Kisvárdai Görögkatolikus Egyhk. Szt. György Házi Segítségnyújtó Szolgála

Kisvárdai Görögkatolikus Egyhk. Szt. György Házi Segítségnyújtó Szolgála Odafigyelünk rájuk, támaszul szolgálunk, segítő kezet nyújtunk. Mindig azt tesszük, amit a szükség kíván.

A Kisvárdai Görögkatolikus Egyházközség „Szent György” Házi Segítségnyújtó Szolgálatánál arra törekszünk, hogy a lehető legnagyobb lelki és fizikai segítséget tudjunk nyújtani Gondozottjaink számára napról napra. Legyen az főzés, mosás, takarítás, egy kedves szó, egy mosoly, vagy bármi más…
S mindezt tesszük elhivatottsággal, lelkesedéssel, s nem utolsó sorban Isten segítségével…

25/04/2019

HIRDETÉS
Április 24.-Április 28-ig
Szerda: 17:30 Szent Liturgia
Csütörtök: 17:30 Szent Liturgia
Péntek: 17:30 Szent Liturgia
Szombat: 8:00 Szent Liturgia
16:00 Búcsúi Szent Liturgia ( Vendégszónok: Kiss Zsolt nyírbátori parókus)
Vasárnap: 7:45: Utrenye ,
8:30 Szent Liturgia,
10:30 Szent Liturgia,
16:15 Vecsernye,17:30 Szent Liturgia

Április 27-én szobaton egyházközségünk búcsúját ünnepeljük. A Szent Liturgia, 16:00-kor kezdődik majd. A kerület papjaival és Kiss Zsolt Nyírbátoi parókus atyával végezzük majd az Ünnepi Liturgiát.
Április 28-án a 10:30-as Liturgia után Családi napot tartunk a templomkertben, amelyre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk. Részletek a csatolt plakáton találhatóak.
Buszos zarándoklatot hirdetünk, Csíksomlyóra a június elsejei pápalátogatásra, május 31-én reggeli indulással és június harmadikán esti érkezéssel. A sekrestyében lehet jelentkezni, 10.000-Ft előleg befizetésével!
Jaczkó György parókus tel: 0630/539-8265

24/04/2016

Április 23-án, Szent György vértanú ünnepén Kocsis Fülöp érsek-metropolita Kisvárdán a Nyíregyházi Egyházmegye szolgálatára pappá szentelte Pindzsu István diakónust.

22/04/2016

Egy éve nyitotta meg kapuit a kisvárdai Szent György Görögkatolikus Bölcsőde, mely alkalomból április 20-án egész napos programmal ünnepeltek az intézményben.

18/04/2016

Kisvárda Város Honlapja

24/03/2016
Tisztelettel meghívjuk a 25 éve szabadon – a Kárpátaljai Görögkatolikus Egyház helytállása és tanúságtétele című kiállít...
23/01/2016

Tisztelettel meghívjuk a 25 éve szabadon – a Kárpátaljai Görögkatolikus Egyház helytállása és tanúságtétele című kiállítás megnyitójára. 2016. január 27-én, szerdán, 15 órakor.
A kiállítás helyszíne: Kisvárda, Konferencia Központ(Szent László út 7-11.)
A kiállítás a negyven évig illegalitásban élő kárpátaljai görögkatolikus egyház betiltását,
életét, útkeresését és 25 éve történt legalizációját mutatja be.
A kiállítást fővédnöke:
Dr. Seszták Miklósnemzeti fejlesztési miniszter
A megnyitó ünnepség programja:
Köszöntőt mondanak:
Dr. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter
Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere
Szocska Ábel OSBM, Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzója
Luscsák Nílus, a Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegye segédpüspöke
A kiállítást bemutatja:
Marosi István, főiskolai lelkész, Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegye, Beregszász
Közreműködik:
Az Ungvári Boldog Romzsa Tódor Teológiai Akadémia kamarakórusa és a kisvárdai
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola növendékei
A kiállítás megtekinthető 2016.február 10-ig.

10/01/2016

Részletekben rejlik a lényeg

Nem mindegy ugyanis, hogy lakásban lakunk vagy otthonban. Hogy csókkal, mosollyal vagy akár csak egy őszinte, de kedves mondattal köszöntenek hazaérkezve...vagy máshogy, esetleg sehogy. Hogy a tisztelet és a megbecsülés hangján szólunk a társunkról, vagy éppen ellenkezőleg: kibeszéljük a háta mögött, erényeit elhallgatjuk, hibáit felnagyítjuk. Hogy osztozunk választottunk sorsában, kitartva mellette betegségben, szerencsétlenségben, nehézségekben, vagy más oldalán keressük a kiteljesedés lehetőségét. Az "idő mindent megold" hazugsága emészthetetlen alamizsna a szívnek, amelyet az ész sem tud rávenni arra, hogy tudomásul vegye a számára felfoghatatlant.

Éppen ezért ne legyetek restek csókot adni reggel és este, elköszönéskor és viszontlátáskor, időnként egy visszafogottat mások előtt, majd mohót az illetéktelen tekintetek elől elbújva! Minden egyes nyilvános gesztus egy "igen" kedvesünknek, és ami nem kevésbé fontos, egy "nem" mindenki másnak. Szívünk választottjáról a legnagyobb tisztelettel szóljunk, a hibákat elsősorban magunkban keressük, az övéit pedig segítsünk megoldani! Ha ő az igazi, osztozzunk sorsában is, ellenkező esetben ne áltassuk! Csalódáskor pedig ne a napok múlását várjuk mint nyári záport szívünk megszáradt talajára, hanem Bízzuk Újra Életünket Krisztusra! Mert sose feledjük: "Istennek semmi sem lehetetlen" (Lk 1,37), valamint "...az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megmentse, ami elveszett" (Lk 19,10).

Az ünnepek alatt mi is családunk és szeretteink társaságában töltöttük az időnk nagy részét, ezért így némileg megkésve köszönjük meg minden kedves olvasónknak az egész éves kitüntető figyelmet! Tartsatok velünk idén is!

18/12/2015

2015.12.18.

10/11/2015

A KÉT KORMÁNYZÓ LÁTOGATÁSA A KISVÁRDAI ISKOLÁBAN, ÓVODÁBAN, BÖLCSŐDÉBEN

Orosz Atanáz miskolci püspök, a Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzója és Szocska A. Ábel OSBM a Nyíregyházi Egyházmegye frissen kinevezett apostoli kormányzója Grunda János pasztorális helyettes, kisvárdai parókus meghívására látogatást tettek a Kisvárdai Görögkatolikus Egyházközség fenntartásában működő intézményekben: a Szent György Általános Iskolában, a Szent György Bölcsődében és az Angyalkert Óvodában. Egyházmegyénk kormányzóit az intézményvezetők fogadták. Az intézményeket bemutatták és átfogó tájékoztatást adtak az ott folyó oktató és nevelő munkáról.

Egyházmegyénk kormányzói – a hivatalban lévő, és a kinevezett új kormányzó atya is – örömmel hallgatták a beszámolókat és valamennyi helyszínen dicséretben részesítették a vezetőket és az ott dolgozókat.

Fotó: Mosolygó Béla

10/11/2015

Szeretetszolgálatok Zarándoklata

Október 17-én Szent Lukács evangélista ünnepéhez kapcsolódóan tartották meg Máriapócson a Szeretetszolgálatok Zarándoklatát. Az ünnepségen 22 egyházközség és hozzá tartozó filiák házi segítségnyújtó szolgálatai vettek részt a következő településekről: Ajak, Bököny, Csenger, Demecser, Edelény, Érpatak,Fábiánháza, Filkeháza, Hajdúdorog, Kazincbarcika, Kisvárda, Nagydobos, Nyíracsád, Nyírbátor, Nyírbéltek, Nyírcsászári, Nyírlövő, Nyírparasznya, Szabolcsveresmart, Téglás, Tiszaeszlár, Tolcsva. Természetesen a Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat intézményei és ellátottjai is jelen voltak Hodászról, Nyírvasváriból, Máriapócsról, Szakolyból, Nyírkarászról, Fehérgyarmatról és több gyermekvédelmi központból is.

A köszöntő szavakat és a kezdő elmélkedést a szolgálat mibenlétéről Ősz Tibor atya, a Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat lelki igazgatója tartotta. Ezt követően Dr. Pál Gyula rendőr alezredes Sz.-Sz.-B Megyei Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési osztályának vezetője „Az áldozattá válás megelőzése idős korban” címmel hívta fel a jelenlévők figyelmét e súlyos, mindenkit érintő problémára.

A következő program egy érdekes előadás volt „A házi segítségnyújtás aktuális kérdései, különös tekintettel a várható jogszabályi változásokra” címmel az Emmánuel ház nagytermében, melyet Dr. Kása Karolina NRSZH osztályvezető tartott. A jelenlévők között köszönthettük még Nagy Annamáriát az NRSZH ellenőrzési szakreferensét is. Az előadással párhuzamosan a jelenlévő gondozott, ellátott zarándokoknak Kapin István kegyhelyigazgató úr tartott megrendítő, mély elmélkedést.

A zarándoklat csúcspontja a 11 órakor kezdődő püspöki Szent Liturgia volt, melyet Atanáz püspök atya végzett a szolgálatvezető atyákkal. Kiemelte a munkálkodás és a szolgálat fontosságát, melyre a mindenható Atya tanít meg igazán minket, ha Őt figyeljük és az Ő parancsait követjük.

A finom és bőséges ebéd után, melyből a Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat jóvoltából részesült a több, mint 1000 zarándok, a debreceni Szent Efrém Iskola Lautitia kóruscsaládjának igazán gyönyörű és felemelő koncertje következett. Köszönjük nekik, hogy a minden szépség Alkotójához emeltek közelebb mindnyájunkat szolgálatukkal.

Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat
(szervező)

10/11/2015

Gondozottjaink leveleiből...
Én már tehetetlen vagyok, idős koromra, jelenleg 77 éves vagyok és én már nem győzök mindent egyedül. Ez egy Isteni segítség, amiért a jó Istennek hálát adok minden nap, hogy kijárnak, segítenek és főként ránk néznek, mikor már senki nem nyitja ránk az ajtót sem.

Sokkal hamarabb nyújtanak segítséget, mint más emberek. Nagy szeretettel fogadom a gondozónőmet, mert lelkiismerettel végzi a munkáját. Bármiben fordulhatok hozzá, sőt, nem csak segítségnyújtásban hanem meg kedves, megértő, tanácsaikkal is ellátnak, ha szükségem van rá.
VP

Néhány gondolat a betegellátásról. Mivel a mai helyzetben az állam a csőd szélén áll, ezért nem igen tudja felvállalni az idősek ellátását. Nagyon jó, hogy ezt az egyházak belátták és igyekeznek a betegeken díjmentesen segíteni, melyért elismerés és köszönet jár azoknak ,akik ezt kezdeményezték és végrehajtották. A betegellátással teljes mértékben elégedett vagyok. Mindig keresik azokat a problémákat, amelyek megoldásra várnak. A munkaidejét teljes egészében azokkal a feladatokkal tölti, amely részemről már nem vagy nehezen megoldható. Munkájáról csak elismeréssel szólhatok.
SZB

Azoknak, kik nem tudják mit kaptak Istentől és az egyháztól Gondozónőnek lenni hivatás, a fizetés ezért kicsi. A szeretetet kapjuk vagy adjuk, de mindenkinek szüksége van rá. Nem tudjuk, mikor kerülünk olyan helyzetbe, amikor jó volna, ha valaki segítene lelkileg vagy testileg. Meg kellene köszönni Istennek, hogy az egyház és annak Pásztora valamint a Gondozók segítenek az elesetteken, öregeken. Manapság nem kérdezik meg az emberek; „Hogy tetszik lenni?” vagy „Mit segíthetek?”. Az én gondozónőm naponta megkérdezi 8 gondozottjától, pedig neki is van gondja, hiszen 4 gyermek édesanyja. Soha nem panaszkodik, végzi a dolgát, ezért kell őt megbecsülni. Kihozza az életmentő gyógyszert, bevásárol, ezért csak kérjünk tőlük és ne parancsoljunk. Annak idején nekünk is – a munkahelyünkön –, ha szépen osztották be a munkánkat, jobban teljesítettünk. Kérni fogom a Jó Istent, adjon mindegyik gondozónak erőt ehhez a gyönyörű hivatáshoz, a feletteseinek megértést, az egyháznak felemelkedést, hogy az elkövetkezendő nemzedék büszke legyen egyházára, hogy valóban Isten akaratát végig teljesíteni tudta. A jó Isten áldása kísérje minden türelmes és jóakaratú Isten szolgájának munkáját. Nagy szeretettel kívánok minden munkásnak erőt, egészséget, türelmet. Mindenki mellett ott van a Jó Isten, ad erőt, megmutatja kegyelmét és szeretetét. 42 évig Isten segítségével voltam gondozónő és öregségemre visszakapom a gondoskodást, szeretetet. Köszönöm az én Istenemnek.
RL-né

Isten által kapott segítség Mi idős emberek, kik elfáradtak az idő súlya alatt, sokan egyedül vagyunk. Hálásak vagyunk a „Szent György” házi segítségnyújtó szolgálatnak. Nagy-nagy segítség számunkra, hogy minden nap meglátogatnak a gondozók. Olyan jó várni valakire, hogy bekopog hozzánk egy kedves, rokonszenves személy és segít a napi teendőinkben. Kedvességükkel fényt hoznak az életünkbe. Személyük többet jelent bármely hatásos gyógyszernél. Van kivel megosztani gondunkat, meghallgatják panaszunkat, segítő kezet nyújtanak. Isten áldását kérjük azokra, kik létrehozták ezt a segítségnyújtó szolgálatot. Nagyon sok beteg és egyedülálló emberen segítenek.
KJ-né

Idős házastársak vagyunk. Férjem 74, én 70 éves vagyok. Lehetőségünk nyílt arra, hogy segítőt kapjunk, mindennapi gondjaink elintézésében (gyógyszer felíratás-kiváltás, bevásárlás, stb…) segítséget vehetünk igénybe. Jellemzésként el kell mondanunk, hogy Béres Jánosban egy jó szellemű, segítőkész, becsületes embert ismertünk meg, akire mindenben számíthatunk, sőt, kedélyével egyhangú életünkbe változást hozott. Eddigi tapasztalataink szerint János alkalmas erre a munkára és kívánjuk, hogy más idős ember is találkozzon ilyen rátermett, feladatát becsületesen végző, segítőkész emberrel.
VS-né

Cím

Császy László út 10
Kisvárda
4600

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kisvárdai Görögkatolikus Egyhk. Szt. György Házi Segítségnyújtó Szolgála új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Kisvárdai Görögkatolikus Egyhk. Szt. György Házi Segítségnyújtó Szolgála számára:

Megosztás