09/10/2015
A BETEG FIATALASSZONY BÁMULATOS JAVULÁSA 2002
Feleségem gyógyulását szeretném leírni. Egy vidéki kisvárosban élünk, egy kis katolikus csoport tagjai vagyunk. Októberben elment a feleségem a körzeti orvosához, mert rosszul érezte magát. Elküldték vérvizsgálatra a kórházba. Nagyon elcsodálkoztunk, mert eredménye rossz volt. Márciusban újból megismételtük a vérvizsgálatot. Kórházi ismerősünk megmutatta az eredményt egy orvosnak. Az azt kérdezte tőle, hogy ki ez az alkoholista, cukros, idős asszony. Ismerősünk felvilágosította az orvost, hogy a beteg egy 28 éves fiatalasszony, aki csak ritkán fogyaszt alkoholt. Az orvos azonnali vizsgálatot rendelt el. Májának az értéke háromszorosa volt a megengedettnek. Vércukorszintje 14-es volt. A többi adat is jóval a megengedett határ felett volt.
Nagyon le voltunk törve. Pénteken elmentünk a közösségünkbe, és az Oltáriszentség előtt imádkoztunk a feleségemért. Nagyon jó volt az ima,mert igen éreztem az Úr jelenlétét. Kedden bementünk a kórházba és úgy fogadtak bennünket, hogy cukorbeteg a feleségem, és inzulinos injekciókat fog kapni. A cukor t***e tönkre a máját, azért ilyen rossz az eredménye. El voltunk keseredve. Újból vért vettek tőle, és 24 órán keresztül mérték a cukrát. Én hazamentem és otthon imádkoztam a feleségemért, hogy gyógyuljon meg. Ima végén kinyitottam a Szentírást és ez a rész tárult elém:"Azért küldtek,hogy beszéljek veled,és ezt az örömhírt meghozzam neked" (Lk 1, 19). Tudtam ekkor, hogy meggyógyult a feleségem.
Alig vártam, hogy este felhívjam. Amikor azt mondta ,hogy az eredményei jók, nagyon boldog lettem. (5-6 között volt a vércukoszintje.) A doktornő is kezdett elbizonytalanodni az eredmények láttán. Megcsináltatta a terheléses cukorvizsgálatot és még sok egyéb vizsgálatot. Amikor elkészültek az eredmények, nagyon örültünk, mert minden jó volt. A doktornő nem tudott semmilyen magyarázatot adni arra, hogy minden kezelés nélkül hogyan változott ekkorát a feleségem vérképe. Én tudom, hogy az Úr gyógyította meg a feleségemet. "Leányom! A hited meggyógyított téged. Menj békével, és légy mentes a bajodtól" (Mk 5,34).
- Kiss Zoltán, 2002. április 30. -