Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény

Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény Facebook-oldala.

08/03/2026
Mély fájdalommal búcsúzunk Liskány Zoltántól, aki mentősként hivatását mindig odaadással, emberséggel és megbízhatóságga...
19/02/2026

Mély fájdalommal búcsúzunk Liskány Zoltántól, aki mentősként hivatását mindig odaadással, emberséggel és megbízhatósággal végezte. Munkájában lelkiismeretes volt, baj esetén biztos támasz, akire kollégái és a rászorulók egyaránt számíthattak.

A tanyáján gazdálkodva a kétkezi munka becsületét és a természet szeretetét élte meg nap mint nap. A nevelt gyermekeket szeret***el fogadta, figyelemmel és türelemmel fordult feléjük. Feleségét – aki több mint 30 éve elkötelezetten szolgál nevelőszülőként – mély tisztelettel és hűséggel támogatta ebben a hivatásban.

Élete példát mutatott emberségből, helytállásból és csendes, kitartó szeretetből.
Emlékét hálával és megbecsüléssel őrizzük.

"Irgalmas és emberszerető Istenünk,
fogadd magadhoz elhunyt szolgádat,
és adj neki nyugalmat az igazak lakóhelyén,
a fényesség, a béke és az öröm honában,
ahol nincs fájdalom, sem szomorúság, sem sóhaj,
hanem örök élet."

A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény közössége

(Szöveg: Bezdán László nevelőszülő tanácsadó)

Nevelőszülő szeretnél lenni Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében?Most mindenhol láthatod a hirdetéseket.Plakátok. Online k...
16/02/2026

Nevelőszülő szeretnél lenni Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében?

Most mindenhol láthatod a hirdetéseket.
Plakátok. Online kampányok. Podcastok.
Sokan most kezdenek komolyan gondolkodni a hivatáson.
És lehet, hogy benned is megszületett egy gondolat?

De a kérdés mindig ugyanaz:
– Hova forduljak?
– Hogyan induljak el?
– Mit jelent ez a gyakorlatban?

De a legtöbben azért nem lépnek,
mert nem tudják,
hogyan induljanak el.

A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény
nevelőszülői hálózata Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében működik.

Ha itt szeretnél nevelőszülő lenni,
nálunk tudsz személyes tájékoztatást kérni a folyamatról:
– milyen feltételek szükségesek
– hogyan zajlik a képzés
– mit jelent ez a mindennapokban
– milyen támogatásra számíthatsz

📞 Hívd a Nevelőszülői Tájékoztató Vonalunkon:
Tündét: 06 30 080 8119
vagy Alízt: 06 30 776 7020
Vagy írd meg üzenetben a telefonszámod,
és visszahívunk.

Egy beszélgetés még nem döntés.
De lehet, hogy ez az első lépés.

Nevelőszülő szeretnél lenni Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében?Most mindenhol láthatod a hirdetéseket.Plakátok. Online k...
16/02/2026

Nevelőszülő szeretnél lenni Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében?

Most mindenhol láthatod a hirdetéseket.
Plakátok. Online kampányok. Podcastok.
Sokan most kezdenek komolyan gondolkodni a hivatáson.

És lehet, hogy benned is megszületett egy gondolat?

De a kérdés mindig ugyanaz:
– Hova forduljak?
– Hogyan induljak el?
– Mit jelent ez a gyakorlatban?
De a legtöbben azért nem lépnek,
mert nem tudják,
hogyan induljanak el.

A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény
nevelőszülői hálózata Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében működik.
Ha itt szeretnél nevelőszülő lenni,
nálunk tudsz személyes tájékoztatást kérni a folyamatról:
– milyen feltételek szükségesek
– hogyan zajlik a képzés
– mit jelent ez a mindennapokban
– milyen támogatásra számíthatsz

📞 Hívd a Nevelőszülői Tájékoztató Vonalunkon:

Tündét: 06 30 080 8119
vagy Alízt: 06 30 776 7020

Vagy írd meg üzenetben a telefonszámod,
és visszahívunk.

Egy beszélgetés még nem döntés.
De lehet, hogy ez az első lépés.

🖤 Megemlékezés 🖤Ma, február 9.-én Mezőladányban, utolsó útjára kísértük egyik kedves nevelőszülőnket,Szabóné Géczi Tündé...
09/02/2026

🖤 Megemlékezés 🖤

Ma, február 9.-én Mezőladányban, utolsó útjára kísértük egyik kedves nevelőszülőnket,
Szabóné Géczi Tündét, akit hirtelen jött betegség következtében veszítettünk el.

Tünde szerető nevelőanya volt: vidám, energikus, mindig életet és derűt sugárzó személy, aki férjével, Zolival hosszú éveken át szolgálta a nevelőszülői hivatást. Számos gyermek kapott tőlük gondoskodást, biztonságot és valódi otthont. Jelenleg is a családban él két kamaszfiú, akik jól neveltek, igyekvő fiatal srácok – Tünde és Zoli szeretetének, következetességének és példamutatásának élő bizonyítékai.

Tünde elvesztése felfoghatatlan veszteség a család számára, de fájdalmas hiány a nevelőszülői közösségnek és hivatásunk egészének is. Hiányzik a mosolya, a lendülete, az a természetes szeretet, amellyel a gyermekek és kollégák felé fordult.

Külön erőt ad ezekben a nehéz napokban, hogy Zoli továbbra is elkötelezetten, egyedül is folytatja ezt a csodálatos hivatást, biztos támasza maradva a fiúknak – ahogyan eddig is aktív, jelenlévő nevelőszülő volt. Adjon számára, Isten vigasztaló szeretete, ehhez nagyon sok erőt és reményt!

Hálával és tisztelettel gondolunk a szomszédságukban élő Lippai Lívia és férje, Sanyi nevelőszülőnk családjára is, akik három kamasz fiút nevelnek és taníttatnak példaértékű módon. A két család között nemcsak szakmai, hanem valódi emberi közösség formálódott, és Líviáék ezekben a fájdalmas időkben is ott állnak Zoli és a fiúk mellett. Ez a fajta összetartás a nevelőszülői hivatás egyik legszebb arca.

Tünde nemcsak nevelőszülőnk volt, hanem a mezőladányi görögkatolikus közösség elkötelezett tagja is. A temetésen Szabó Gábor atya a bizánci gyászének szavaival erősít***e a gyászolókat és mindannyiunk reményét:

„ahol nincs fájdalom, szomorúság és sóhaj,
hanem végtelen élet.”

Kérjük kollégáinkat, nevelőszülőinket és minden jóakaratú embert, hogy imádságban hordozzuk Tündét, továbbá a gyászoló családot, valamint a mezőladányi és környékbeli nevelőszülőket, hogy továbbra is erőt merítsenek egymásból, és támogassák egymást a mindennapokban.

Mi pedig intézményként is szívünkben hordozzuk őket, és minden lehetséges segítséget próbálunk megadni számukra.

🕯️ Emléked áldott legyen, Tünde.
Nyugodj békében, ahol nincs fájdalom, csak végtelen élet.

07/02/2026

Az én apámnak hány bérese bővelkedik kenyérben, én pedig itt éhen halok. Útra kelek, elmegyek apámhoz, és azt mondom neki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és teellened. Nem vagyok többé méltó arra, hogy fiadnak nevezzenek, tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy. És útra k...

🎄 Karácsonyi készülődés – nevelőszülői énidő Hodászon 🎄A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény Hodász és környéke nevelő...
16/12/2025

🎄 Karácsonyi készülődés – nevelőszülői énidő Hodászon 🎄

A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény Hodász és környéke nevelőszülői számára különleges, lélekemelő klubnap valósult meg a karácsonyra való készülődés jegyében.
Tokai Tisza Kata és Bezdán László tanácsadói csoportjai egy olyan alkalmat teremt***ek, amely valóban a nevelőszülők énidejéről, feltöltődéséről és közösségi megéléséről szólt.

A program középpontjában a kreatív kikapcsolódás állt: közösen készültek a karácsonyi asztaldíszek, miközben halk karácsonyváró zenék mellett jóízű beszélgetések tették bensőségessé az együttlétet. Néhányan a nevelt gyermekeiket is magukkal hozták, akik lelkesen segít***ek az asztaldíszek elkészítésében – igazi közös, családias hangulat alakult ki.

A nap egyik különleges pillanata volt, amikor három hodászi nevelőszülőnk felidézte gyermekkori emlékeit, és előadták a hodászi kántálás Jézusváró ritmusait és dallamait, úgy, ahogyan azt gyermekkorukban tanulták. Ezek a hagyományos énekek nemcsak meghatóak voltak, hanem mélyen összekötöttek bennünket a közös gyökerekkel és az advent üzenetével.

Az ünnepi készülődés az ízekben is megjelent: az udvaron üstben főtt a babgulyás, a kondérokban pedig többféle hodászi töltött káposzta készült, amelyeket nevelőszülőink nagy szeret***el hoztak és készít***ek el.

Ez a klubnap nemcsak a karácsonyra hangolt rá bennünket, hanem megerősít***e a közösség erejét, az egymásra figyelést és a közös élmények megtartó erejét. 💫
Hálásak vagyunk minden résztvevőnek, aki jelenlétével, tudásával, emlékeivel és szeretetével gazdagította ezt az alkalmat.

✨ Áldott, békés adventi készülődést kívánunk! ✨

Új generációk a nevelőszülői hivatásbanOrszágszerte jellemző tapasztalat a nevelőszülői szakmában, hogy a már évtizedek ...
06/12/2025

Új generációk a nevelőszülői hivatásban

Országszerte jellemző tapasztalat a nevelőszülői szakmában, hogy a már évtizedek óta működő nevelőszülők közül sokan a nyugdíjkorhatárhoz közelednek – gyakran halljuk: „öregszik a szakma”. A mi nevelőszülői hálózatunkban is hasonló a helyzet: ha a korfát nézzük, rendkívül magas a nyugdíjas korú nevelőszülői szakembereink aránya.

Éppen ezért a hálózatfenntartók és a szakmai csapatok számára kulcskérdés, hogy meg tudjuk szólítani a fiatalabb korosztályokat, a fiatalabb családokat. Hosszú távon ugyanis ők tudják segíteni az ellátás folytonosságát, és biztosítani a nevelőszülői hálózat jövőjét.

Döntéselőkészítő tréning – személyes találkozások, bizalom, visszajelzés

A nemrég elindult döntéselőkészítő tréning most abba a szakaszába lépett, amikor családértékelő megbeszéléseket tartunk. Ezek az első alkalmak kiemelten fontosak: a jelölteket a saját otthonukban látogatjuk meg, ahol benyomást szerezhetünk a családok életéről, működéséről, lehetőségeiről. Egy ilyen találkozó mindig több, mint „adminisztratív lépés”: lehetőséget ad egy zártabb, bizalmasabb beszélgetésre, kérdések és visszajelzések megfogalmazására, és arra is, hogy emberileg is kapcsolódjunk.

Örömhír: több fiatal, Y generációs család is a jelöltek között

Nagy öröm számunkra, hogy a jelenlegi jelöltek között több fiatal, jellemzően Y generációs család is van, a 30-as korosztályból, illetve a 40-es éveik elején. Ez reményt ad és jövőt épít: azt mutatja, hogy van utánpótlás, van elhivatottság, és van nyitottság a nevelőszülői hivatás iránt.

Három fiatal család, akikre hálával gondolunk

Szeretnénk három olyan családot is bemutatni, akiknek hálásak vagyunk, hogy belevágtak a nevelőszülői munka hivatástisztázó folyamatába, és velünk tartanak a döntéselőkészítő tréning izgalmas útján.

1) Zsani és Szilveszter
Náluk jártunk elsőként: öt éves kislányukkal élnek. Az elmúlt években – ahogy ők fogalmaztak – sikerült megalapozniuk azt a stabil egzisztenciát, amely lehetővé teszi, hogy meleg és szeret***eljes otthonukba gyerekeket fogadjanak. Mindketten dolgoznak, és a munkájuk mellett tovább is tanulnak.
Szilveszter a MÁV alkalmazottja: elhivatottan építi a karrierjét, ugyanakkor a nevelőszülői hivatásban is szeretne mindenben segíteni feleségének. Zsani pedig nagy elszántsággal készül, tanul, fejlődik, és mindent megtesz azért, hogy a gyermekvédelmi hivatásban valódi, felkészült segítővé váljon.

2) Dzseni és családja
Dzsenihez is ellátogattunk: jelenleg két kisgyermekével van otthon. Férjével közösen, elhivatottan készülnek arra, hogy otthonukba fogadással támogassák a rájuk bízott gyermekek fejlődését. A találkozás során számunkra is megerősítő volt látni, mennyire tudatosan gondolkodnak, és milyen őszinte készenléttel állnak a hivatástisztázás folyamata elé.

3) Edina és Zsolt
Edina és Zsolt szintén óvodáskorú kislányukkal élnek. Ők is közösen döntöttek úgy, hogy megnyitják az otthonukat: szeretnének gyermekeket fogadni, és biztos pontot, stabilitást, figyelmet adni azoknak, akiknek erre a legnagyobb szükségük van.

Üzenet a fiatalabb generációknak: van helyetek, van szerepetek

Ez a három fiatal család számunkra élő bizonyítéka annak, hogy nem igaz az a sokszor elhangzó vélekedés, miszerint a fiatalabb generációk már nem érzékenyek a szociális nehézségekre vagy a gyermekvédelem feladataira. Erre Ők rácáfoltak.

Bízunk benne, hogy példájuk kortársaik számára is inspiráló: megmutatja, hogy a nevelőszülői hivatás ma is vállalható, élethelyzethez illeszthető, és mély értelmet adó szolgálat. Reméljük, hogy történetük ösztönzi a fiatal családokat: merjenek érdeklődni, kérdezni, és elindulni a hivatástisztázás útján.

Mert a gyermekek jövője – és a nevelőszülői hálózat jövője – közös ügyünk. 💙

🌟 Jövőteremtők a BusinessFesten – amikor a kapcsolódás jövőt épít 🌟A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény idén a Busine...
04/12/2025

🌟 Jövőteremtők a BusinessFesten – amikor a kapcsolódás jövőt épít 🌟
A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény idén a BusinessFesten a Jövőteremtők – Társadalmi felelősségvállalási programmal vett részt, és egy igazán újszerű, erős élményt hozó kapcsolódást éltünk meg: a gyermekvédelem kilépett a „saját világából”, és találkozott a társadalom egészével – cégekkel, szakemberekkel, közösségekkel.
💫 Külön öröm és büszkeség: a standunk a résztvevők szavazatai alapján megnyerte a Business Star versenyt! Ez számunkra nem csak elismerés, hanem megerősítés is: a Jövőteremtők üzenete érthető, átélhető és értékes a vállalati világ számára is.
Ez a nap nemcsak bemutatkozás volt, hanem társadalmi határátlépés. Egy olyan tér, ahol a fiataljaink és a vállalati világ képviselői előítéletek nélkül, emberként néztek egymásra. A standunknál őszinte beszélgetések indultak arról, milyen a felnövekvő generáció valósága, mik az álmaik, és milyen út vezet oda, hogy a nehéz kezdetekből is épülhessen jövő.
👥 Öt önkéntes fiatalunk is velünk tartott – és különösen büszkék vagyunk rájuk.
A részvétel számukra olyan élmény volt, ami:
• erősít***e az önértékelésüket („képes vagyok kapcsolódni, számítok”),
• láthatóvá t***e a munkaerőpiaci potenciáljukat,
• és valódi bátorítást adott: méltók a figyelemre, a bizalomra, a nyitott munkaerőpiaci jelenlétre.
A BusinessFest nekünk arról is szólt, hogy a gyermekvédelem munkája megismerhetővé és elfogadhatóvá válik. Amikor a társadalom különböző szereplői találkoznak velünk, beszélgetnek, kérdeznek, és nem ítélnek – akkor a gyermekvédelem nem „távoli ügy”, hanem közös felelősség és közös jövő lesz.
🤝 Ami a legfontosabb: nem “adományos” nap volt, hanem együttműködéses.
Olyan kapcsolódások indultak el, amelyek minőségi időt, fejlődést és kreatív közös utakat hozhatnak:
• élmények és közösen eltöltött idő (kulturális és közösségi programok),
• ProfitAbility – egy fejlesztő, közösségi társasjáték-program körvonalazódása, amely a pénzügyi tudatosságot, stratégiai gondolkodást és életvezetési készségeket erősíti, akár mentorálással és közösségi bajnoksággal,
• professzionális traumaoldó lehetőségek – közösségi traumafeldolgozást segítő kapcsolódás,
• mentorprogramok ígérete – ahol a munka világában jártas szakemberek kísérhetik a fiatalokat önismeretben, célkitűzésben, pályaorientációban.
✨ Ez az élmény megerősített minket: rövid idő alatt is lehet hidakat építeni. És ha hidat építünk, azon nemcsak egyszerű információk jutnak át a másik oldalra – hanem bizalom, méltóság, jövőkép és remény is.
Köszönjük mindenkinek, aki megállt nálunk, beszélgetett, kérdezett, és nyitott szívvel kapcsolódott.
A Jövőteremtők története most kezd igazán élővé válni. 💛

**🎉 Elindult új nevelőszülői döntéselőkészítő programunk!📅 2025. november 21. – Mária templomba vezetésének ünnepén**A S...
23/11/2025

**🎉 Elindult új nevelőszülői döntéselőkészítő programunk!
📅 2025. november 21. – Mária templomba vezetésének ünnepén**
A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény nevelőszülői hálózatában ezen a napon indítottuk el idei harmadik nevelőszülői döntéselőkészítő képzésünket. Az év utolsó turnusát rekordlétszámmal, 15 fővel kezdhettük meg – ez intézményünk számára valódi öröm és nagy reménység a jövő gyermekei felé.
Ez a képzés a nevelőszülői hivatás felé vezető út első szakasza: egy gyakorlatias, önismeretet fejlesztő, sokszor mélyen emberi folyamat, amely segít közelebb kerülni ahhoz a küldetéshez, hogy család nélkül nevelkedő gyermekeknek adhassanak szerető, biztonságos otthont a jelöltek.
📍 A helyszín: Szent Miklós-székesegyház parókiája, Nyíregyháza
Különleges ajándéka volt a napnak, hogy programunk éppen Mária templomba vezetésének görögkatolikus ünnepén indult. A székesegyház megtekintése során váratlanul találkoztunk Kovács Csaba atyával, akit felkértünk, hogy áldja meg a csoportunkat és az előttünk álló képzési folyamatot.
Az atya rövid tanításában párhuzamot vont a gyermek Mária bemutatása, küldetésvállalása és a nevelőszülői hivatás között: mindkettő az odafordulásról, az önátadásról és az élethivatásban való növekedésről szól.
Az áldást az ünnepi olajjal, miroválással adta, amelynek köszöntése – „Krisztus közöttünk!” – különösen szépen világított rá arra, hogy a közösségünkben elinduló folyamatban valóban velünk van Krisztus, és kíséri érlelődésünket.
Ezzel a gesztussal az egész csoport lelki útravalót kapott az első napra és az egész képzésre.
„Neveld a gyermeket a neki megfelelő módon”— Példabeszédek 22,6
Ez az Ige kísérje azt a szolgálatot, amelyre a nevelőszülői képzésünk készíti fel jelöltjeinket: a gyermekek elfogadását, oltalmazását és szeret***eljes kísérését.

Cím

Bujtos Utca 32
Nyíregyháza
4400

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória