17/06/2026
A kísértés valódi forrása // 2026.06.17. Isten népe, ébresztő! Minden nap reggel 6:00 órától rövid bejelentkezéssel jelentkezünk.
A KÍSÉRTÉS VALÓDI FORRÁSA
Hanem mindenki kísértetik, amikor vonja
és édesgeti a tulajdon kívánsága
(Jakab 1:14).
Isten Igéje valami alapvetőt tár fel a kísértésről, és arról
hogyan jön. A kísértés nem kívülről indul, hanem
belülről. Ahogy olvashattuk: „…mindenki kísértetik, a
mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.” Nem azt
mondja, hogy valaki más cselekedetei vagy külső nyomás
hozza létre. Azt mondja, hogy akkor kerülsz kísértés alá,
amikor a saját kívánságod csalogat.
Ez azt jelenti, hogy a kísértés forrása belső. Csak az
kísérthet meg, amit a szíved már kíván. Tehát, amikor az
emberek kísértésbe esnek, azt nem a környezetük okozza,
hanem a szívük hajlama. Nem az, aminek ki voltak téve,
hanem az, ami már vonzotta őket.
A Biblia elmagyarázza a folyamatát: „Azután a
kívánság megfoganván, bűnt szül; a bűn pedig teljességre
jutván halált nemz” (Jakab 1:15). Az első a vonzalom,
majd a rajta való merengés, majd a megfoganás, és végül
a megnyilvánulás. Nem a cselekedettel kezdődik, hanem
azzal, amit belül megengedtél.
Ezért kell mindig a szívedre összpontosítanod. A
Biblia azt mondja, hogy: „minden féltett dolognál jobban
őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet”
(Példabeszédek 4:23). A kérdés az, hogy mi az, aminek
megengeded, hogy gyökeret verjen benned. Sokan úgy
próbálják elkerülni a kísértést, hogy elkerülnek bizonyos
helyzeteket. Bár ez hasznos lehet, de az igazi probléma a
szív állapotában rejlik.
Az embert nem kísérti valami pusztán azzal, hogy
létezik. Azért kísérti, mert valami őbenne rezonál rá.
Ezért nem helyes dolog másokat hibáztatni a botlásaidért,
hibáidért vagy kísértéseidért. A Szentírás világos: akkor
esel kísértésbe, amikor csábít valami, aminek már eleve
van fogása a szíveden.
Ez arról szól, hogy személyes felelősséged van. Ezt nem
azért mondom, hogy elítéljelek, hanem hogy megértéshez
segítselek, mert ha egyszer megérted a forrás jelentősségét,
a megoldás is világossá válik. A kísértéssel nem félelem
által számolsz le. Isten Igéjének világosságával és a Szent
Szellemben járva győzheted le. Ha Szellemben jársz, akkor
nem fogod kielégíteni a test kívánságait: „Mondom pedig,
Szellem szerint járjatok, és a testnek kívánságát véghez
ne vigyétek” (Galata 5:16).
IMA
Drága Atyám! Köszönöm Igéd világosságát, amely
megértést ad nekem. Nem vezetnek rossz vágyak.
Szellemben járok, és a megigazultság természetét
jelenítem meg. A testem minden befolyása felett
élek. Jézus nevében, ámen.
TOVÁBBI TANULMÁNY:
Jakab 1:13-15; Galata 5:16-21; Máté 5:27-28