Imádság Háza Missziós Gyülekezet

Imádság Háza Missziós Gyülekezet Köszöntünk az Imádság Háza Missziós Gyülekezet hivatalos Facebook oldalán!

A MEGOLDÁS
12/06/2026

A MEGOLDÁS

Mit tegyen az ember, amikor nem tudja merre menjen, amikor megoldha...

GERJESZD FEL!
03/06/2026

GERJESZD FEL!

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

Vendégünk lesz Bozsóki László evangélista.Várunk mindenkit szeret***el!Nyíregyháza Báthori u. 5.
27/05/2026

Vendégünk lesz Bozsóki László evangélista.
Várunk mindenkit szeret***el!
Nyíregyháza Báthori u. 5.

15/05/2026

(Ingemar Jarlsbonde)

VALÓDI SZABADSÁG

„Bizony, bizony mondom nektek: mindenki, aki bűnt cselekszik, a bűn szolgája. A szolga pedig nem marad örökké a házban; a Fiú marad ott örökké. Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek.”�(János 8:34–36)

Az igazi szabadság drága – mérhetetlenül drágán lett megvásárolva, ezért mindent megkövetel tőlünk: a saját életünket! Ennek oka az, hogy rabszolgái vagyunk önmagunknak, a bűnnek, és annak a makacs ragaszkodásnak, amellyel a saját életünkhöz kötődünk.
A legnehezebb dolog az, hogy eljussunk arra pontra, ahol teljesen elengedjük önmagunkat, és hagyjuk, hogy Isten átvegye az uralmat – feltétel nélkül.
Ekkor már nincsenek saját ambícióink vagy álmaink; semmit sem kérünk magunknak; nem szabunk feltételeket (és nem kérdezősködünk); abbahagyjuk az aggodalmaskodást („Mi lesz?”) – csak Isten marad, vagy pontosabban: Ő birtokol minket teljesen, szabadon azt teheti velünk, amit akar, ahogyan akarja, és amikor akarja.
Ezt az állapotot nem tudjuk magunktól elérni. Istennek kell odavezetnie minket, és ez csak mély válságokon, kudarcokon, visszaeséseken és különféle csalódásokon keresztül történhet – talán még betegségen, baleseteken és katasztrófákon át is.
Nem önként engedjük el az önmagunkhoz való ragaszkodásunkat – vagy mondhatjuk úgy is: nem is vesszük észre, milyen mélyen kapaszkodunk a saját életünkbe, mennyire makacsul ragaszkodunk a kis „énünkhöz”, a saját álmainkhoz és törekvéseinkhez.
Az egyetlen igazán szabad ember, aki valaha a földön járt, a Fiú volt: Ő soha nem kereste a magáét, a saját dicsőségét; nem cselekedett önmagából, és nem is tudott. Egész élete az Atya visszatükrözése volt. Az Atya munkáját végezte, nem a sajátját; mindig azt t***e, amit az Atya akart – akarata teljesen egy volt az Atyáéval, egész élete tökéletes összhangban volt az Atyával.
Csak egyetlen mondanivalója volt: az „Atya” – és ezzel Fiúként létezett.
Arra lettünk teremtve, hogy Krisztust kihirdessük. Amíg azonban önmagunkat hirdetjük és valósítjuk meg, a bűn rabszolgái vagyunk, a hazugság rabszolgái, a halálra ítéltek, és nem tartozunk az Atya házába, az Ő Királyságába.
Csak a „Fiú” és a „fiak” maradhatnak a házban – csak nekik van „örök életük” – csak ők születtek valóban az Atya Istentől.
Az Atya csak egyet nemz: a Fiút.
Amikor nekünk is csak egy mondanivalónk van: „a Fiú” – akkor fiakként létezünk.
Amikor Ő a Szelleme által megjelenik bennünk, akkor vagyunk igazán szabadok!

(Magyar Változat: Zink Norbert)
_______
TRUE FREEDOM

Jesus answered them, “Truly, truly I say to you, everyone who commits sin is a slave of sin. Now the slave does not remain in the house forever; the son does remain forever. So if the Son sets you free, you really will be free.”
(John 8:34-36)
True freedom is precious – so incredibly dearly bought, because it costs us our everything, our own life!
The reason is that we are slaves to our own self, to sin, our stubborn hold on our own life.
The hardest thing there is, is to get to the point where we completely let go of ourselves and let God take over – unconditionally.
Then we have no more ambitions or dreams of our own, we ask nothing for ourselves, we put no conditions (or questions), we stop worrying about one thing or another (“What will happen?”) – we only have God, or more accurately: He has us completely, free to do exactly what He wants, how He wants, when He wants.
We cannot get to that point ourselves. God has to bring us there and that can only happen through deep crises, failures, setbacks and disappointments of various kinds, perhaps even illness, accidents and disasters.
We do not voluntarily let go of our grip on ourselves – or rather: we do not realize how deep our grip on our own life is, how stubbornly we cling to our own little selves and our own dreams and ambitions.
The only truly free man who ever walked our earth is the Son: He never sought His own, His own glory, did not (could not do) anything of himself. His whole life was a manifestation of the Father. He completed His Father’s work, not His own, always did what His Father wanted – His will was completely one with the Father’s, His whole life harmonized completely with the Father.
He said only one thing: ”Father”, thereby He existed as Son.
We are created to proclaim Christ. As long as we proclaim, realize, ourselves, we are slaves of sin, of
lies, doomed to death and do not belong in the Father’s house, His Kingdom.
Only the “Son” and the “sons” may remain in the house—only they have “eternal life”—only they are truly born of God the Father.
The Father begets only one: the Son.
When we say only one thing: “the Son” – we exist as sons.
When He is manifested in us through the Spirit, we are truly free!

14/05/2026
05/05/2026

(Ingemar Jarlsbonde)

ADD FEL!

„Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszíti azt; aki pedig elveszíti az életét énértem, megtalálja azt.”
(Máté 16:25)
Mit jelent elveszíteni az életedet Jézusért?
Azt, hogy lemondasz az életedhez való jogodról.
Mit jelent ez?
Lemondani a „jogról” arra, hogy…
– te uralkodj az életed felett,
– saját döntéseket hozz a Szent Szellemtől függetlenül,
– panaszkodj,
– sajnáld magad,
– megvédd magad,
– aggódj és magaddal foglalkozz,
– arra törekedj, hogy mások kedveljenek és elfogadjanak,
– a saját értelmed és érzelmeid irányítsanak,
… stb., stb.

Meg lettél szabadítva az egyik legnagyobb ellenségedtől: ÖNMAGADTÓL!
Ez azt jelenti, hogy az életednek egyetlen középpontja és fókusza van: Jézus Krisztus.
Minden Ő körülötte forog:
– hogy engedelmeskedj neki,
– hogy az Ő Szelleme vezessen,
– hogy Őt tükrözd,
– hogy Őt megelégítsd.
Csak egyetlen „jogod” van: hogy mindig és mindenben dicsérd, hálát adj neki, és megdicsőítsd Őt.
Az életed abból áll, hogy imádod és felmagasztalod Őt.
Minden, ami a szádból kijön, azt a célt szolgálja, hogy Őt dicsőítse – még akkor is, amikor hétköznapi, egyszerű dolgokról beszélsz.
Az életed dicséret énekévé lett Annak, aki „méltó arra, hogy vegyen hatalmat, gazdagságot, bölcsességet, erőt, tisztességet, dicsőséget és áldást örökkön örökké!” (Jel. 5:11–13)
Aki mindent felad, mindent megnyer: a legnagyobbat és legdrágábbat – JÉZUS KRISZTUST!

Ez a teljes szabadság és az örök élet!

06/01/2026

(Ingemar Jarlsbonde)

A GYÜLEKEZET NAGYSÁGA

„Hanem járultatok Sion hegyéhez, és az élő Istennek városához, a mennyei Jeruzsálemhez, és az angyalok ezreihez, az elsőszülöttek seregéhez és egyházához, akik be vannak írva a mennyekben, és mindenek bírájához Istenhez, és a tökéletesen igazak szelleméhez, és az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.” (Zsidók 12:22–24)

Az Gyülekezet Sion, „az élő Isten városa, a mennyei Jeruzsálem”: a menny megjelenése a földön, Isten jelenléte az emberek fiai között, az újjászületés helye, a mi szellemi anyánk.

Istennel Új Szövetségben lévő emberekből áll, akik Jézus vére által megváltást nyertek a sötétség uralma alól, beléptek Isten Királyságába, tökéletesen tiszta lelkiismeretet kaptak, és a Szent Szellem által igazságban és valóságos szentségben új emberré teremt***ek.

Olyan emberekből, akik Istentől születtek, részesévé váltak az Ő tökéletes, isteni szellem-életének, szívükbe van írva a szeretet törvénye, és „elsőszülöttek egyháza”, akik képviselik és gyakorolják az Ő tekintélyét és hatalmát a földön.

Elsőszülöttnek lenni kiváltságos állapot: azt jelenti, hogy valaki Istennek van megszentelve és elkülönítve, és hozzáfér mindahhoz, amije Istennek van, azért, hogy az Ő gazdagságát mások számára is elérhetővé tegye. Az elsőszülött egyben az is, aki megnyitja az anyaméhet mások számára, hogy megszülessenek – ez a további gyermekek ígérete.

A jelen időben a Gyülekezet a „kis nyáj” (Lukács 12:32), de egyben ígérete annak a nagy, megszámlálhatatlan sokaságnak is az örökkévalóságban, amely „minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből való, a trón és a Bárány előtt áll, fehér ruhákba öltözve” (Jel. 7:9). Az Egyház az, aki megnyitja a „méhet” a föld minden népének nagy, végső újjászületésére (Zsoltár 87).

Szellemi anyaként a Gyülekezet részt vesz Krisztus szülési fájdalmaiban egy Istentől elidegenedett világért, hogy az „megszabaduljon a romlandóság rabszolgaságából Isten gyermekei dicsőségének szabadságára” (Róm. 8:21).

A Gyülekezet mérhetetlen nagyságának kinyilatkoztatása gyökeresen meg fogja változtatni gondolkodásunkat mind ebben az időre nézve, mind pedig az örökkévalóságra nézve!
(Magyar szöveg: Zink Norbert)
______

THE GREATNESS OF THE CHURCH

“You have come to Mount Zion and to the city of the living God, the heavenly Jerusalem, and to myriads of angels, to the general assembly and church of the firstborn who are enrolled in heaven, and to God, the Judge of all, and to the spirits of the righteous made perfect, and to Jesus, the mediator of a new covenant, and to the sprinkled blood, which speaks better than the blood of Abel.” Hebrews 12:22-24

The Church is Zion, “the city of the living God, the heavenly Jerusalem”: a manifestation of heaven on earth, God’s presence among the children of men, the place of the new birth, our spiritual mother. It consists of the people of the new covenant who have been redeemed from the dominion of darkness by the blood of Jesus and have entered the Kingdom of God, having received a perfectly pure conscience and being created into new men in true righteousness and holiness through the Holy Spirit.

They are born of God and have become partakers of His perfect, divine Spirit-life with His law of love written in their hearts and are a “church of the firstborn” who represent and exercise His authority on earth. To be firstborn means to be a privileged person, consecrated and set apart to God and to have access
to all that He has in order to make His riches available to others. The firstborn is also the one who opens the womb for others to be born, the promise of more children.

In the present time, the Church is the “little flock” (Luke 12:32), the promise of the great, innumerable crowd in eternity “from every nation and all tribes and peoples and tongues, standing before the throne and before the Lamb, clothed in white robes” (Rev.7:9), the one who opens the “womb” for the great, final rebirth of all the peoples of the earth (Psalm 87).

As a spiritual mother, the Church participates in sharing Christ's birth pangs for a world alienated from God to be “be set free from its slavery to corruption into the freedom of the glory of the children of God" (Rom. 8:21).

A revelation of the enormous greatness of the Church will radically change our outlook on things for both time and eternity!

Cím

Báthori Utca 5
Nyíregyháza
4400

Nyitvatartási idő

10:00 - 14:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Imádság Háza Missziós Gyülekezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Imádság Háza Missziós Gyülekezet számára:

Megosztás