10/03/2022
Kedves Nagyatádiak! Gyűjtjük az adományokat hétköznap fél 8 és fél 11 között a Palánta bölcsiben, a Dózsa György utca 41-ben. Mi is próbálunk egy kis pont lenni a segítők között ebben a háborúban. A Baptista Szeretetszolgálat, ahogyan ismertek minket a cipősdoboz akcióval is, most is megmozdult. Várunk: Tartósélelmiszer, higiéniai cikk, matrac, ágynemű, gyógyszer adományokat. Ruhákat egyelőre nem! (Ebből rendszerint túltengés van - hiába, Magyarország gazdag európai ország lett!) Ha később szükség lenne másra, például ruhákra, azt jelezzük, tudva, hogy a raktárkapacitás véges. A hivatalos felhívás itt elérhető: https://www.baptistasegely.hu/hirek/kulfold/felhivas-adakozasra-az-ukrajnai-esemenyek-miatt A pénzadományok személytelenebbek, de jelen helyzetben sokkal hatékonyabb segítségnek bizonyulnak, különösen innen délnyugatról, hiszen a gond északkeletre szólítja a szállítmányokat. (Számlaszám a fenti linkben.) Amit természetben tudunk (például használt, de jó állapotú dolgokkal), vagy akarunk segíteni, azt persze mindenképpen tegyük meg! Alapvetően három dolog történhet az adományokkal: 1. Beszállítjuk a szeretetszolgálat kaposvári logisztikai pontjára, ahonnan terv szerint rendszeresen elviszik a kamionok (ahová éppen kell). 2. Közeli pontokra juttatjuk el közvetlenül a menekültek kezébe. 3. Nagyatádon és környékén segítünk vele, ahogyan itt is sokasodnak a menekültek. Köszönjük, ha megosztjátok a felhívást! Adjon az ÚR békességet!