25/05/2026
Pünkösd ünnepén az egyház születésnapját ünnepeljük, amelyet a Szentlélek hoz létre, és hálát adunk azért a hitért, amelyet a Szentlélek ébreszt bennünk. Így köszöntöttük és vártuk első úrvacsoravételre gyülekezetünkben két konfirmandusunkat:
Borbás Annabell
Csontos Rebeka
Hangyás Csenge
Hörömpő Noémi
Kovács Lara
Váradi Attila
Varga Barbara
Hitoktatásuk után egy éven át készültek már kimondottan arra, hogy hitükről számot adjanak a gyülekezet színe előtt. Szombaton a vizsgájukra került sor, ahol Honthegyi Csilla és Sánta Viktor, valamint Schell Jürgen presbiterek voltak jelen a gyülekezet képviseletében, és még a szülők, keresztszülők is elkísérték a konfirmandusokat.
Vasárnap az istentiszteleten Csontos Tamás felügyelő köszöntötte őket, és ezután adtuk át nekik az evangélikusok szimbólumát, a Luther-rózsát ábrázoló mézeskalácsot amelyet Trincsiné Márton Zsuzsanna presbiterünk készített. Egyúttal az egyházkerület felajánlásaként egy-egy bibliát is kaptak, a felügyelővel adott át Sánta József lelkész, aki a biblia hátuljába írt igeszakaszt felolvasva mondta el egyenként az áldást a konfirmandusoknak. Az istentiszteleten a konfirmandusok családjaik kíséretében először vettek úrvacsorát.
Istennek hálát adva köszönjük hitoktatóik Óvári-Urbán Anikó és Trincsi Andrea munkáját.
Erős vár a mi Istenünk!