Isteni Ige Temploma

Isteni Ige Temploma Az Isteni Ige temploma Miskolcon, az Avas-dél lakótelepen áll, a jezsuita gimnázium szomszédságában. 1992 szeptemberében szentelték fel.

1992-ben az akkori egri érsek Seregély István, meghívta a jezsuitákat (Jézus Társasága), hogy lássák el a helyi hívek szolgálatát.

1990-1992 között elkészült a templom és plébánia épület Grunda János görög-, és Mándy Zoltán római katolikus szervezőlelkészek vezetésével. Az eredeti elképzelés szerint nem csupán a római és görög katolikus plébániáknak, hanem a református és evangélikus egyházközségeknek adott volna helyet. A protestáns közösségek még a tervezés szakaszában lemondtak a bekapcsolódásról, s így az 1992. szeptember 27-én történt szentelés óta a római és görög közösség közösen használja a templomot, saját kápolnával és hittanteremmel. Templomunk az ökumenikus együttműködésre való készséget tükröz vissza. A templom titulusa "Isteni Ige temploma". A kezdetektől fenntartott nyitottság gyümölcse lett a jezsuiták hívására, 2000 adventjétől összegyűlő református közösség, mely 2003 nyarától önálló gyülekezet (más helyen).

Cím

Fényi Gyula Tér 4
Miskolc
3524

Nyitvatartási idő

Hétfő 10:00 - 16:00
Kedd 10:00 - 16:00
Szerda 10:00 - 16:00
Csütörtök 10:00 - 16:00
Vasárnap 08:00 - 12:30
18:00 - 19:00

Telefonszám

06 46 303 474

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Isteni Ige Temploma új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Isteni Ige Temploma számára:

Megosztás

Our Story

1990-1992 között elkészült a templom és plébánia épület Grunda János görög-, és Mándy Zoltán római katolikus szervezőlelkészek vezetésével. Az eredeti elképzelés szerint nem csupán a római és görög katolikus plébániáknak, hanem a református és evangélikus egyházközségeknek adott volna helyet. A protestáns közösségek még a tervezés szakaszában lemondtak a bekapcsolódásról, s így az 1992. szeptember 27-én történt szentelés óta a római és görög közösség közösen használja a templomot, saját kápolnával és hittanteremmel. Templomunk az ökumenikus együttműködésre való készséget tükröz vissza. A templom ritulusa "Isteni Ige". A kezdetektől fenntartott nyitottság gyümölcse lett a jezsuiták hívására, 2000 adventjétől összegyűlő református közösség, mely 2003 nyarától önálló gyülekezet.