Szentkút

Szentkút Szentkút, Keresztény templom, Szentkút, Mátraverebély elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

SZÁZEZERSZER ÜDVÖZLÉGYSzázezerszer üdvözlégy szép Szűz MáriaA szentkúti templomnak fényes csillagaFehér rózsaszál, menny...
12/05/2016

SZÁZEZERSZER ÜDVÖZLÉGY
Százezerszer üdvözlégy szép Szűz Mária
A szentkúti templomnak fényes csillaga
Fehér rózsaszál, mennyből leszálltál
A szentkúti templomban kivirágoztál

Gyönyörűen, mint az ég drága szentképed
A bús árva szívekben bizalmat gerjeszt
Fehér rózsaszál, mennyből leszálltál
A szentkúti templomban kivirágoztál

Itt ragyogsz az oltáron nagy fényességben
Te előtted hódol itt a hívő sereg
Fehér rózsaszál, mennyből leszálltál
A szentkúti templomban kivirágoztál

Szép szeretet megadja kedves csillagnak
Isten után benned van minden bizalmunk
Fehér rózsaszál, mennyből leszálltál
A szentkúti templomban kivirágoztál

SZENTKÚT CSODÁJÁT sokféleképpen leírták - Egyszer régen egy verebélyi pásztor néma kisfiával együtt őrizte az állatokat....
11/05/2016

SZENTKÚT CSODÁJÁT sokféleképpen leírták - Egyszer régen egy verebélyi pásztor néma kisfiával együtt őrizte az állatokat. A gyerek lemaradt az apjától, és az erdő szélén vizet keresett. Ekkor egy fa lombjai között megjelent egy fényes női alak, és kezével egy forrásra mutatott. A kisfiú azonnal ivott belőle. Érezte, hogy valami különleges dolog részese. Csoda történt! Az addig néma gyerek kiáltva hívta apját. Ő nem akart hinni a fülének: - Néma fia beszélt hozzá!
Azonnal kimélyít***e a forrást, és hírét vitte gyermekek csodálatos gyógyulásának.
Ez a csodálatos hely ma is létezik! Hívek ezrei zarándokolnak el ide évről-évre, hogy részesei lehessenek a szentkúti csodának!
Szentkútra érkezők figyelmébe! Pótágyazható 3-4-6 személyes szobák központi helyen, szolid áron kiadók! Telefonszám: 70/388-1859

Szentkúti ima a Szűz Anyához Boldogságos Szűz Mária, szentkúti Édesanyánk! Földi életutunkon szent palástoddal óvj meg m...
11/05/2016

Szentkúti ima a Szűz Anyához
Boldogságos Szűz Mária, szentkúti Édesanyánk! Földi életutunkon szent palástoddal óvj meg minket minden lelki és testi veszedelemtől. Védelmezz, és szeress minket, halálunk óráján pedig állj mellettünk.
Áldd meg otthonunkat, családunkat, községünket (városunkat), szüleinket, testvéreinket, barátainkat és ellenségeinket.
Áldd meg kezünk munkáját. Térítsd Szent Fiadhoz a bűnösöket, békítsd meg az ellenségeket, vigasztald meg a szenvedőket és bánkódókat. Vedd oltalmadba az árvákat és özvegyeket. Gyámolítsd az elaggottakat és tehetetleneket. Gyógyíts meg a betegeket, vigasztald a haldoklókat.
Nyisd meg a lelki vakok szemét, és törd meg a megátalkodott és hitetlen szívek keménységét.
Áld meg magyar hazánkat. Adj népednek jobb jövőt, jólétet, békét, boldogságot. Engedd, hogy Szent István népe az igaz keresztény katolikus hitben egyesülve téged - Égi Anyánk - szeresen és tiszteljen.
Szabadítsd ki hatalmas közbenjárásoddal a tisztítótűzben szenvedő lelkeket, kiváltképpen azokat, akik életükben sokszor elzarándokoltak e szent helyre.
Add, hogy Szentkút áldott vize az égi kegyelmek patakja legyen lelkünk és testünk számára. Engedd, hogy ősi kegyhelyeden még sokszor megláthassuk angyali arcodat és hódolhassunk Szent Fiadnak, az Atyával és Szentlélekkel egyetemben. ÁMEN

SZENTKÚT CSODÁJÁT sokféleképpen leírták - Egyszer régen egy verebélyi pásztor néma kisfiával együtt őrizte az állatokat....
26/10/2015

SZENTKÚT CSODÁJÁT sokféleképpen leírták - Egyszer régen egy verebélyi pásztor néma kisfiával együtt őrizte az állatokat. A gyerek lemaradt az apjától, és az erdő szélén vizet keresett. Ekkor egy fa lombjai között megjelent egy fényes női alak, és kezével egy forrásra mutatott. A kisfiú azonnal ivott belőle. Érezte, hogy valami különleges dolog részese. Csoda történt! Az addig néma gyerek kiáltva hívta apját. Ő nem akart hinni a fülének: - Néma fia beszélt hozzá!
Azonnal kimélyít***e a forrást, és hírét vitte gyermekek csodálatos gyógyulásának.
Ez a csodálatos hely ma is létezik! Hívek ezrei zarándokolnak el ide évről-évre, hogy részesei lehessenek a szentkúti csodának!

A SZENTKÚTI KEGYSZOBORA gyermekét tartó Mária szobrát 1998-ban restaurálási célból megvizsgálták a szakemberek. Akkor me...
14/10/2015

A SZENTKÚTI KEGYSZOBOR
A gyermekét tartó Mária szobrát 1998-ban restaurálási célból megvizsgálták a szakemberek. Akkor megállapították, hogy:
• a szobor feltehetően hársfából készült, tömör volt;
• öltöztető szobornak készült, barokk alkotás;
• a szobor eredeti színe valószínűleg zöld volt, mai festését feltehetőleg 1851-ben kapta;
• Szűz Mária haja valódi emberi haj;
• ékkövekkel díszített, aranyozott koronapárt viselnek, a nagyobbik koronát Almásy Gedeon adományozta 1851-ben;
• rovarkárosodás nem érte, festése ép;
• talapzata alsó felületén egy latin felirat található, amit valószínűleg menekítéskor írhattak rá azonosítás végett: STATUA MIR VERA. SZENTKÚT 1944. Jelentése: „Ami itt áll, az valóban a csodatévő szobor.”

MENNYEI ÉNEKSZÓ 1720-BANA Szentkútnál található forrásnál van egy márványtábla, amely a következő új információkat olvas...
13/10/2015

MENNYEI ÉNEKSZÓ 1720-BAN
A Szentkútnál található forrásnál van egy márványtábla, amely a következő új információkat olvashattuk: „1701-ben, Nagyboldogasszonykor több ezren látták az Istenanyát Szent Fiával a karján Szentkút felett.
1720-ban Zakariás Mihály és Maák János remeték és a zarándokok itt mennyei énekszót hallottak: ’Ha valaki jöjjön én hozzám, és igyon mindenki, aki hisz bennem. … Élő víz folyói fakadnak majd belőle.’ Ezt Jézus a lélekről mondta. (Jn. 7,37-7,39)

GYÓGYULÁS A TÖRÖK IDŐKBEN „Koós Pál gyöngyösi polgár három gyermekének izomsorvadása volt, tagjaikat nem bírták mozgatni...
12/10/2015

GYÓGYULÁS A TÖRÖK IDŐKBEN
„Koós Pál gyöngyösi polgár három gyermekének izomsorvadása volt, tagjaikat nem bírták mozgatni. Tehetetlenségük miatt állandó ápolásra és gondozásra szorultak. Semmiféle orvosi beavatkozás nem volt képes segíteni rajtuk.
A nyomorúság ellenére is mélyen vallásos apa miután látta, hogy a természetes emberi erőfeszítés semmit sem ér, a Boldogságos Szűz oltalmába ajánlotta gyermekeit. Egész családjával elzarándokolt Szentkútra. Feleségével együtt a szent forrás vizével mosogatták a gyermekeket. Közben könyörögve, sírva kérték az Irgalom Anyját, hogy segítsen rajtuk. A többször megismételt mosás és bizalommal teljes esdeklés elnyerte jutalmát. Az izmok visszanyerték rugalmas erejüket, a betegek meggyógyultak.
Mekkora lehetett a szülők öröme! Hálájukat t***ekkel is ki akarták mutatni. A szent kutat borító fedél már nagyon rozoga volt. Elhatározták, hogy megjavíttatják. De mert itt a török volt az úr, tőle kellett engedélyt kémi. Koós nagy hálával eltelve, ezt a kínos utánjárást is vállalta. Pár jó emberét magához vette, és elment Egerbe. „Megnyerte ugyan ezt, - írja Lukovics Márton 1714-ben - de a Szécsényben, közelebb lakó Pribék Basa ellene állott." Ekkor a hatalmasabb hatvani basához ment, aki megengedte a Szentkút fedelének kijavítását. Ennyi utánjárást csak az vállalhatott, akinek valóban tele volt a szíve hálával. Lukovics írásában hivatkozik Nagy Gergelyre, kinek édesapja Koóssal együtt járt Egerben az engedélyért. Mindez 1640 körül történhetett.”

SZŰZ MÁRIA MEGHALLGATTA IMÁJÁTKakukk Andrikó Ferenc vizslási lakos 1916-ban vonult be a hadsereghez. A világháború borza...
11/10/2015

SZŰZ MÁRIA MEGHALLGATTA IMÁJÁT
Kakukk Andrikó Ferenc vizslási lakos 1916-ban vonult be a hadsereghez. A világháború borzalmai között súlyos idegbajba esett. Gyógykezelték a katonai kórházakban sokáig, de betegen került vissza otthonába. A vidéki orvosok tanácsaival is élt, sőt többször vette igénybe a főváros jeles orvosait is, de minden hiábavaló volt. Elbeszélése szerint három hónapig csak pillanatokig hunyta álomra a szemét. A kimerültségtől az elmeháborodás tünetei mutatkoztak rajta.

Eltávozott hazulról, elbolyongott, s 1925. március 20-án Mátraverebély-Szentkúthoz ért. A zavart tekintetű férfi a zárda főnökét arra kérte, hogy alkalmazza őt valami munkára. A zárdafőnök szíve megesett a hadirokkanton, s buzdította, vigasztalta, hogy forduljon csak Szűz Máriához, s kérje Őt, hogy gyógyítsa meg. Andrikó bement a templomba, s úgyszólván egész nap imádkozott a kegykép előtt.

Estefelé teljesen gyógyultan jött ki a templomból. Meghatva beszélte el, hogy olyan érzése volt, mintha fejét s egész testét vasabroncsok szorították volna össze, melyektől imádsága végeztével egy szempillantás alatt megszabadult. Este evett, és másfélnapi mély álomba merült. Harmadnap teljesen egészségesen hazament, övéi kimondhatatlan örömére. Megnősült, és két gyermek boldog édesapja lett.

(Forrás: Mátraverebély-Szentkút kegyhely és a Nagyboldogasszony Bazilika, 2. bővített kiadás.

A SZEMBAJOS KISFIÚ ESETE 1906-BÓLSzatmáry Pál gyöngyösi hajdú sírva beszélte el a történetét P. Roznik Rajnérnak 1938-ba...
10/10/2015

A SZEMBAJOS KISFIÚ ESETE 1906-BÓL
Szatmáry Pál gyöngyösi hajdú sírva beszélte el a történetét P. Roznik Rajnérnak 1938-ban:
1906-ban Mátraverebély-Szentkútnál nyerte vissza látását az ő másfél éves kisfia. Féléves korában fia szembajt kapott, s szemeire véres vadhús nőtt. Egy évig volt vak a kisfiú. Elvitte Szentkúthoz, s ott a kegykép elé térdepelve könyörgött a betegek Gyógyítójához. Imája közben üvegrepedés-szerű hangot hallott. Megijedt, hogy talán kis fiacskája fejével betörte a kegykép üvegét, s azt látta, hogy az üvegen vércsöppek vannak, gyermeke arcáról is vér szivárog lefelé. Fiacskája szemein a véres hártya fölrepedt, látott. Egy év alatt a kisfiú szemei teljesen épek lettek. Ma (1938) kőműves iparos."
(Forrás: Mátraverebély-Szentkút kegyhely és a Nagyboldogasszony Bazilika, 2. bővített kiadás)

A BETEG FIATALASSZONY BÁMULATOS JAVULÁSA 2002Feleségem gyógyulását szeretném leírni. Egy vidéki kisvárosban élünk, egy k...
09/10/2015

A BETEG FIATALASSZONY BÁMULATOS JAVULÁSA 2002
Feleségem gyógyulását szeretném leírni. Egy vidéki kisvárosban élünk, egy kis katolikus csoport tagjai vagyunk. Októberben elment a feleségem a körzeti orvosához, mert rosszul érezte magát. Elküldték vérvizsgálatra a kórházba. Nagyon elcsodálkoztunk, mert eredménye rossz volt. Márciusban újból megismételtük a vérvizsgálatot. Kórházi ismerősünk megmutatta az eredményt egy orvosnak. Az azt kérdezte tőle, hogy ki ez az alkoholista, cukros, idős asszony. Ismerősünk felvilágosította az orvost, hogy a beteg egy 28 éves fiatalasszony, aki csak ritkán fogyaszt alkoholt. Az orvos azonnali vizsgálatot rendelt el. Májának az értéke háromszorosa volt a megengedettnek. Vércukorszintje 14-es volt. A többi adat is jóval a megengedett határ felett volt.

Nagyon le voltunk törve. Pénteken elmentünk a közösségünkbe, és az Oltáriszentség előtt imádkoztunk a feleségemért. Nagyon jó volt az ima,mert igen éreztem az Úr jelenlétét. Kedden bementünk a kórházba és úgy fogadtak bennünket, hogy cukorbeteg a feleségem, és inzulinos injekciókat fog kapni. A cukor t***e tönkre a máját, azért ilyen rossz az eredménye. El voltunk keseredve. Újból vért vettek tőle, és 24 órán keresztül mérték a cukrát. Én hazamentem és otthon imádkoztam a feleségemért, hogy gyógyuljon meg. Ima végén kinyitottam a Szentírást és ez a rész tárult elém:"Azért küldtek,hogy beszéljek veled,és ezt az örömhírt meghozzam neked" (Lk 1, 19). Tudtam ekkor, hogy meggyógyult a feleségem.

Alig vártam, hogy este felhívjam. Amikor azt mondta ,hogy az eredményei jók, nagyon boldog lettem. (5-6 között volt a vércukoszintje.) A doktornő is kezdett elbizonytalanodni az eredmények láttán. Megcsináltatta a terheléses cukorvizsgálatot és még sok egyéb vizsgálatot. Amikor elkészültek az eredmények, nagyon örültünk, mert minden jó volt. A doktornő nem tudott semmilyen magyarázatot adni arra, hogy minden kezelés nélkül hogyan változott ekkorát a feleségem vérképe. Én tudom, hogy az Úr gyógyította meg a feleségemet. "Leányom! A hited meggyógyított téged. Menj békével, és légy mentes a bajodtól" (Mk 5,34).
- Kiss Zoltán, 2002. április 30. -

EGY 15 ÉVES LÁNY CSODÁLATOS GYÓGYULÁSA 1933-BÓL1933. szeptember 8-án, Kisasszony ünnepén többektől kísérve, lelkendező ö...
08/10/2015

EGY 15 ÉVES LÁNY CSODÁLATOS GYÓGYULÁSA 1933-BÓL
1933. szeptember 8-án, Kisasszony ünnepén többektől kísérve, lelkendező örömmel nyit be a szentkúti irodába Gulyás Anna 15 éves lány, lakik: Adács, Temető u. 189. Egyik lábán harisnya és papucs van, a másik harisnyáját pedig egy 4 cm-es megfeketedett rozsdás szeggel együtt a kezében tartja. A szeget mutogatva, a boldogságtól szinte fuldokolva csak annyit tud mondani: "Itt van, kijött!"
Nagy nehezen mégis lecsillapodván elmondja, hogy tavaly, azaz 1932. augusztus 17-én a szőlőben foglalatoskodva belelépett valamibe, amitől a lábfeje nagyon megdagadt, a seb helye pedig gennyedésbe ment át. Azóta, tehát egy egész év óta először otthon, aztán Budapesten az OTI kórházban, aztán ismét otthon gyógyítgatták. A baj okát röntgennel keresték, de meg nem találva megoperálták. Ám hasztalanul! Hiába használta a különböző orvosságokat is, semmi sem segít***ek.

Édesanyjának biztatására idejött. Itt elvégezte ájtatosságát, ivott a Szent László-forrás vizéből, azután sebes lábát öntözgette a vízzel. A második leöntéskor nagy fájdalmat érzett, és valami fekete vonal tűnt föl a lába fejében, ez a feketeség lassan kifelé húzódott, míg végre saját kezével könnyűszerrel kivette ezt a szeget. Az édesanyának és gyermekének ájtatos bizalma most sem szégyenült meg, a Boldogságos Szent Szűz segített. Adácsi tanúink: Kiss Mária és Birkás Ferenc. A többi szemtanú idegen volt.

Ezen esetet igazolja főtisztelendő Damkó Endre adácsi esperes-plébános és Dr. Erdélyi Béla községi orvos. Közzét***e: P. Roznik Rajnér, 1938.
(Forrás: Mátraverebély-Szentkút kegyhely és a Nagyboldogasszony Bazilika, 2. bővített kiadás)

CSODÁK MÁTRAVEREBÉLY-SZENTKÚTON - 1700-ban több hívő szeme láttára a szentkút vizében aranykereszt ragyogott fel. Ennek ...
04/10/2015

CSODÁK MÁTRAVEREBÉLY-SZENTKÚTON - 1700-ban több hívő szeme láttára a szentkút vizében aranykereszt ragyogott fel. Ennek híre eljutott XI. Kelemen pápához is, aki kivizsgálta az esetet. Rá egy évvel több ezer embernek jelent meg A Szűz Mária trónján ülve kis Jézussal a kezében. Ezt követően az egyház felvásárolta a helyet és figyelemmel kísérte a történéseket. Számos megmagyarázhatatlan csodálatos gyógyulás történt. Rokkantak, betegek százai gyógyultak meg. Hálájukat őrzi a sok-sok márványtáblácska.

Cím

Szentkút
Mátraverebély
3077

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szentkút új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás