02/06/2026
Nappali ellátásunk májusi történései:
A tavasz utolsó hónapjában – hasonlóan a többi hónaphoz – a mindennapi, állandó programok mellett több jeles nap ünneplése és az ellátottjaink név- és születésnapi köszöntése színesítették a nappali ellátásunk mindennapjait.
A hónap során a megszokott rend szerint:
– hétfőnként áhítattal és közös énekléssel indítottuk a hetet Kormos Csaba elnök lelkipásztor szolgálatával; pünkösd alkalmából Úrvacsora vételére is lehetőségük nyílt ellátottjainknak az intézményben,
– rendszeresen tornáztunk,
– a szerdai klubnapokon közös étkezésekkel erősítettük a közösségi életet.
Köszönjük a Humán Forrás Alapítvány képviseletében Dr. Kántorné Sárközi Katalin tréner és felnőttképzési szakértő munkáját: a februárban elkezdett programsorozat zárásaként egy játékos foglalkozásra került sor és ennek keretében köszönjük Dr. Révész Klára Zita ügyvédnő munkáját, aki ingyenes jogi tanácsadást biztosított ellátottjainknak.
A fagylalt napján egy közös fagyizással emlékeztünk meg a 2013-ban, hagyományteremtő céllal indult kezdeményezésre; sajnos Kisvárdán a programhoz az általunk felkeresett (intézményhez legközelebbi) fagyizó nem csatlakozott….
Különleges alkalom mindig, mikor az Egyházközségünk fenntartásában lévő oktatási intézmények diákjai látogatják meg időseinket: a generációk találkozása mind a két korosztálynak élményt jelent. Májusban a Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium 7. osztályainak tanulói töltöttek el pár órát ellátottjainkkal, a közös programok, játékok mindenki arcára mosolyt csaltak.
Nappali ellátásunkban rendszeres a vérnyomás- és vércukormérés az ellátottjaink számára, de a hipertónia napján egy életmódbeli előadás is társult hozzá.
A pünkösdi király/királynő választása idén is megtörtént, játékos ügyességi és szellemi feladványok alapján dőlt el, kiket illet egy évre ez a „kiváltság”.
A lelki, mentális és testi jóllétet, az izoláció elkerülését egyaránt szem előtt tartva a változatos programokat a klubnapjaink tették még színesebbé: a közös sütikészítés, a szalonnasütés, a közös étkezések mind ezt a célt szolgálták.
Nagyon köszönjük ellátottjainknak, hogy lelkes együttműködésükkel minden programon részt vesznek és megszínesítik közösen a mindennapokat!
📸 Néhány fénykép a májusi mindennapokról: