17/06/2026
2026.június 17. Szerda
- Isten soha nem akar megfosztani minket semmitől, főleg nem a kegyelem lehetőségétől. Ezért ad időt ma is, hogy fel tudjunk készülni életünkre. De Isten ad időt az ünnepekre való felkészüléshez is. Ezek az időszakok is segíthetnek, hogy jobban elmélyüljünk a hitben, és kiengesztelődjünk Istennel és egymással.
- - „A hegyi beszédben Jézus így szólt tanítványaihoz: Vigyázzatok! Jót***eitekkel ne hivalkodjatok az emberek előtt, mert így a mennyei Atyától nem kaptok értük jutalmat. Amikor tehát alamizsnát osztasz, ne kürtöltess magad előtt, mint a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsérjék őket az emberek! Bizony mondom nektek, ezzel már meg is kapták jutalmukat. Amikor te adsz alamizsnát, ne tudja bal kezed, mit cselekszik a jobb kezed, hogy adományod rejtekben legyen… Amikor pedig imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek az emberek szeme láttára a zsinagógákban és az utcasarkokon állva imádkozni! Bizony mondom nektek, már meg is kapták jutalmukat. Amikor imádkozol, menj be a szobádba, és zárt ajtó mögött, a rejtekben imádkozzál Atyádhoz!... Amikor böjtöltök, ne legyetek mogorvák, mint a képmutatók! Keserű arcot mutatnak, hogy az emberek meglássák rajtuk a böjtölést. Bizony mondom nektek, ezzel már meg is kapták jutalmukat. Amikor te böjtölsz, illatosítsd be hajadat és mosd meg arcodat, hogy az emberek ne vegyék észre böjtölésedet...” ( Mt 6, 1 - 6. 16 -18 )
- Vigyázzunk arra, hogy az önfegyelmezésünk, a lemondásunk, mindig az őszinte bűnbánatunkat fejezze ki. Legyen cél, egy belső lelki megújulás. Mutatkozzon meg életünkben a szavainkban, a cselekedeteinkben, a gondolkodásunkban is, a felebaráti szeretet.
- Az biztos, hogy a szeretet, és az imádság, megtisztítja, felemeli a testet és a lelket is, és így az ember az önfegyelmezés által megerősödhet, és megtanulhatja, hogyan kell helyesen cselekedni. Az imádság, a jócselekedetek, a bűnbánat, és a valamiről való lemondás, mindig alkalmas eszköze a lélek és a test erejének visszanyeréséhez.
- Van sok ember, akinek az önfegyelmezés, a lemondás ma nem érték, és nem ad, vagy nem hordoz pozitív tartalmat. Mi, vegyük észre: a lemondás, az önfegyelmezés segített már abban, hogy jobban oda tudjunk fordulni Istenhez, és egymáshoz. Az odafordulás közben lássuk meg azt is, hogy mely bűnök voltak azok, amelyek eddig megakadályozták az őszinte szeretetünket, a földi boldogságunkat és az örök életünket is!
- A szeretetünk, a hitünk, a reményünk, a hálánk, az önfegyelmezésünk, a lemondásaink, a bűnbánatunk, és bocsánatkéréseink, biztos, hogy a javunkat fogják szolgálni, ha Isten, és egymás iránti szeretetből tesszük.