10/11/2015
Gondozottjaink leveleiből...
Én már tehetetlen vagyok, idős koromra, jelenleg 77 éves vagyok és én már nem győzök mindent egyedül. Ez egy Isteni segítség, amiért a jó Istennek hálát adok minden nap, hogy kijárnak, segítenek és főként ránk néznek, mikor már senki nem nyitja ránk az ajtót sem.
Sokkal hamarabb nyújtanak segítséget, mint más emberek. Nagy szeretettel fogadom a gondozónőmet, mert lelkiismerettel végzi a munkáját. Bármiben fordulhatok hozzá, sőt, nem csak segítségnyújtásban hanem meg kedves, megértő, tanácsaikkal is ellátnak, ha szükségem van rá.
VP
Néhány gondolat a betegellátásról. Mivel a mai helyzetben az állam a csőd szélén áll, ezért nem igen tudja felvállalni az idősek ellátását. Nagyon jó, hogy ezt az egyházak belátták és igyekeznek a betegeken díjmentesen segíteni, melyért elismerés és köszönet jár azoknak ,akik ezt kezdeményezték és végrehajtották. A betegellátással teljes mértékben elégedett vagyok. Mindig keresik azokat a problémákat, amelyek megoldásra várnak. A munkaidejét teljes egészében azokkal a feladatokkal tölti, amely részemről már nem vagy nehezen megoldható. Munkájáról csak elismeréssel szólhatok.
SZB
Azoknak, kik nem tudják mit kaptak Istentől és az egyháztól Gondozónőnek lenni hivatás, a fizetés ezért kicsi. A szeretetet kapjuk vagy adjuk, de mindenkinek szüksége van rá. Nem tudjuk, mikor kerülünk olyan helyzetbe, amikor jó volna, ha valaki segítene lelkileg vagy testileg. Meg kellene köszönni Istennek, hogy az egyház és annak Pásztora valamint a Gondozók segítenek az elesetteken, öregeken. Manapság nem kérdezik meg az emberek; „Hogy tetszik lenni?” vagy „Mit segíthetek?”. Az én gondozónőm naponta megkérdezi 8 gondozottjától, pedig neki is van gondja, hiszen 4 gyermek édesanyja. Soha nem panaszkodik, végzi a dolgát, ezért kell őt megbecsülni. Kihozza az életmentő gyógyszert, bevásárol, ezért csak kérjünk tőlük és ne parancsoljunk. Annak idején nekünk is – a munkahelyünkön –, ha szépen osztották be a munkánkat, jobban teljesítettünk. Kérni fogom a Jó Istent, adjon mindegyik gondozónak erőt ehhez a gyönyörű hivatáshoz, a feletteseinek megértést, az egyháznak felemelkedést, hogy az elkövetkezendő nemzedék büszke legyen egyházára, hogy valóban Isten akaratát végig teljesíteni tudta. A jó Isten áldása kísérje minden türelmes és jóakaratú Isten szolgájának munkáját. Nagy szeretettel kívánok minden munkásnak erőt, egészséget, türelmet. Mindenki mellett ott van a Jó Isten, ad erőt, megmutatja kegyelmét és szeretetét. 42 évig Isten segítségével voltam gondozónő és öregségemre visszakapom a gondoskodást, szeretetet. Köszönöm az én Istenemnek.
RL-né
Isten által kapott segítség Mi idős emberek, kik elfáradtak az idő súlya alatt, sokan egyedül vagyunk. Hálásak vagyunk a „Szent György” házi segítségnyújtó szolgálatnak. Nagy-nagy segítség számunkra, hogy minden nap meglátogatnak a gondozók. Olyan jó várni valakire, hogy bekopog hozzánk egy kedves, rokonszenves személy és segít a napi teendőinkben. Kedvességükkel fényt hoznak az életünkbe. Személyük többet jelent bármely hatásos gyógyszernél. Van kivel megosztani gondunkat, meghallgatják panaszunkat, segítő kezet nyújtanak. Isten áldását kérjük azokra, kik létrehozták ezt a segítségnyújtó szolgálatot. Nagyon sok beteg és egyedülálló emberen segítenek.
KJ-né
Idős házastársak vagyunk. Férjem 74, én 70 éves vagyok. Lehetőségünk nyílt arra, hogy segítőt kapjunk, mindennapi gondjaink elintézésében (gyógyszer felíratás-kiváltás, bevásárlás, stb…) segítséget vehetünk igénybe. Jellemzésként el kell mondanunk, hogy Béres Jánosban egy jó szellemű, segítőkész, becsületes embert ismertünk meg, akire mindenben számíthatunk, sőt, kedélyével egyhangú életünkbe változást hozott. Eddigi tapasztalataink szerint János alkalmas erre a munkára és kívánjuk, hogy más idős ember is találkozzon ilyen rátermett, feladatát becsületesen végző, segítőkész emberrel.
VS-né