22/04/2022
Letartóztatták egy ukrajnai evangélikus gyülekezet vezetőjét
Április 9-én Berdjankszk városában a Primorszkaja téren az oroszok őrizetbe vették a város német evangélikus gyülekezetének vezetőjét, Artur Albertovich Kozhevnikov-ot (született 1966). A rendőrség épületébe szállították, ahol katonai parancsnokságuk irodáját alakították ki. Artur Albertovich egyike volt azoknak, aki az egyház 1997-es újra szervezésében részt vett, több mint 20 éve a gyülekezeti tanács elnöke, a közösség szociális és zenei szolgálatban aktív vezetője.
Az evangélikus gyülekezet a Megváltó Krisztus Evangélikus Templom műemlék épületét használja, fokozatosan végzi annak helyreállítását, rendszeresen tart istentiszteletet, szociális segélyt nyújt, részt vesz a város kulturális életében. A közösség a háború kezdete óta segítséget nyújt mind rászoruló tagjainak, mind a segítség kérők számára, különösen a mariupoli menekülteknek.
Letartóztatása óta nincs kapcsolat Artur Albertovich-csal. Esetében a katonai parancsnok nem enged látogatókat, és a parancsnokságtól sem érkezik információ a fogvatartott sorsáról. Imádkozzunk Artur Albertovich szabadon bocsátásáért! Kérjük Istent, hogy őrizze meg lelki és főleg testi egészségét, mivel Artur Albertovich szívproblémákkal küzd.
„Pétert tehát a börtönben őrizték, a gyülekezet pedig buzgón imádkozott érte Istenhez.” (ApCsel 12,5)