Kosdi Római Katolikus Egyházközösség

Kosdi Római Katolikus Egyházközösség Kosdi Római Katolikus Egyházközség hivatalos lapja Minden hónap első vasárnapján délután elsővasárnapi szentségimádást tartunk.

Szentmisék rendje:

Hétfőn: 18:30
Kedd: 06:30
Szerda: Mária légió
Csütörtök: 18:30
Péntek: 18:30

Szombat (vasárnap elő esti mise):
18:30

Vasárnap: 9:30


Minden első Pénteken a mise előtt fél órával: gyóntatás

Minden hónap második vasárnapján a 9:30-as mise gitáros diákmise. Alkalmak:

A Hittanórákon kívül a kicsiknek 17:30 órától Mustármagok csoportja, 18:30-tól pedig a Búzakalászok csoportja

van a plébánián. Az ifi hittan minden pénteken a szentmise után van a plébánián!

Énekkarok: L.I.M. (gitáros) és Szent Erzsébet kórus

Szent Erzsébet kórus próbái: minden pénteken a mise után

Minden hónap első péntekén az atyák látogatják a betegeket. Sok szeretettel várunk mindenkit a misékre és a különböző alkalmainkra!

15/06/2026
ADD TOVÁBB! Köszi
12/06/2026

ADD TOVÁBB! Köszi

Május hónapja különösen gazdag volt liturgikus eseményekben és kegyelmekben egyházközségünk életében. A hónap során közö...
11/06/2026

Május hónapja különösen gazdag volt liturgikus eseményekben és kegyelmekben egyházközségünk életében. A hónap során közösen imádkoztuk a májusi litániát, Mária oltalmába ajánlva közösségünket. Pünkösd ünnepén négy fiatal részesült a bérmálás szentségében, megerősödve a Szentlélek ajándékaiban. Szentháromság vasárnapján tizennégy gyermek járult először az Eucharisztia asztalához, nagy örömet szerezve családjaiknak és egész közösségünknek. A májusi ájtatosságok zárásaként ünnepélyes litánián és rózsafüzér-imádságon adtunk hálát mindazokért a kegyelmekért, amelyekben részesültünk. Különösen is imádkoztunk fiataljainkért és gyermekeinkért, kérve számukra Isten áldását. A Szentlélek vezetését és oltalmát kértük életük minden napjára. Hálás szívvel köszönjük mindazok szolgálatát és imáit, akik hozzájárultak ezeknek az ünnepeknek a méltó megéléséhez. Bízunk benne, hogy a most elvetett magok gazdag termést hoznak a fiatalok és a családok életében. Közösségünk számára ez az időszak a hitben való növekedés, az összetartozás és a hála különleges ideje volt.

Korán reggel, a madarak csicsergését hallgatva egyházközségünk lelkes csapata már az ünnepre készült. Szorgos kezek dísz...
07/06/2026

Korán reggel, a madarak csicsergését hallgatva egyházközségünk lelkes csapata már az ünnepre készült. Szorgos kezek díszítettek, takarítottak, rendezték a környezetet, hogy méltó módon fogadhassuk az Oltáriszentségben köztünk jelen lévő Jézust.
A készülődés közben egy kedves család érkezett templomunkhoz. Szerényen megkérdezték, hogy szabad-e bemenniük imádkozni és megtekinteni a templomot, mert két évvel ezelőtt már jártak erre, de akkor nem láthatták belülről. A „kedves idegenek” elmondták, hogy már akkor is feltűnt nekik, milyen szép, rendezett és imádságos légkörű a templomunk és annak környezete. Jóleső érzés volt ezt hallani, és újra megtapasztalni Isten gondviselő szeretetét. Hálásak lehetünk azért a kegyelemért, hogy itt lehetünk, és együtt vigyázhatunk erre a szent helyre.
Közben elkészültek az ünnepi asztalok is az Oltáriszentség fogadására. Sokan szolgáltak ezen a napon: voltak, akik énekükkel, mások oltárszolgálatukkal, ismét mások a háttérben végzett munkájukkal járultak hozzá ahhoz, hogy közösségünk méltó módon ünnepelhessen.
Mindenki megtalálta a helyét. A múlt héten elsőáldozó gyermekek és a kisebbek virágszirmokat szórva kísérték az Úr Jézust az úrnapi körmenetben. Szép volt látni a gyermekek örömét és lelkesedését.
Különleges pillanat volt, amikor plébános atyánk magasba emelte az Oltáriszentséget. Szinte ragyogott a kezében, és szívünkben megszólalt az Úr hívása:
„Itt vagyok köztetek. Gyertek hozzám!”
Ez az ünnep ismét emlékeztetett bennünket arra, hogy Jézus nem hagyott magunkra. Az Oltáriszentségben velünk marad, táplál, erősít és szeretetével összegyűjt bennünket egy közösséggé.
Hálát adunk minden szolgálatért, minden segítő kézért, minden imáért és minden kegyelemért, amelyet ezen a szép úrnapi ünnepen megtapasztalhattunk.
„Maradj velünk, Urunk, mert szükségünk van Rád!”

Élő Kövek – Hálaadó záróalkalom KosdonJúnius 5-én hálaadó estére gyűltünk össze a kosdi egyházközségben, hogy lezárjuk a...
06/06/2026

Élő Kövek – Hálaadó záróalkalom Kosdon
Június 5-én hálaadó estére gyűltünk össze a kosdi egyházközségben, hogy lezárjuk az Élő Kövek ima-katekézis útjának helyi szakaszát, és hálát adjunk mindazért a kegyelemért, amelyet az elmúlt évek során kaptunk.
Az alkalmat Molnár Zsolt plébános atya köszöntője nyitotta meg, majd ünnepélyesen feltűzte a Kosdi Egyházközség szalagját a Szent Istvánt ábrázoló jubileumi zászlóra. Ez a jelképes gesztus nemcsak közösségünk jelenlétét fejezte ki, hanem azt a hálát is, amelyet az elmúlt évek lelki ajándékaiért érzünk.
A küldöttek ezt követően megosztották gondolataikat arról az útról, amelyet együtt járhattunk be. Sokszor rengeteg mindent teszünk Istenért, kifacsarjuk magunkat a szolgálatban, mégis kevés időt hagyunk arra, hogy Isten töltsön fel bennünket. Nyaktörő sebességgel rohanunk céljaink felé, miközben Ő arra hív, hogy időnként álljunk meg, csendesedjünk el, és egyszerűen csak fogadjuk be az Ő szeretetét és kegyelmét.
Istennek mindenre van terve. Ő betölti a réseket, megoldja a nehézségeket, és életet lehel a kimerült, fáradt vagy éppen reménytelennek tűnő területeinkre. Újra és újra kapcsolódnunk kell Ahhoz, aki az élet forrása. A valódi beteljesedés nem akkor érkezik el, amikor minél többet teszünk, hanem amikor emlékezünk arra, hogy először Jézussal kell lennünk, mielőtt elindulunk szolgálni Őt. Azt szeretné, hogy szívünk összhangba kerüljön Vele, mielőtt kezünk munkához látna.
Különösen fontos felismerés ez annak az útnak a végén, amelyet együtt bejártunk. Az elmúlt évek során betekintést nyerhettünk számos egyházközség életébe. Láttunk örömöket és nehézségeket, a szolgálat szépségét és terheit, megtapasztaltuk, hogyan próbálnak a közösségek Jézushoz kapcsolódva élni, és hogyan hordozzák egymást a testvérek sokszor csendben, hűségesen és áldozatosan.
Az este csúcspontja a hálaadó szentségimádás volt, amelyben közösen adtunk hálát mindazért, amit az Úrtól kaptunk. Hálát adtunk papjainkért, egyházközségünkért, közösségeinkért, templomunkért, szolgálattevőinkért és mindazokért a kegyelmekért, amelyekkel Isten az elmúlt évek során megajándékozott bennünket.
A zenei szolgálatot a LIM közösség vállalta, akik több Élő Kövek találkozón is szolgáltak már közöttünk, és énekeikkel segítettek bennünket Isten dicsőítésében. Közösségük szép tanúságtétel arról, hogy a Krisztus iránti szeretet hogyan válhat egy közösség összetartó erejévé és egyik legfontosabb pillérévé. Hálásak vagyunk jelenlétükért, szolgálatukért és azért az örömért, amellyel újra és újra Isten felé emelik a szíveket.
Ezen az estén különösen is tudatosult bennünk, mennyi okunk van a hálára. Hálásak lehetünk plébánosunkért, papjainkért, akik hűségesen szolgálnak közöttünk, közösségeinkért, amelyek megtartanak és erősítenek bennünket, valamint templomunkért, amely otthont ad közös imádságainknak és ünnepeinknek. Mindez nem magától értetődő. Vannak helyek, ahol egyre kevesebb a pap, ahol bezárnak a templomok, vagy ahol a hívek csak ritkán találkozhatnak. Ezért különösen is fontos, hogy észrevegyük és megköszönjük mindazt, amit ajándékba kaptunk.
Jézus nem magányos útra hív bennünket, hanem közösségbe. Arra hív, hogy Vele, a Szűzanyával és egymással szeretetkapcsolatban éljünk, és így váljunk valóban élő kövekké Isten országának építésében.
Hálás szívvel köszönjük mindenkinek, aki velünk együtt járta ezt az utat, imádkozott, tanúságot tett szolgált és jelenlétével gazdagította közösségünket.
„Adjatok hálát az Úrnak, mert jó, mert örökké tart szeretete!” (Zsolt 136,1)
Revóczi Zoltánné, Csernai Györgyi küldöttek

Idén is tartunk hittantábort Kosdon.Minden hittanos vagy jövőre katolikus hittanra járó gyereket szeretettel hívunk és v...
04/06/2026

Idén is tartunk hittantábort Kosdon.
Minden hittanos vagy jövőre katolikus hittanra járó gyereket szeretettel hívunk és várunk. Jelentkezni Gável András hitoktatónál lehet.
A tábor ideje: 2026. augusztus 15-17.
Helyszíne: Kosd
Mottója: Tegyétek, amit mond

Hálaadó este az Oltáriszentség jelenlétében.Szeretettel várunk!  Imádkozunk egyházközsegünkért, papjainkért, hívekért, f...
01/06/2026

Hálaadó este az Oltáriszentség jelenlétében.
Szeretettel várunk! Imádkozunk egyházközsegünkért, papjainkért, hívekért, fiatalokért.

A mai napon 14 gyermek járult először az Oltáriszentséghez, és fogadta szívébe Jézust.Hálát adunk az Úrnak ezért a szép ...
31/05/2026

A mai napon 14 gyermek járult először az Oltáriszentséghez, és fogadta szívébe Jézust.
Hálát adunk az Úrnak ezért a szép kegyelemért. Köszönjük a hitoktatók, a szülők, a családok és egész egyházközségünk imáit és áldozatos szolgálatát, amelyek segítették a gyermekeket ezen az úton, hogy közelebb kerüljenek Jézushoz.
Továbbra is imádkozunk értük, hogy nap mint nap megtapasztalják Jézus szeretetét, hűséges barátai maradjanak, és hitükben egyre inkább megerősödjenek.
Urunk Jézus Krisztus, kísérd és áldd meg elsőáldozó gyermekeinket, hogy szeretetedben növekedve egész életükben Hozzád tartozzanak!

Cím

Eöszi Lőrinc Tér 2
Kosd
2612

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kosdi Római Katolikus Egyházközösség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Kosdi Római Katolikus Egyházközösség számára:

Megosztás