26/06/2023
Semmi sem választhat el minket Isten szeretetétől!
2023. június 24-én zsúfolásig megtelt a Nyíregyházi Gyülekezet minden helyisége, hiszen nagy örömmel vártuk és fogadtuk a Nyírbogdányi, Nyírpazonyi Gyülekezet testvéreit és vendégeit. Ezen a napon kötött szövetséget keresztség által három leendő testvérünk, Godi Vica Angéla /Nyíregyházi Gyülekezet/, Ócsai Emőke Edit és Ócsai Gergő Márk /Nyírbogdányi Gyülekezet/. Előző héten szombaton már vallást tettek meggyőződésükről mindannyian, és mélyen megindító és felemelő volt az az öröm, szeretet amelyet láthattunk és hallhattunk tőlük. Csak úgy ragyogott a szemük a boldogságtól és a hálától.
Kerékgyártó János lelkész testvérünk arról a hitről beszélt, amely minden átlag emberben ott van. Azonban testvéreink Isten szerető gondoskodása által megtalálták azt a hitet, amely soha el nem
fogy, amely minden nap minden órájában felemel és tettre sarkall másokért. Ócsai Emőke és Marci életében mindig közel voltak családtagjaik, akiktől láthatták, milyen jó Isten mellett élni. Most is
verssel és énekkel kedveskedtek gyermeküknek. Godi Vica Angélát úgy ismerhettük meg, aki nagyon szereti az Urat, és mindig olyan örömmel jött közösségünkbe. Számos tapasztalatáról mesélt már, és örömmel töltötte el szívünket, hogy ilyenlelkes, tisztaszívű testvérre leltünk őbenne.
A keresztség szertartását Bálint György lelkész testvérünk végezte, s majd Ifj.Szőllősi Árpád testvér zárógondolatait hallhattuk. A felemelő zenei szolgálatot a Szabolcsi Adventista Vegyes Kar kórusa
ajándékozta nekünk. Bálint György lelkész testvér előre hívta azokat a kedves barátainkat, akik szeretnének szövetséget kötni Jézussal. Nagy örömünkre hat kedves fiatal jelentkezett a hívásra, akikért imádkoztunk, és akiket támogatni szeretnénk döntésükben.
Új testvéreinket ajándékokkal és örömteli szavakkal köszöntöttük.
Számomra az volt a legemlékezetesebb ezen a napon, hogy ragyogtak a boldogságtól, könnyekig meghatódtak azért, hogy Jézus őket is megkereste és elhozta idáig.
Végezetül Kerékgyártó János testvér igei gondolatával fejeztük be istentiszteletünket: „Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem jelenvalók, sem
eljövendők, sem hatalmasságok, sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakíthat el minket Isten szeretetétől, amely Jézus Krisztusban, a mi Urunkban van.” /Róm 8,38-39./
Czirják K.