05/06/2026
Június 5-én, elsőpénteken 20:00-tól reggel 8:00-ig éjszakai szentségimádás lesz templomunkban.
Az éjszaka folyamán bármikor szabadon lehet érkezni, nyitva lesz a templom.
Az Úr Jézus mindannyiunkat szeretettel vár!
Ebből az alkalomból, illetve erre az alkalomra felkészülés gyanánt osztjuk meg ismét Stefano Gobbi atya alábbi gondolatait a "A papokhoz, Szűzanyánk szeretett fiaihoz" című könyvéből:
A szeretet csodája révén, amit majd csak a mennyországban sikerül megértenetek, Jézus megajándékozott titeket azzal, hogy mindig veletek marad az Oltáriszentségben.
A tabernákulumban, az átváltoztatott kenyér színe alatt ugyanazt a Jézust őrzik, aki istensége ragyogásában jelent meg a tizenegy apostolnak, sok tanítványnak, a síró Magdolnának, a jámbor asszonyoknak, akik Őt a sírig elkísérték.
A tabernákulumban ugyanaz a feltámadt Jézus van jelen az Oltáriszentség színeibe rejtve, aki több , mint ötszáz tanítványnak megjelent, és aki fényével leterítette az őt üldöző Sault a damaszkuszi úton.
Vegyétek körül az Eucharisztikus Jézust virággal és fénnyel, halmozzátok el gyengéd figyelemmel, közeledjetek hozzá a térdhajtás és az imádás mély tiszteletadásával.
Ha tudnátok, hogy mennyire szeret benneteket az eucharisztikus Jézus, mily vigasztalással és örömmel tölti el Őt szeretetetek egyetlen kis jele is!
De ne csak imádságotokkal legyetek jelen az eucharisztikus Jézus előtt, hanem legyetek életközösségben vele! Jézus azért van valóságosan jelen az Oltáriszentségben, mert állandó életközösségre akar lépni veletek.
Amikor eléje járultok, lát benneteket, amikor beszéltek hozzá , ő meghallgat, amikor valamit rábíztok, minden szavatokat a szívébe fogadja, mikor megkéritek valamire mindig meghallgat.
Ugyanazzal a természetességgel menjetek a tabernakulum elé Jézust felkeresni, mint ahogyan egy barátot kerestek fel, ahogy számotokra kedves emberekre bízzátok rá magatokat, mikor azt érzitek, hogy segítőkész barátokra van szükségetek. Tegyétek meg Jézust legkedvesebb barátotokká, legyen ő az a személy, akiben leginkább megbíztok, akire leginkább vágyakoztok, és akit legjobban szerettek.
Mondjátok el Jézusnak, hogy szeretitek őt, ismételjétek gyakran, mert egyedül ez az, ami őt végtelenül boldoggá teszi, ami megvigasztalja a hálátlanságokért, ami kárpótolja őt az árulásokért.