Monori Katolikus Plébánia - Nagyboldogasszony templom

Monori Katolikus Plébánia - Nagyboldogasszony templom Hit. Hagyomány. Közösség.

Február 3-án kedden a Nagytemplomban és február 8-án vasárnap  minden templomban Balázsáldás lesz.
03/02/2026

Február 3-án kedden a Nagytemplomban és február 8-án vasárnap minden templomban
Balázsáldás lesz.

Armand Duplantis 27 éves magasugró. 2025-ben már 14. alkalommal döntötte meg a rúdugrás világrekordját! Tizenháromszor s...
02/02/2026

Armand Duplantis 27 éves magasugró. 2025-ben már 14. alkalommal döntötte meg a rúdugrás világrekordját! Tizenháromszor saját magát győzte le, haladta meg.
Jézus hegyibészédjének elején meghirdeti a nyolc boldogságot. Ezt hallva előfordulhat, hogy erőt vesz rajtunk az az érzés, hogy ezeket a jézusi szempontokat nem tudom " megugrani".
Az Úr igazán jó edző, nem erővel, de határozottan arra hív meg, hogy mindig fussak neki a magasra tett lécnek. Valószínűleg jópárszor leverem azt, de tudva, hogy minden nekifutás és rugaszkodás erősebbé tesz, meg tudom haladni magam. Egyre jobb és jobb leszek. De ez erőfeszítés nélkül nem fog menni. Megugorgató.....
A kistemplomban is eképpen köszöntem el:
"Az igeliturgia véget ért, ugorjatok magasra!"

Január 31-én, szombaton tartottuk a plébánián az első Teadélutánt. Az alkalom nyílt volt mind a teljes egyházközség, min...
01/02/2026

Január 31-én, szombaton tartottuk a plébánián az első Teadélutánt. Az alkalom nyílt volt mind a teljes egyházközség, mind a város irányában. A Cserkészház emeleti termében több, mint negyvenen jöttünk össze.
Az alkalom egy téma, a gyógyteák körül mozgott.
Bemutatkoztak a citromfű, a hársfavirág, a csipkebogyó, a kamilla, a menta, a gyömbér és a bodza is. Mindehez egy-egy történet vagy bemutatás is társult.
Az est célja az volt, hogy engedjük meg magunknak a lelassulást, a beszélgetést olyanokkal, akiket talán nem is ismerünk.
Ehhez járult hozzá a terem otthonos berendezése, a plédek és puha párnák, a kényelmes kanapék, fotelek, mécsesek, hangulatos háttérzene, mitöbb a kandalló finom melegsége is.
Kis füzettel is készültünk a jelenlévőknek.
Valamint elhangzott Dsida Jenő- Esti teázás című verse és Kosztolányi Dezső- Tea című kis írása is.
Az estén való jelenlét ingyenes volt, azonban szívesen fogadtuk a felajánlásokat. Teljes egészét, ötvenötezer forintot a Sant'Egidio közösség "szegények ebédjének" javára ajánlottunk fel.
Vendégkönyvet is nyitottunk a Teadélutánokra.
Pár bejegyzést szívesen megosztanánk:
"Még jobban éreztem magam, mint számítottam... Rendszeresíteni kellene...Ha a célod megvan, csak indulj el, az út majd kirajzolódik."
"Kedves Szent Erzsébet csoport! Jól éreztük magunkat, a teák nagyon finomak voltak. A vers kevés volt 😉, mivel szeretem azokat. Csodálatos délután, csodálatos emberekkel."
"Mindkettőnknek jól esett egy kicsit megállni, beszélgetni, ismerkedni."
"Jó volt kicsit kiszakadni a hétköznapok rohanásából."
"10/10"
Hálásan köszönöm a teljes Szent Erzsébet csoportnak, hogy az idejüket, jelenlétüket adták az esthez!
Teadélután? Folytatása következik.......

31/01/2026

Kedves Testvérek! Holnap a tíz órás szentmise után lesz gyónásra lehetőség.

30/01/2026
30/01/2026

H I R D E T É S
“A” év

ÉVKÖZI IV. VASÁRNAP

Február 2-án hétfőn a Nagytemplomban és február 8-án vasárnap minden templomban gyertyaszentelés lesz, kérjük a kedves Testvéreket, hogy hozzanak gyertyát!

Február 3-án kedden a Nagytemplomban és február 8-án vasárnap minden templomban
Balázsáldás lesz.

Február 07-én szombaton 16:30-tól Farsangot tartunk a Művelődési házban. Zsákbamacskához szívesen fogadunk felajánlásokat!

Február 07-én szombaton 17:30-kor a Házasság hete alkalmából előadás, interaktív foglalkozás lesz, téma: megküzdési stratégiák a házasság különböző szakaszaiban, milyen változást hoz az első és második gyerek születése és egyéb nehéz élethelyzetek. Hívjuk el ismerőseinket! Február 15-én vasárnap a Nagytemplomban a házaspárok megáldása lesz.

Február 18-án hamvazószerda, a Nagytemplomban 18:00 órakor lesz szentmise.

Február 22-én vasárnap minden templomban lehetőség lesz hamvazkodásra.

Február 21-én szombaton 14:30-tól kezdődik az Élő Kövek következő alkalma. Szeretettel várunk Mindenkit!

Február 22-én a Magyar Katolikus Rádió a Nagytemplomból közvetíti a 10:00 órás szentmisét.

Idei első Bibliaóra február 11-e, szerdán 18:00 plébánián.

Kedves Testvérek!Nagy szeretettel várunk benneteket február 21-én, 14:30-tól az Élő kövek alkalmára!Már csak pár alkalom...
30/01/2026

Kedves Testvérek!
Nagy szeretettel várunk benneteket február 21-én, 14:30-tól az Élő kövek alkalmára!
Már csak pár alkalommal találkozhatunk jelen keretek között, ezeken az egyházmegyei szintű alkalmakon.
Gyere el!
Fontos vagy!

Missziós plébánia és csapatépítés! 👌Képviselte magát közösségünk is, hogy együtt készüljünk az előttünk álló feladatokra...
29/01/2026

Missziós plébánia és csapatépítés! 👌

Képviselte magát közösségünk is, hogy együtt készüljünk az előttünk álló feladatokra, kihívásokra. 👇👇👇👇

https://vaciegyhazmegye.hu/hirek/7447/HOGYAN-EPITSUNK-MUNKATARSAKBOL-CSAPATOT-A-PLEBANIAN-.html?fbclid=IwdGRjcAPoZo9jbGNrA-hmaWV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHi8Q9TRcFN9s19kKPWMdtbsJsDcizglx0ajDLSOTEruuBdjB6ezbnmWiWo9j_aem_ALIJmG4MXBaIehigOKWCcw

A Missziós Műhely elnevezésű képzéssorozat keretében, immár 11. alkalommal találkoztak a Váci Egyházmegye Missziós Plébánia Egységeiben szolgáló papok, diakónusok és világi munkatársak. A képzést a Pasztorális Iroda szervezésében Vácon, a PüspökVác Rendezvényközpontba...

Ha van ilyen a birtokodban, meghallottad a hívó szót és nyitott vagy egy fél órás találkozásra, akkor kérlek maradjunk e...
28/01/2026

Ha van ilyen a birtokodban, meghallottad a hívó szót és nyitott vagy egy fél órás találkozásra, akkor kérlek maradjunk együtt most vasárnap, február 1-én, a 10-es monori mise után a templomban. Én ott leszek. 😊
By Jézus

27/01/2026

A Teadélutánra már nem tudunk több jelentkezőt fogadni.
Érkezni 15:30-tól lehet azoknak, akik előzetesen regisztráltak!
Az alkalmat 16 órakor kezdjük.

Pár kép a teljesség igénye nélkül az idei ökumenikus imahétről
25/01/2026

Pár kép a teljesség igénye nélkül az idei ökumenikus imahétről

Cím

Kossuth Lajos Utca 85
Monor
2200

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 12:00
Kedd 08:00 - 12:00
Szerda 08:00 - 12:00
Péntek 08:00 - 16:30

Telefonszám

+36301783952

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Monori Katolikus Plébánia - Nagyboldogasszony templom új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Monori Katolikus Plébánia - Nagyboldogasszony templom számára:

Megosztás

Kategória