Rózsafüzér Királynője templom - Maglód

Rózsafüzér Királynője templom - Maglód A maglódi Római Katolikus Egyházközség oldala. Bankszámlaszámunk: 10700615-75954231-51100005

Repont jótékonyság QR: https://shorturl.at/lORVd

A plébániai irodának nincs rögzített ügyfélfogadási rendje, igény szerint van nyitva. Időpontot Tamás atyával a +36202869993 telefonszámon és/vagy a [email protected] email címen lehet egyeztetni.

18/06/2026

Június 18., csütörtök

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak:
„Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok! Azt hiszik ugyanis, hogy akkor nyernek meghallgatást, ha sokat beszélnek. Ne utánozzátok őket! Hiszen mennyei Atyátok tudja, mire van szükségetek, még mielőtt kérnétek őt. Ti tehát így imádkozzatok:
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved; jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.
Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma; és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek; és ne vígy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól!
Mert ha ti megbocsátjátok az embereknek, hogy (ellenetek) vétettek, mennyei Atyátok nektek is megbocsátja bűneiteket. De ha ti nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg nektek bűneiteket.”

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Istennel beszélni. Az ima egy mély beszélgetés az Istennel. Nem egy nyilvános színpad, ahol közszemlére tesszük vallásosságunkat. Mint két szerelmes, akik a csendben bizalmasan megosztják egymással álmaikat, reményeiket és gondjaikat, úgy kell visszavonulnunk lelkünk legbelső zugába, bezárni az ajtót minden zavaró tényező elől, és szívünk legbelső szobájában beszélnünk mennyei Atyánkkal.

Abba, Atya. - Így imádkozzatok! „Kihez imádkozzak tehát? A Mindenható Istenhez? Ő annyira távol van, nem érzem Őt. Lehet, hogy Jézus sem érezte? No, akkor kihez imádkozzak? A kozmikus Istenhez? Napjaikban elterjedt az ilyen imádság. Ez a politeista módszer, amely a light-kultúrán keresztül érkezett hozzánk. Te azonban az Atyához imádkozzál, ahhoz, akitől származol, aki az életet adta neked. Aki elkísér utadon, aki mindent tud életedről. Azt, ami jó és azt is, ami kevésbé jó. Ha nem kezdjük az imát az Atya szóval, akkor nem mondhatjuk azt, hogy valóban keresztény módon imádkozunk. Nem az a fontos, hogy szavakat mondjunk, hanem az, hogy szívünkkel imádkozzunk.” (Ferenc pápa 2013. június 20.) Nagyon ritkán ilyen határozott Jézus az evangéliumban. A Miatyánkkal átadta nekünk a tökéletes imát: először Isten nevét dicsérjük családjaként és gyermekeiként, és kérjük, hogy jöjjön el a szeretet és az igazság országa. Ez úgy történhet meg, ha mindannyian teljesítjük akaratát. Majd kérjük, hogy adja meg mind a materiális, mind a szellemi, eucharisztikus kenyerünket, amire szükségünk van. Végül Isten bocsánatát és védelmét kérjük.

A megbocsátás két oldala. Érdekes és fontos, hogy Jézus főleg a megbocsátást emeli ki. Tudja, milyen nehezünkre esik megbocsájtani. Isten megbocsátását azonban a mi embertársaink felé gyakorolt megbocsátásunktól teszi függővé (vö. Mt 18,21-35). Számunkra ez teljesen lehetetlen lenne, ha Krisztus nem halt volna meg a kereszten, mert ezáltal megszerezte nekünk Isten bocsánatát, és az erőt, amire szükségünk van, hogy megbocsáthassunk másoknak. Győzelme a bűn, a gyűlölet és a halál felett az én győzelmem is.

Uram, Jézus, mindenben követni szeretném példádat. Taníts meg engem úgy imádkozni, ahogy Te teszed! Add meg a kegyelmet és az erőt, hogy megbocsáthassak azoknak, akik megbántottak!

Regnum Christi

„A mai liturgia arra hív bennünket, hogy az imádságban és a jótékony szeretetben érezzük magunkat szeretve, és úgy szeressünk, ahogyan Isten szeret minket: készséggel, diszkréten, kölcsönös törődéssel, számítások nélkül. Kérjük Máriát, hogy tudjunk válaszolni a hívásra és megmutassuk az Atya arcának gyöngéd szeretetét." - XVI. Leó pápa

17/06/2026

Június 17., szerda

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak:
Vigyázzatok! Jótetteitekkel ne hivalkodjatok az emberek előtt, mert így a mennyei Atyától nem kaptok értük jutalmat.
Amikor tehát alamizsnát adsz, ne kürtöltess magad előtt, mint a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsérjék őket az emberek! Bizony, mondom nektek, ezzel már meg is kapták jutalmukat. Amikor tehát alamizsnát adsz, ne tudja bal kezed, mit cselekszik a jobb kezed, hogy adományod rejtekben legyen, és akkor Atyád jutalmaz meg érte, aki lát téged a rejtekben is.
Amikor pedig imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek az emberek szeme láttára a zsinagógákban és az utcasarkokon állva imádkozni! Bizony, mondom nektek, már meg is kapták jutalmukat. Amikor imádkozol, menj be a szobádba, és zárt ajtó mögött, a rejtekben imádkozzál Atyádhoz! Atyád, aki a rejtekben is lát, megfizet neked.
Amikor böjtöltök, ne legyetek komorak, mint a képmutatók! Keserű arcot mutatnak, hogy az emberek meglássák rajtuk a böjtölést. Bizony, mondom nektek, ezzel már meg is kapták jutalmukat. Amikor tehát böjtölsz, illatosítsd be hajadat és mosd meg arcodat, hogy az emberek ne vegyék észre böjtölésedet, csak Atyád, aki a rejtekben jelen van! Atyád, aki a rejtekben is lát, megfizet neked.

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Jézus a mai evangéliumban figyelmeztet: ne az emberek szeme láttára gyakoroljuk a jót, ne az emberek figyelmét keresve imádkozzunk, ne a dicséretért böjtöljünk. Mert ha a hitünket a mások részéről felénk áradó elismerés tartja életben, akkor nem Istent keressük, hanem önmagunkat akarjuk előtérbe helyezni. Jézus azt kéri, hogy amit a legszentebb szándékkal teszünk, azt rejtetten, a csendben, az Atya színe előtt tegyük.
Három dolgot említ: az alamizsnát, azaz az adakozást, az imádságot és a böjtöt. Ezek nem díszítőelemek a vallási életben, hanem a hit életformáló erőforrásai. De csak akkor, ha nem szerepléshez kötődnek, hanem az Istennel való kapcsolatra irányulnak. A képmutatás nemcsak az önáltatás miatt veszélyes, hanem azért is, mert eltakarja előlünk Isten arcát. Aki a hitéből csak annyit mutat meg, amennyit mások látnak, az nem Istennek, hanem közönségnek él és csak szerepet játszik.
Jézus azt mondja: „Atyád, aki a rejtekben is lát.” Isten nem a látszatra kíváncsi, hanem a szív szándékát nézi. Az ima, a titokban adott adomány, a csendes böjt – mind-mind a hit mélységét mutatják. Nem az elismerésért tesszük ezeket, hanem azért, hogy közelebb kerüljünk Istenhez.
A lelki élet igazi tere nem a nyilvánosság, hanem a belső szoba. Az a hely, ahol becsukódik az ajtó, és egyedül vagyunk az Atyával. Ahol nincsenek elvárások, nincs taps, nincs siker, hanem csak Isten jelenléte és szeretete. Ez az igazi jutalom: nem emberek elismerése, hanem az Atya közelsége, amely formál, megtisztít, és lelkileg újjáteremt.

© Horváth István Sándor

Imádság:

Uram, taníts engem csendben, tiszta szívvel veled élni! Ne az emberek figyelmét vagy elismerését keressem, hanem a te tekinteted fényét. Add, hogy imádságom ne szavakban legyen gazdag, hanem bizalomban és őszinteségben! Segíts, hogy jótetteimet ne dicséret reményében tegyem, hanem önzetlenül, szeretetből! Tölts el alázattal, hogy a rejtekben éljem meg a hitet, ahol csak te látsz! Te légy az én titkos örömöm, erőm és jutalmam!

16/06/2026

Június 16., kedd

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak:
Hallottátok, hogy ezt mondták: „Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet!” Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek benneteket, imádkozzatok azokért, akik üldöznek és gyaláznak titeket, hogy gyermekei legyetek mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra és gonoszokra egyaránt, és esőt ad mind az igazaknak, mind a bűnösöknek.
Ha ugyanis csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, ugyan mi lesz a jutalmatok? Nem teszik meg ezt a vámosok is? És ha csak a testvéreiteknek köszöntök, mi az, amivel többet tesztek? Nem teszik meg ezt a pogányok is? Ti legyetek olyan tökéletesek, mint amilyen tökéletes a ti mennyei Atyátok!

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Amikor pár évvel ezelőtt jöttem haza egy volt osztálytársamtól Pilisszentivánról, Solymárnál stoppolt egy idősebb úr, felvettem, megkérdeztem, mi a helyzet? Azt mondta, bizony az van, hogy Mosonmagyaróváron maradt a család, a gyerekekkel lerobbant a kocsi, haza kell mennie pénzért Nyírbátorba, nincs pénze… Éreztem, hogy mellébeszélés van, szélhámos az illető, de beszélgettünk tovább. Megkérdeztem, mennyibe kerül a vonatjegy? Nagyjából 5600 forint, felajánlottam, hogy megállok, odaadom az árát, megveheti a jegyet. Megköszönte. Járó motorral otthagytam az autót, kiszálltam, kivettem a pénzt, odaadtam neki pár száz forinttal többet. Megkérdezte, kinek adhatja majd meg? Mondtam, hogy „uram, senkinek, ha legközelebb valakivel találkozik és ön is kap egy ilyen lehetőséget, mint én ön által a Jóistentől, éljen vele és adja neki”. Kérdezte, hogy a címét ne mondja-e meg? Mondtam, hogy Isten őrizz, hogy megmondjam: „én ezt a pénzt betehettem arra a tőzsdére, ahol garantált a százszoros hozam, nagyon jól fogok járni, és ha szerencsém van, nem is pénzben kapom vissza, hanem valami sokkal értékesebben. De ha maga mondjuk szélhámos – ne adja az ég -, én ugyanolyan jól fogok járni, százszorosát kapom meg, ön pedig a százszorosát fizeti vissza. És ha szerencsém van – bár nem szeretjük ezt a szót –, akkor azt a sok jót nem én kapom meg, hanem majd a gyerekeim meg az unokáim. És ha szerencséje van – bár rossz a szó -, akkor a rosszakat ön fizeti vissza és nem a gyerekei vagy az unokái.”

Kitettem az autóból a Margit híd lábánál, és a visszapillantóban visszanéztem, hogy integet-e vagy pedig az lesz, amit gondoltam: maga elé meredve, egy teljes világ összedőlve benne ment vagy négy lépést és úgy érezte, hogy nem ő a király.

Azt kell mondanom, hogy nagyon szerettem azt, hogy a jókért a gyerekeim kapják a jutalmat, a rosszért meg bűnhődjek meg én. Nem jó gondolkodás! Bűnhődjek meg a rosszért, igen, én, ne vigyék el a balhét a véreim vagy a felebarátaim, de a jót is meg kell élni, az is jár nekünk, el kell viselni a súlyát és nem traktálhatjuk a gyerekeinkre!

Az én nagyapám bányász volt, 45 évig vájta a szenet, 30 évig a föld alatt, 15 évig kint. Az anyai nagyapám földműves volt, ő 40 fokban a földet művelte 40 évig. Azt mondták: „nekem kemény életem van, nem baj, de talán majd a gyerekeim vagy az unokáim…”

Nem azt mondom, hogy nekem most de rossz, mert úgy érzem, hogy egy csomó dologért nem is én dolgoztam meg, hanem tőlük kaptam meg. Nem azt mondom, hogy ez rossz, de úgy szerettem volna én elérni ezt. Aztán rájöttem, hogy mit tehetek én, amikor béke van, nem kell most háborúba menni – remélhetőleg –, amikor nem kell ilyen kemény fizikai munkát végezni? Akkor ezekkel a lehetőségeket, amiket a Jóisten elénk ad, tudnunk kell élni. Úgy ismerjük fel a lehetőséget, hogy ki kell lépnünk hozzá a komfortzónánkból. Nem kell fölülbírálni a koldust, aki kint ül és pénzt kér! Nem kell azt mondani, „minek adjak neki, nem ér semmit, úgyis csak piára költi!” Nem a te dolgod! Te meg fogod kapni a jutalmat, hogyha adsz neki.

Pindoch Csaba tanúságtételéből - https://www.youtube.com/watch?v=EAYkKMPNM7c&t=1s

https://777blog.hu/2026/05/29/az-en-hitem-mennyit-er-pindroch-csaba-szinmuvesz-tanusagtetele-a-777-imaestjen/

15/06/2026

Június 15., hétfő

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben így szólt tanítványaihoz:
Hallottátok, hogy a régieknek ezt mondták: „Szemet szemért, fogat fogért.” Én pedig azt mondom nektek: Ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem ha valaki arcul üt téged jobb felől, tartsd oda neki a bal arcodat. Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is. És ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira. Adj annak, aki kér, és aki kölcsönt akar, el ne fordulj tőle.

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Amikor bántás, igazságtalanság ér bennünket, a sebzett emberi természetünk azonnal vissza akar ütni. A világ azt kiáltja: bosszú, revans, szemet szemért, fogat fogért! Négy olyan ferences gondolatot próbálok megfogalmazni amely engem visszafog, megállít, szétszakítja a gyűlölet, az erőszak láncát, amely gyökeresen megváltoztathatja az életünket:

Más bűne nem jogosít fel arra, hogy te is bűnt kövess el!Ha sárral megdobnak és te a sarat visszadobod, attól a világ nem lett tisztább, hanem csak mocskosabb. A gonoszságra adott gonosz válasz csak megsokszorozza a sötétséget. Nem takarózhatunk azzal, hogy „de hát ő kezdte!”. Nekünk a legnagyobb viharban is meg kell maradnunk az értünk kereszthalált vállalt Krisztus tiszta barátainak.

A legértékesebb kincsed nem a földi jóléted, hanem az örök életed!Sokszor foggal-körömmel védjük a magunk igazát, a testi épségünket, a vagyonunkat vagy a büszke emberi méltóságunkat. De Jézus emlékeztet: van valami, ami ennél sokkal értékesebb, és amit senki nem vehet el tőled ha te magad oda nem adod – ez pedig az örök életed, a lelked tisztasága és békéje. Inkább veszíts el egy vitát, de a lelked szabadságát ne add oda semmiért! „Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, önmagát pedig elveszíti vagy romlásba dönti?” Lk 9,25

Jézus meghalt azért az emberért is, aki téged bántott!Amikor haragszunk a másikra, hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy az a kötekedő, dühös, igazságtalan felebarátunk is Isten drága gyermeke, egyedi remekműve. Lehet, hogy most éppen elvakult a sikertől, vagy a kudarctól, lehet, hogy sebeket hordoz és azért harap – de Jézus Krisztus ugyanúgy a vérét adta a Golgotán érte is, mint értem. Isten őt is szeretné átölelni.

Neked nem viszonoznod kell a bántást, hanem fel kell szabadítani a bűnbe ragadt társadat istengyermeki boldog, békés életre. Ez a keresztény ember igazi nagy küldetése. Ha visszaütsz, azzal csak mélyebbre nyomod a másikat a bűn és a gyűlölet mocsarába. De ha szelídséggel, békével válaszolsz, az olyan, mintha megállítanád a rohanó mókuskereket. Lehetőséget adsz a bűnbe ragadt társadnak arra, hogy elcsendesedjen, és elinduljon az istengyermeki boldog, békés élet útján. A cél, hogy együtt építsük az istenszeretők városát.

Szent Ferenccel vigyünk szeretetet oda, ahol gyűlölet van! Amikor úgy érzed, hogy vissza kell vágjál mert megbántottak, ne tedd, hanem kérd az Istent, hogy tegyen téged e felbolydult világban a béke eszközévé! Ha valaki megbánt, igazságtalan veled a családban, a munkahelyeden vagy az utcán, ne térj le a szeretet útjáról! Mondj érte csendben egy imát, és kérd a szelíd és alázatos Jézust, hogy adjon erőt a megbocsátáshoz, mert a szeretet az egyetlen erő, ami képes megváltoztatni tégedet és az egész világot.

Szeretettel, Csaba t.

14/06/2026

Szentmisék és liturgiák rendje évközi 11. hétben
2026. június 14.-2026. június 21.
Június 14., vasárnap - Évközi 11. vasárnap
Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért
Adél gyógyulásáért
Reggel 9 óra

Június 15., hétfő - nem lesz szentmise

Június 16., kedd - nem lesz szentmise

Június 17., szerda - este 6 óra

Június 18., csütörtök - este 6 óra
A szentmise után szentségimádást tatunk.

Június 19., péntek - este 6 óra

Június 20., szombat - este 6 óra

Június 21., vasárnap - Évközi 12. vasárnap
Reggel 9 óra

-

Egyházközségünk tagjai számára lelki hétvégét szervezünk június 26-28 között Mátraszentimrére. A hétvége témája az Új Élet Krisztusban kurzus, a Szent András evangelizációs iskola szolgálatával. A várható költség a résztvevők számától függően 20 000-30 000 Ft között várható. Jelentkezni személyesen a sekrestyében, illetve a https://forms.gle/mmtJCVJt2NcBfTESA webes űrlap kitöltésével tudnak a testvérek.
-
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola idén is hirdet felvételit Katekéta-lelkipásztori munkatárs (BA) és Kántor (BA) képzésekre. Jelentkezési határidő 2026. június 9.
Részletek a kitett plakáton és a https://avkf.hu/kepzeseink -ba weboldalon.
-
Kérjük, hogy az erdélyi nyári plébániai tábor résztvevői a soron következő részletet utalják át a tábori számlánkra.
-
Férfi rózsafüzér kört szervezünk. Minden második vasárnapon szeretnénk a szentmise előtti rózsafüzért imádkozni. Következő alkalom évközi 13. vasárnap. Szeretettel várjuk a csatlakozókat.
-
Aki az egyházi hozzájárulást vagy egyéb adományozást banki utalással szeretné rendezni, a következő számlaszámra teheti meg:
Római Katolikus Egyházközség, Maglód
10700615-75954231-51100005 (CIB Bank)

*

Püspök atya buzdítására imával, böjttel és jótettekkel példát mutatva tegyünk azért, hogy legyen béke Ukrajnában és az egész világon.


Leó pápa júniusi imaszándéka: A sport értékeiért

Imádkozzunk, hogy a sport a béke, a találkozás és a párbeszéd eszköze legyen, a kultúrák és a nemzetek között és támogassa az olyan értékeket, mint a tisztelet, szolidaritás és személyes kiteljesülés.

A hónap imája

Az élet Ura, hálát adunk neked a sport ajándékáért,
azokért, akik testük edzése által dicsőítik Istent,
a pályán született barátságokért
és a csapatjáték öröméért.
Te megtanítasz minket arra, hogy az életben,
akárcsak a játékban,
senki sem boldogul egyedül.
Szükségünk van másokra, hogy növekedjünk,
hogy megtanuljuk a tiszteletet,
hogy legyőzzük a korlátainkat,
és hogy együtt ünnepeljük elért győzelmeinket.
Kérjük, hogy a sport legyen mindig
a testvériség iskolája, ne az üres rivalizálásé,
a találkozás helye, ne a kirekesztésé,
a béke útja, ne az erőszaké.
Azok, akik játszanak, edzenek vagy drukkolnak,
fedezzék fel a sportban azt az egyetemes nyelvet,
amely összehozza a kultúrákat, egyesíti a népeket, és elülteti
a tisztelet, a szolidaritás és a személyes növekedés magvait.
Uram Jézus, legyen minden sport a veled élt élet példázata,
örömmel és erőfeszítéssel dolgozva,
a vereségben alázattal és a győzelemben hálával élve,
amelyet feltámadásodban ajándékozol nekünk.
Legyen bennünk mindig jelen a Te Lelked,
hogy egy csapatot alkossunk, veled egyesülve,
hogy közösséget és testvériséget építsünk a történelemben.
Ámen

13/06/2026

Június 13., szombat - A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen szíve

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak:
Hallottátok, hogy ezt is mondták a régieknek: „Hamisan ne esküdj, és tartsd meg az Úrnak tett esküdet!” Én pedig azt mondom nektek: Egyáltalán ne esküdjetek! Sem az égre, mert az az Isten trónja, sem a Földre, mert az lábának zsámolya, se Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa! De még saját fejedre se esküdj, mert egyetlen hajszáladat sem tudod ősszé vagy feketévé tenni. Legyen a ti beszédetek „igen, igen, nem, nem”; ami ettől eltér, az a gonosztól van.

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Tudjuk-e, hogy miért nem érdemes esküdözni?

Az Istenre, mint tanúra vagy valamely szent dologra hivatkozó, eskü alatt történő ünnepélyes kijelentés vagy ígéret már Krisztus előtt is a vallomásnak bizonyítási eszközként elfogadott formája volt. A házasságkötéskor tett eskünek ma is ez a szerepe. Általában háromféle eskü volt: az állító, a tagadó, valamint az ígérő eskü.

Ahhoz, hogy Istennek (vagy Isten nevének) segítségül hívása egy dolog bizonyítására megengedett legyen, szükséges, hogy az eskü belátással, igaz dologban, valamint igazmondással történjék. Belátással, azaz körültekintéssel, okossággal, megfontoltan, valamint tisztelettel. Igaz dologban, vagyis az eskü igazságnak megfelelő, megengedett, illetve tisztességes dologra vonatkozzék. Igazmondással, azaz mindenben egyezzék az igazsággal. Ha ez a 3 követelmény nincs meg, akkor nem szabad esküdni.

Maga Jézus sem utasította el a főtanács által kívánt esküt (vö. Mt 26,63-64). Pál apostol többször is megerősíti tanítását esküvel. Jézus a mai evangéliumban viszont azt mondja: „Egyáltalán ne esküdjetek”. Mi váltotta ki Jézus éles szembefordulását az eskü gyakorlatával?

Egyrészt az, hogy a farizeusok igyekeztek kibúvókat keresni, azaz olyan lehetőségeket találni, amikor nem volt kötelező az eskü megtartása. Másrészt, sokan visszaéltek az esküvel, azaz sok esetben hamis vagy valótlan dolgok bizonyítására akarták felhasználni azt.

Amikor Isten nevét hívjuk segítségül a kijelentések igazolására, ez visszaélésre ad alkalmat, mivel azt feltételezzük, hogy az eskü alatt mondottak éppen az Istenre való hivatkozás miatt mindig igazak. Pedig sajnos, egyesek ezt hamis állításaik elfedésére használják fel. Az olyan ember, aki sokszor, illetve könnyedén esküdözik, valószínűleg nem az igazat mondja.

Jézus azért tiltotta meg határozottan, kivételt nem tűrően az esküt, mert szerinte a kimondott szavaknak minden esetben szükséges egyezniük az igazsággal. Ha ez így van, akkor teljesen felesleges esküdözni. Ha igazmondóak vagyunk, (márpedig szükséges azoknak lennünk!) akkor egyáltalán nincs szükségünk esküre.

Az igazmondás kötelező. A hazug beszéd ugyanis lerombolja a bizalmat az emberek között. A kegyes hazugság sem megengedett!

Azt is fontos tudni, hogy nem szükséges feltétlenül megmondanunk az igazat, sőt bizonyos esetekben nem is szerencsés! Kitérő választ lehet adni, olykor szükséges is, ha valaki olyan dolgot akar megtudni, ami nem tartozik rá. Ilyenkor valamilyen formában lehet jelezni, hogy „ez titok”, de hazudni, vagyis az igazság ellenkezőjét állítani sohasem szabad.

Kövessük Jézusnak a mai evangélium utolsó mondatában adott felszólítását: „Legyen a ti beszédetek »igen, igen, nem, nem«; ami ettől eltér, az a gonosztól van”.

Ágoston atya

https://pestiferencesek.hu/2025-junius-14-evkozi-10-het-szombat/

11/06/2026

Június 11., csütörtök - Szent Barnabás apostol

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben így szólt tanítványaihoz:
Mondom nektek: Ha igaz voltotok nem múlja felül az írástudókét és a farizeusokét, nem juthattok be a mennyek országába.
Hallottátok, hogy a régieknek ezt mondták: „Ne ölj! Aki öl, méltó az ítéletre.” Én viszont azt mondom nektek, hogy méltó az ítéletre mindaz, aki haragszik testvérére. Aki azt mondja testvérének: „Te esztelen!”, méltó a főtanács ítéletére. Aki pedig azt mondja: „Te istentelen!”, méltó a kárhozat tüzére.
Ha tehát ajándékot akarsz az oltáron felajánlani, és ott eszedbe jut, hogy testvérednek valami panasza van ellened, hagyd ott ajándékodat az oltár előtt, s menj, előbb békülj ki testvéreddel. Csak aztán térj vissza, hogy bemutasd áldozatodat. Ellenfeleddel szemben légy békülékeny, amikor még úton vagy vele, nehogy átadjon a bírónak, a bíró pedig a börtönőrnek, és a börtönbe vessenek. Bizony, mondom neked, ki nem jössz onnan, míg az utolsó garast is meg nem fizeted.

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Békében élni mindenkivel. „Amikor tehát fölajánlod adományodat az oltár előtt...” Az Úr egy lényeges és elengedhetetlen feltételt támaszt, ha hozzá szeretnénk menni: békében élni testvéreinkkel. Hány ember szenved attól, hogy két ember, akik korábban szerették egymást, nem szólnak egymáshoz. Egyiküknek sincs ereje, hogy engedjen az igazából, és a kezét nyújtsa a másiknak. A közöny, ami a büszkeség eredménye, megfosztja a lelket a valódi békétől. Van valaki az életemben, akitől bocsánatot kellene kérnem? Van valaki, akinek még mindig nem tudtam megbocsátani?

Lemondás a neheztelésről és az engesztelhetetlenségről. A missziók során feladtam egy tizenhét éves fiúnak az utolsó kenetet, és imádkoztam a családjával, míg a kígyóméreg lassan felemésztette a fiatal fiú életét. A neheztelés is egy ilyen méreg, ami a szívbe kerül, és veszélyezteti a lelki egészségünket. Semmiképp nem lehet bennünk engesztelhetetlenség, nem táplálhatunk neheztelést magunkban, ami megkeményíti a szívünket és megkeserít bennünket.

Bölcs hallgatás. Amikor a családunkért imádkozunk, minden haragot ki kell űznünk magunkból, és meg kell próbálnunk olyan jónak lennünk, mint Krisztus. Amikor autót vezetünk, vagy látjuk, hogy gyermekünket játék közben szabálytalanul fellökik, vagy elveszti a meccset, nem szabad, hogy elragadjon a kísértés, és másokat sértegessünk. Mindig résen kell lennünk, mert még nagyon messze vagyunk a lelki érettségtől. A bölcsességünk segítsen hallgatni, amikor keserű harag, vagy rosszindulatú pletyka kívánkozik ki belőlünk!

Uram, köszönöm az új parancsodat: „Szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket!” Minden nap egy stadionhoz hasonlít, ahol a jóságért és az irgalmasságért folytatott versenyből győztesként kerülhetünk ki, leginkább a szeretetteljes szavak segítségével.

Regnum Christi

10/06/2026

Június 10., szerda

† Evangélium Szent Máté könyvéből

Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak:
Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy megszüntessem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem tökéletessé tenni. Bizony, mondom nektek, amíg az ég és föld el nem múlik, nem vész el a törvényből egy í betű sem, sőt egy vessző sem, amíg minden be nem teljesedik. Aki tehát csak egyet is eltöröl akár a legkisebb parancsok közül is, és úgy tanítja az embereket, azt nagyon kicsinek fogják hívni a mennyek országában. És mindaz, aki megtartja és tanítja őket, igen nagy lesz a mennyek országában.

Ezek az evangélium igéi.


Elmélkedés

Máté evangéliumában a hegyi beszéd, amelyből ma hallottunk egy részletet, Jézus nyilvános működésének mintegy alkotmánya, alaptörvénye. Ő, aki a mennyei Atyától átvette az egész emberiségre vonatkozó új szövetség törvényét, isteni tekintéllyel ki is hirdeti azt a hegyről, mint egy új Mózes.

Jézus világos erkölcsi tanítást ad. Először is kijelenti: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy megszüntessem a törvényt vagy a prófétákat! Nem megszüntetni jöttem, hanem tökéletessé tenni.” (Mt 5,17) Hogy értsük azt, hogy „tökéletessé tenni”? Úgy, hogy minden egyes parancsban a törvény lényegének felismeréséhez segíti hozzá a tanítványait, tehát Isten és az embertársak felé irányuló szeretet gyakorlásához. Jézus azért jött, hogy ezt a szeretetet teljességre vigye, és abban segítsen nekünk, hogy felfedezzük és megvalósítsuk az egyes parancsolatokban megfogalmazott lehetőségeket, hogy ezáltal eljuthassunk a tökéletes szeretetre. Jézus mindenkori tanítványait az életszentség útjára hívja meg.

Jézus nem újabb törvényeket, paragrafusokat és kötelező, tételes normákat jelöl ki a számunkra, hanem egy ideált, egy eszményképet mutat nekünk, kitűzve azt a célt, amelyet idővel elérhetünk a szeretetben, a személyes erőfeszítésünk és az ő kegyelme által, melyről biztosít bennünket. Ebben áll az ő újszerűsége, ezzel teszi teljessé a törvényt. Krisztus arra hív minket, hogy mélyedjünk el önmagunkban, ereszkedjünk alá szívünk mélyére, hogy meglássuk a bennünk levő jó szándékot, az igazi szeretetre való elszántságunkat, mely alapfeltétele és kiindulási pontja ama tökéletesség elérésének, amelyre meghív bennünket.

Marton Zsolt váci megyéspüspök - magyarkurir.hu

A Tápiómenti Nagyboldogasszony Közösség nyári táborainak időpontjai a következőképpen alakulnak 2026-ban:NAGYTÁBOR (csal...
09/06/2026

A Tápiómenti Nagyboldogasszony Közösség nyári táborainak időpontjai a következőképpen alakulnak 2026-ban:

NAGYTÁBOR (családok és felnőttek számára):
2026. július 8-12.

IFJÚSÁGI TÁBOR (13 éves kortól):
2026. július 20-26.

KISTÁBOR (3. osztályt végzettektől 12 éves korig):
2026. július 29-augusztus 2.

Jelentkezés: https://forms.gle/CFF5ySa4MH8yysGe6

Tápómenti Nagyboldogasszony Közösség

Cím

Szent István Tér 1-3
Maglód
2234

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Rózsafüzér Királynője templom - Maglód új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Rózsafüzér Királynője templom - Maglód számára:

Megosztás