek Világnapja. Ennek kapcsán most a liturgia végén kiszolgáltatom a betegek szentségét azoknak, akik ezt fel akarják venni. A betegek szentségét kérhetik kortól függetlenül a súlyos betegséggel küzdők, illetve évente egyszer különösebben súlyos betegség nélkül is a gyöngülő erővel rendelkező időskorúak.

A ránk következő szombaton lesz az első Halottak Szombatja. Az öt kijelölt szombaton végzett megemlékezéseket az előtérben lévő íveken lehet kérni.

Februárban zajlik a Házasság Hete rendezvénysorozata. Ennek utolsó napján, február 20-án megújíthatjuk templomunkban a házassági elkötelezettségünket, és meg is áldjuk házaspárjainkat. A Házasság Hete kapcsán egyszerű, tiszta szívű beszélgetésekbe ágyazva olvashatunk igazán jó „házas példákról” az egyházmegyei honlapon. Szeretettel ajánlom házasok és házasulandó figyelmébe egyaránt.

Képviselőtestületünk idei első gyűlését is február 20-án tartjuk. A 2021-es év zárszámadásának és a 2022. év költségvetésének ismertetése és elfogadása, illetve az aktuális gyakorlati teendők átbeszélése mellett a tanácskozás feladata jubileumi esztendőnk programjainak pontosítása, valamint a szinodális út javasolt rendjének megvitatása is. Kérem a testületi tagok aktív részvételét.

Elkezdődött a felső tagozatos hittanosok felkészülése az idei hittanversenyre. Köszönöm a bekapcsolódó gyermekek aktivitását. Az első körben egyházi iskolások csak a saját iskolájukban indulhatnak, de a második fordulóban egyházközségük képviseletében is részt vehetnek a megmérettetésen. Nagy szeretettel biztatom egyházi iskolába járó gyermekeinket is a bekapcsolódásra.

Idén minden hónapban két alkalommal lesz lehetőségünk vasárnaponként a szentgyónásra. A hó első vasárnapján továbbra is Soltész János atya, harmadik vasárnap pedig Mosolygó Marcell atya áll a bűnbocsánat szentségét kérők rendelkezésére. A rendszeres gyónási alkalom ajándék a mély lelki életre törekvő ember számára. Éljünk a lehetőséggel!

Isten éltesse névnaposainkat, Líviát, Juliannát, Bálintot és Kolost, illetve születésnaposainkat, Leát, Veronikát, Angélát és Líviát, minden ünnepeltet.

Dr. Gaál Sándor református esperes és felesége a Házasság hetéhez kapcsolódva Maradjunk együtt! címmel előadást tart a KÉSZ szervezésében február 22-én 17 órakor a Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus Egyházközség plébániai dísztermében. 

01/02/2022

HIRDETÉS
2022. január 30.

A Szent Liturgiában az elmúlt héten eltemetett elhunytunkért, özv. Mező Andrásné Ilonáért imádkoztunk. A gyászoló család számára kérjük a jó Isten vigasztaló szeretetét, a feltámadt Krisztusba vetett hit bizonyosságát.

A héten szerdán, február 2-án ünnepünk lesz, Gyertyaszentelő Boldogasszony, Jézus találkozása Simeonnal. Mivel nyilvános, lítiás ünnep, a keddi elővecsernyétől kezdődően vasárnapi szertartási rendet tartunk. A szerda délelőtti Szent Liturgia végén gyertyaszentelést végzünk.

A hónap első hete következik; a lelki- és szeretetválsággal küzdő családokért szerdán, az áldott állapotban lévő édesanyákért és a gyermekáldást esdő házaspárokért csütörtökön imádkozunk. Pénteken elsőpéntek, betegeinket a délelőtti órákban keresem fel.

Tisztelettel köszönöm a meghívásokat a házszentelésekre; jóleső, személyes és egyházépítő élmény az eddigi találkozások öröme. Továbbra is örömmel fogadom a megkereséseket. A házszenteléseket általában Gyertyaszentelő ünnepéig végzem, de betegség vagy karantén miatt most többekkel módosítani kényszerültünk az időpontot, így a nagyböjt kezdetéig minden családhoz szívesen elmegyek.

Sok érdekes, tartalmas, értékes írással megjelent a negyedéves Görögkatolikus Szemlélet magazin téli kiadása. Jó szívvel ajánlom figyelmükbe. Egyházközségünk tagjának, egy fiatal édesanyának szép hitvallását is olvashatjuk benne.

Isten éltesse névnaposainkat: Balázst és Ráhelt, valamint születésnaposainkat, Annát, Juditot, Rékát, Dénest, minden ünnepeltet.

24/01/2022

HIRDETÉS

2022. január 23.

A Szent Liturgiában balesete következtében hosszú évek óta ágyhoz kötötten élő Vince barátunkért fohászkodtunk. Tesszük ezt – s kérem mindnyájuktól – továbbra is, édesanyjának, családtagjainak imádságaihoz kapcsolódva. Egy fiatal, háromgyermekes édesanyáért, Eszterért is imádkoztunk, aki válságos állapotban fekszik kórházban. Kérem, imáinkban gondoljunk rá is.

Tisztelettel köszönöm a meghívásokat a házszentelésekre; jóleső, személyes és egyházépítő élmény az eddigi találkozások öröme. Továbbra is várom az esetleges megkereséseket. A házszentelést Gyertyaszentelő ünnepéig, tehát február 2-ig lehet kérni.

Ma este fejeződik be a keresztények egységéért felajánlott imahét. Este fél hatkor ma is evangélikus testvéreink Bólyai téri kápolnájában lesz a közös imádság, ahol számítunk a hívek személyes jelenlétére, de ahonnan egyúttal élő közvetítés révén interneten keresztül is lehet követni a szertartást. Ma, a záró napon Szikora Ede atya, Huszár-telepi szervezőlelkészünk hirdet igét. Valamennyi közös imádságos este visszanézhető a kertvárosi evangélikusok internetes közösségi oldalán.

Már november végén, december elején jeleztem, hogy Ferenc pápa kezdeményezése alapján „egy szinodális egyházért” mottóval elindult a világegyházban egy örömteli folyamat, amely a hit közös útján járók találkozását, konzultációját, hittapasztalat-megosztását kéri mindnyájunk gazdagítására. Többekkel beszélgettem már erről, sokan tudunk róla az egyházközségben. Mivel ezt alapvetően nem templompadban ülve, hanem a parókián, mondhatni baráti társaságok asztal körüli beszélgetéseként lenne jó megélni, úgy vélem, akkor járunk el helyesen, ha a járványhelyzet miatt egyelőre még halasztjuk ezeket a találkozásokat. Ugyanakkor szeretettel kérem, hogy készüljünk rá, örüljünk a megújulás esélyét magában rejtő lehetőségnek, várjuk nyitott szívvel, s akarjunk készséggel bekapcsolódni ebbe az előrevivő történésbe.

Sok érdekes, tartalmas, értékes írással megjelent a negyedéves Görög-katolikus Szemlélet magazin téli kiadása. Jó szívvel ajánlom figyelmükbe. Egyházközségünk tagjának, egy fiatal édesanyának szép hitvallását is olvashatjuk benne.

Isten éltesse névnaposainkat: Ágnesünket, Vincéinket, valamint születésnaposainkat, Veronikát, Fannit, Sasát, Lászlót, minden ünnepeltet.

23/12/2021

HIRDETÉS

Az ünnepi szertartásaink:
Szenteste napján (december 24-én) reggel fél nyolckor végezzük a zsolozsmával egybekötött Bazil-liturgiát. Délután öt órakor családi kántálást tartunk a templomkert betleheménél. Fél hatkor kezdődik a templomban a nagy esti zsolozsma. Éjfélkor éjféli Szent Liturgiát végzünk.
Karácsony első és második napján, sőt december 27-én, Szent István vértanú ünnepén is a szokott vasárnapi szertartási rendet tartjuk.

Bízva abban, hogy alábbhagy a járvány lendülete s minél többen együtt ünnepelhetünk, a karácsonyi találkozások reményében szeretettel köszöntöm kedves Mindnyájatokat:

laciatya

Cím

Legyező út 3
Nyíregyháza
4400

Telefonszám

0642/341-257

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kertvárosi Görögkatolikus Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás