Nőtincsi Szent Márton Egyházközség

Nőtincsi Szent Márton Egyházközség A Nőtincsi Szent Márton Római Katolikus Plébániatemplom hivatalos közösségi oldala.

"...sőt még erényt és bölcsességet se keressek önmagáért, hanem minden történésben egyetlen vágyam és örömöm forrása az ...
15/05/2026

"...sőt még erényt és bölcsességet se keressek önmagáért, hanem minden történésben egyetlen vágyam és örömöm forrása az legyen, hogy tudjam: ez számomra Isten akarat, ebben nyílvánul meg szeretete, s akaratának elfogadásával viszontszerethetem Őt és átadhatom magam Neki, növekedhetem akaratának szemléletében, ami az örök élet." (T.Merton. Találkozas Istennel.)

06/05/2026

Szombat * május9(17 órától ) próba indul, " milyen lehet a Mennyország?" - szeretettel hívunk!

17/04/2026

"De aztán a harag, mint egy bosszantó légy, újra és újra visszatér.... A megbocsátás nemcsak egy pillanat műve, hanem folyamatos kűzdelem a harag, a kitartó gyűlölet ellen. Gondoljunk a végre, hagyjuk a gyűlöletet." ( Ferenc pápa) ebben a fejezetben a " végre gondolás" alatt Ferenc papa pont arra utal, ami mindannyiunk földvi vége!

11/04/2026

"A Szentlélek 3 tanácsa a jó élethez: 1. Élj a jelenben! A Vígasztaló az " itt és most" elsőbbségét hangsúlyozza.(...) 2. Keresd az egységet! ...a Vígasztaló az egységre, az összhangra, a sokféleség harmóniájára ösztönöz. ... keresd az egységet! Az ellenség azt akarja, hogy a sokféleség ellentétté váljon, ezért ideológiává teszi azt. ...3. Hlyezd Istent az én elé! ( Ferenc pápa. A jó élet. 45.old)

11/04/2026

Holnap Irgalmasság Vasárnapja van..Nőtincsen 10 órakor liturgia Petényben 11.15- kor szentmise lesz!

Béke béke béke! A háború nagy veszély a vilagunkra gyermekeinkre, jövőnkre!
11/04/2026

Béke béke béke! A háború nagy veszély a vilagunkra gyermekeinkre, jövőnkre!

🕯 🙏 Április 11-én este 6-kor kezdődik a XIV. Leó vezette imavirrasztás

👉 A szerda délelőtti általános audiencián XIV. Leó pápa ismét arra kérte a híveket, hogy csatlakozzanak hozzá azon a békéért tartandó imádságon, amelyre április 11-én, szombaton 18 órakor kerül sor a Szent Péter-bazilikában. 🔥

👉 Az éjszakai virrasztást a Szentatya vezeti majd, és azon minden hívő részt vehet. 🙏❤🔥

👉 A szertartáshoz a Vatikán hivatalos YouTube-csatornáján keresztül is lehet csatlakozni. 🙏

📷: Vatican Media

https://www.magyarkurir.hu/hirek/aprilis-11-en-este-6-kor-kezdodik-xiv-leo-vezette-imavirrasztas

Csatlakozzunk ma este - még ha röviden is, ott ahol éppen vagyunk - elcsendesedve imával Leo papához, a békéért! "Béke b...
11/04/2026

Csatlakozzunk ma este - még ha röviden is, ott ahol éppen vagyunk - elcsendesedve imával Leo papához, a békéért! "Béke béke béke"- mondta Szüzanya Medjugorjében. A háború realitasa nem riogatás, nem is volt sohsem az, de akik csak annak vették, sokat szenvedtek és szenvednek miatta. Imádkozzunk a békéért!

‼ Pietro Parolin bíboros, vatikáni államtitkár arra figyelmeztetett, hogy a nemzetközi színtéren fennáll annak a veszélye, hogy a „legerősebbek logikája” kerekedik felül, és felszólította a keresztényeket, hogy legyenek a „béke hangjai”, akik nem hagyják magára XIV. Leó pápát a háború elleni küzdelmében. 🙏🕊🕯🔥

https://www.magyarkurir.hu/hirek/pietro-parolin-katolikus-hivekhez-ne-hagyjak-magara-xiv-leo-papat-haboru-elleni-kuzdelemben

https://www.magyarkurir.hu/hirek/aprilis-11-en-este-6-kor-kezdodik-xiv-leo-vezette-imavirrasztas

07/04/2026

"Vannak olyan keresztények, akik csak a látszat szerint élnek: emberek, akik kereszténynek álcázzák magukat, ám a próbatétel idején csak az álarc marad nekik. És tudjuk mi történik egy kisminkelt nővel, amikor esik az eső, és nincs nála esernyő, minden lefolyik, a látszat a földre hullik." ( Ferenc pápa. A jó élet. 42.old). Én erősen hiszem, hogy akikkel együtt ünnepeltük Nőtincs-Felsőpetényben a "Szent három napot", nem látszat-keresztények. De majd a próbatételek idején kiderül. Van a Fradi focicsapatának egy jelszava, amit mi is megfogadhatunk:"kűzdeni mindig, feladni soha".

"Jézus fájdalmas kínszenvedéséért irgalmazz nekünk és az egész vilagnak!" - bizony az egésznek. A gyűlölködőknek is. A m...
06/04/2026

"Jézus fájdalmas kínszenvedéséért irgalmazz nekünk és az egész vilagnak!" - bizony az egésznek. A gyűlölködőknek is. A másokat otrombán szidalmazóknak is, akik nem tudják elfogadni mások véleményét. Azoknak is, akik gaztetteket követnek el. Igen, az egész világnak. Az "Irgalmasság Vasárnapjáig" mondjuk el minden nap, " irgalmazz nekünk és az egész világnak" - és " irgalmazz Hazánknak!" - védj meg minket a gyűlölködőktől, mert a gyülölet a gonosz lélek tulajdonsága, és mindaz aki gyűlöl, a gonoszé.

Cím

Notincs

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Nőtincsi Szent Márton Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás