30/11/2023
November 25, közös istentisztelet a Szekszárdi Gyülekezettel. Vendégünk Surjányi Csaba és Zsófi.
Erre a különleges alkalomra a Mohácsi Gyülekezet alapítói, Németh Tibor és Andrea is eljöttek Budapestről.
A Szekszárdi Gyülekezet pásztora, Lévai Zoltán és felesége Andrea, aki a dicséretet vezette, szintén ott voltak a szekszárdi gyülekezet tagjaival együtt.
A igeszolgálatot Csaba a Bírák 6,11-16 alapján kezdte azzal, hogy Isten fel akarja emelni az embert, naggyá tenni.
Gedeon vajon milyen helyzetben, lelki állapotban lehetett? Izraelben ez egy szellemileg elidegenedett időszak volt.
A probléma az, hogy ez bármelyikünkkel megtörténhet. Ami a legrosszabb, hogy az emberek gyakran nem veszik észre, hogy rossz irányba változnak. Ilyenkor valakinek figyelmeztetni kell.
Nagy Istenünk van, aki nagy dolgokra hívott el bennünket.
További igék, amik a prédikációban elhangzottak:
Ézs 55,6-13.
1Móz 6,5
Eszter 8,3
1Krón 29,18
Péld 12,4
Ef 1,17
1Móz 6,12
Zsolt 1,1.6
Jak 1,21
5Móz 28,1
5Móz 32,8
Gedeonnak adott bátorító szavak buzdító, hitet erősítő, aktuális üzenetek voltak Surjányi Csaba szájából: Menj el ezzel az erőddel, én veled vagyok. Ne félj az ellenségtől! Fognak működni a dolgok, mert én veled vagyok. Ha hallgatsz az Úr szavára és megcselekszed, áldás leszel mások számára.