Szilasligeti Katolikus Egyházközösség

Szilasligeti Katolikus Egyházközösség A szilasligeti római katolikus egyházközösség hivatalos oldala.

Kedves Testvérek! Ma este is  18.00-19.00- ig a szilasligeti Szent László templomban csendes Szentségimádást tartunk.Sz...
17/06/2026

Kedves Testvérek!

Ma este is 18.00-19.00- ig a szilasligeti Szent László templomban csendes Szentségimádást tartunk.
Szeretettel hívunk Benneteket.
Gyerek!

“Én veletek vagyok minden nap a világ végéig.”(Mt. 28,20)

Egy óra, távol a világ zajától, csendben és kettesben az Úrral, amit Neki adhatsz és amit Ő Neked adhat. Ma 18.00-19.00 ...
10/06/2026

Egy óra, távol a világ zajától, csendben és kettesben az Úrral, amit Neki adhatsz és amit Ő Neked adhat.
Ma 18.00-19.00 - mint minden szerdán - csendes szentségimádás lesz Szilasligeten a Szent László templomban.
Ha hív, gyere!

Rászoruló családok számára gyűjtünk használt, jó állapotú ruhákat, cipőket és játékokat. Az adományok leadására vasárnap...
09/06/2026

Rászoruló családok számára gyűjtünk használt, jó állapotú ruhákat, cipőket és játékokat.
Az adományok leadására vasárnap, a mise előtt és után van lehetőség (10:30-12:30), valamint az osztás napján, június 20-án 09:30-12:00 között is várjuk a felajánlásokat.
Köszönjük a segítséget!

Kedves Testvérek!Szerdán 18.00-tól a Szent László templomban gitáros Szentségimádást tartunk. A zenei szolgálatot a Vox ...
01/06/2026

Kedves Testvérek!

Szerdán 18.00-tól a Szent László templomban gitáros Szentségimádást tartunk. A zenei szolgálatot a Vox Nemoris adja.
Gyertek dicsérjük együtt az Urat!

Június 27-én Szent László napi búcsú lesz Szilasligeten. Misét mond Barsi Balázs atya. Várunk szeretettel!
26/05/2026

Június 27-én Szent László napi búcsú lesz Szilasligeten. Misét mond Barsi Balázs atya.
Várunk szeretettel!

14/05/2026

Kedves Testvérek! Gondolkodtatok már rajta, hogy a keresztény egyházaknak miért nem sikerült megújulnia a rendszerváltás óta? Az Egyházon belül végre elindult egy önreflexió, de ahhoz, hogy meg tudjuk határozni, hogy hogyan tovább, első lépésként a jelenlegi helyzetet kell részleteiben megismerni - ehhez kérlek szánj néhány percet az alábbi kérdőívre (névtelenül lehet kitölteni).

Kedves Testvérek!Ma este 18.00- kor ismét van lehetőségünk együtt tölteni egy csendes órát Jézussal! Letehetjük elé a go...
13/05/2026

Kedves Testvérek!

Ma este 18.00- kor ismét van lehetőségünk együtt tölteni egy csendes órát Jézussal!
Letehetjük elé a gondjainkat, örömeiket, bánatunkat, elmondhatjuk Neki mennyire szeretjük és odaajándékozhatjuk Neki ezt az órát, hogy a Vele való kapcsolatunk erősödjön, hogy lelkünket átjárhassa az Ő szeretete és békéje.
Van lehetőségünk, ne tékozoljuk el!
Gyertek!

Hadd osszak meg egy-egy történetet a tegnapi élő rózsafüzér zarándoklatról. Szombat délelőtt a kerepesi templomban ünnep...
10/05/2026

Hadd osszak meg egy-egy történetet a tegnapi élő rózsafüzér zarándoklatról.

Szombat délelőtt a kerepesi templomban ünnepeltük az elsőáldozókat - köztük sok szilasi gyermeket - egy csodálatos szentmise keretében, András atya prédikációjával és áldásával, majd mindenekfelett az oltáriszentség első magukhoz vételével.

Délután már készültünk a Máriabesnyőről reggel indult zarándokok fogadására. Az együttes gyakorolt, a templom és a kert szépült, a szendvicsek és sütemények érkeztek a helyi hivektől. A szokásos kis szilasi csapat lelkesen dolgozott. Lélekben is készültünk arra, hogy a fáradt zarándokok nálunk pihennek meg az útjuk utolsó szakasza előtt, mielőtt tovabbmennének Kerepesre.

Idén is több mint harmincan érkeztek. A VOX Nemoris dalokkal fogadta őket, együtt imádkoztunk, majd az agapé alatt sokat beszélgettünk.

Minden ember egy-egy sors, egy-egy megtérés, egy-egy történet.

Volt velünk olyan zarándok, aki idén 19. alkalommal teljesítette a távot. Volt 3 éves zarándok és volt 90 éves is. Volt, aki hálát adni jött és volt, aki kérni, vagy engesztelni.

Sokat beszélgettem egy valkói hölggyel, aki elmesélte, évek hosszú során át hogyan imádkozott férje megtéréséért, állhatatosan, és megkapták ezt a kegyelmet. Édesanyja újra megtéréséért ugyancsak imádkozott és sokat tett. Családja apostolaként Krisztussal es Krisztusban egyesítette szeretteit, és a mai napon 7. unokája elsőáldozására készül.

Ott volt a férfiak térdeplő rózsafüzérében aktív, hosszú betegség után az Úrhoz nemrég megtért kartali-gödöllői testvérünk özvegye. Magával hozta férjét, lelkében, fotóját a zarándok zászlóra tűzve, elkísérve őt az úton, amin eddig együtt járhattak. Most a mennyből követte őt és fogta a kezét - biztos vagyok benne.

Az esti záró szentmisét Balogh Attila atya, az esztergomi szeminárium rektora celebrálta. Két zarándok csoport, a két szakasz teljesítői ültek a templomban kerepesi és szilasi hívekkel együtt es egységben. Fizikailag fáradtan de lélekben erősen. Ragyogtak.

Kérjük Isten áldását hogy ezt a ragyogást elvigyék otthonukba, munkahelyükre, iskolájukba, barátaiknak, szomszédainknak, közösségeikbe, hogy Krisztus fénye az ő életüket is beragyogja.

(A fotókon csak később vettem észre a templomunk ablakainak Szűz Máriáról elnevezett csodálatos, mária-kék ragyogását. Hála mennyei édesanyánknak!)

Hadd osszak meg egy történet a tegnap esti szilasligeti szentségimádásról. Készültem elő az oltár körül, ahogy mindig. K...
02/05/2026

Hadd osszak meg egy történet a tegnap esti szilasligeti szentségimádásról.

Készültem elő az oltár körül, ahogy mindig. Köszöntöttem az érkezőket. Egyszer csak megérkezett egy család, akiket nem ismertem. Egy kisfiú, anya és apa. A leghátsó sorban ültek le. Odamentem hát megismerkedni.

Kiderült, hogy reformátusok. A kisfiút hozták, hogy ismerkedjen a katolikus vallással, mert szeptembertől katolikus iskolába fog járni. Kerepesről jöttek át, mert hallották, Szilasligeten zenés szentségimádás lesz, és elmondásuk szerint ők (reformátusok) nem nagyon énekelnek, de a katolikusok igen, és ez nagyon jó lesz.

Odaültem hozzájuk és röviden elmagyaráztam, mi fog történni, mit miért teszünk, és hogy Ő is itt lesz velünk jelen az oltáriszentségben.

Láttam a szülők szeretetteljes bizonytalanságát, azt, hogy mélyen hisznek és azt, hogy egyetlen dolog vezérli őket: jót akarnak a gyermeküknek és ezt a jót csak Istennel tudják elképzelni, még akkor is, ha emiatt nekik kell erőfeszítést tenniük azzal, hogy nyitnak a katolikus hit felé. Elhangzott, hogy a kisfiú meg van keresztelve, és majd rábízzák, református vagy katolikus lesz. Felnéztem rájuk. És örültem, hogy eljöttek.

Ott maradtak a felemelő, megható zenés szentségimádáson. Ahol az újonnan alakult kis szilasligeti dicsőítő együttessel, a VOX Nemoris-szal kivételesen egy kerepesi vendég gitáros-énekes is együtt szolgált, aki a családját is elhozta.

Ott voltunk együtt Vele: Szilasligetről, Kerepesről, idősek és fiatalok, katolikusok és reformátusok és együtt dicsőítettük az Urat.

Amikor a szentségimádás közepén el kellett indulnom az esti szentmisére, ez a család is eljött. Mosolyogtak, amikor elköszöntek. Remélem, hiszem, hogy még találkozunk velük.

Hálás vagyok ezért a találkozásért, az együttlétért, a kegyelmekért. Tegnap Munkás Szent József ünnepe volt. Sokat dolgozott értünk, megint.

Fiatalok! Gyertek MenteFeszt-re! Május 8-10 Dabas.
30/04/2026

Fiatalok! Gyertek MenteFeszt-re! Május 8-10 Dabas.

Cím

Kerepes

Nyitvatartási idő

11:00 - 12:00

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szilasligeti Katolikus Egyházközösség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás