17/06/2026
A vaknak én szeme voltam, és a sántának lába.”
Jób könyve 29:15.
Gondosan, lelkiismeretesen ügyelj arra, hogy gondolataidat ne foglalják le annyira az üzleti vállalkozások, hogy az igazi istenfélelmet elhanyagold, és kihunyjon szívedben a szeretet! Nagy szükség van rád, hogy Isten segítő keze legyél a szegények és szerencsétlenek érdekében. A legbarátságtalanabb embereknek van a legnagyobb szükségük a figyelmünkre, kedvességünkre. Használd fel idődet és erődet annak megtanulására, hogy „lélekben buzgó” légy, igazságosan járj el, „szeresd az irgalmasságot” és „szolgálj az Úrnak”! Gondolj arra, amit Krisztus mond: „Amit megcselekedtetek eggyel az én legkisebb testvéreim közül, velem cselekedtétek meg.”
Isten azt kívánja, hogy népe sokkal együttérzőbb és tapintatosabb legyen a szerencsétlenek iránt. Teremtőnk azt kéri tőlünk, hogy ugyanolyan figyelemmel forduljunk a vakok és más szenvedők felé, mint ahogyan az özvegyeket és árvákat kell segítenünk. Az önzetlen segítőkészség nagyon ritka korunkban. Különös, hogy a hitvalló keresztények megvetik Isten Igéjének egyszerű és határozott tanításait, és nem éreznek lelkiismeret-furdalást. Isten felelőssé tett bennünket a szerencsétlenek, vakok, nyomorékok, özvegyek és árvák gondozásáért, de nem sokan törődnek ezzel.
Nagy munkát kell elvégeznünk, és amint közeledünk a földi történelem végéhez, nem lesz kevesebb feladatunk. Ha szívünket Isten tökéletes szeretete tölti be, csodálatos dolgok fognak történni az Úr kegyelméből! – ÉN ÉLETEM MA, Nagy szükség van a segítségedre!
🌿 Vegyük fontolóra:
Jób nem azért segített másokon, mert nem volt dolga, hanem mert a szíve tele volt Isten szeretetével és ez gyakorlati igazságosságban, irgalmasságban nyilvánul meg.
• Milyen talentumot, anyagi forrást, időt vagy szakértelmet kaptam Istentől, amit Jóbhoz hasonlóan egy szükségben levő ember támogatására fordíthatnék? Te kinek lehetsz a „szeme” vagy a „lába” a mai napon?
• Ha Jóbhoz hasonlóan visszatekintenék az életemre, miről emlékeznének meg az emberek? A sikereimről és a megszerzett javaimról, vagy arról, hogy kinek voltam a „segítő keze” a bajban?