15/01/2024
Egy férfi, egy húsfeldolgozó üzemben dolgozott műszakvezetőként.
Egy pénteki napon a műszak végén bement az egyik hűtőkamrába, hogy ellenőrizzen valamit. Véletlenül meglökte az ajtót, az automatikusan becsukódott, belülről nem volt nyitható, így rádöbbent, hogy ott ragadt bezárva.
A pánikba esett dolgozó segítségért kiáltott, de senki sem hallotta meg. A műszak véget ért, a kollégái már régen hazamentek, és hétfőn reggel 6-ra jönnek legközelebb.
Öt óra múlva, amikor már arra gondolt, hogy itt fog megfagyni,
itt a vége, nem bírja tovább, a biztonsági őr kinyitotta az ajtót.
A férfi csodával határos módon megmenekült.
Miután magához tért, és meg tudott szólalni, megkérdezte a biztonsági őrt, hogy miért döntött úgy, hogy kinyitja az ajtót,
amikor ez nem része az esti rutin feladatainak.
Az őr így válaszolt neki:
„35 éve dolgozom ebben a gyárban. Dolgozók százai jönnek-mennek minden nap, de te azon kevesek közé tartozol, akik reggel köszönnek és minden este elköszönnek. A legtöbben úgy bánnak velem, mintha láthatatlan lennék.
Amikor olyan kedvesen rám köszönsz úgy érzem vagyok, Valaki.
Ma üdvözöltél, amikor megérkeztél, de este észrevettem, hogy nem hallottam, amikor elmentél, ezért úgy döntöttem, hogy megvizsgálom a gyárat, gyanítva, hogy valami történt."
Tanulság:
Maradj ember, bárhová is visz az élet útja.
Tiszteld a körülötted lévő embereket!
Hagyj szép benyomást azok életében,
akikkel útjaitok keresztezik egymást.
Sohasem tudhatod, mit hoz a holnap!