12/06/2025
Imahálónk üzenete
Szentháromság vasárnapi templombúcsúnkra készülve érkeztünk el szentévünkben a 27. imahálónkhoz.
Most társadalmunkat és városunkat is terhelő, családokat tönkretevő, emberéleteket megrövidítő, lelkeket romboló betegség gyógyításához kérjük a Szentháromság egy, élő és igaz Isten segítségét, a szenvedélybetegek szabadulásáért imádkozunk.
A szenvedélybetegség, függőség egy egész család baja, fájdalma, tragédiája. Összefogva, összekapaszkodva, együttes erővel, imáinkkal lehet eredményesen segíteni őket. Isten szeretetét, áldását, útmutatását kérjük, imáinkkal támogassuk beteg embertársainkat és az ő családjukat.
Péntek estétől vasárnap estig folyamatosan, 1-1 órát vállalva, imáinkban azért kérjük a Jóistent, hogy
- szenvedélybeteg testvéreink ráébredjenek, hogy nem azért kapták életüket a Jóistentől és szüleiktől, hogy azt ilyen méltatlanul tegyék tönkre,
- a szenvedélybetegségben szenvedő testvéreink felismerjék életük értékét, megtalálják annak mélyebb értelmét, és rátaláljanak a gyógyulás és a szabadulás útjára,
- adjon erőt a szenvedélybetegségben szenvedőknek, hogy ellen tudjanak állni a kísértéseknek; vegye el tőlük az elszigeteltség érzését, segítse őket abban, hogy támogató közeget találjanak, ne érezzék magukat egyedül,
- ölelje át őket szeretetével, hogy meg merjék tenni az első lépést a szabadulás felé; ráébredjenek, hogy szenvedélybetegségük olyan, mintha az ördög húzná lefele őket a lejtőn, jó lenne ettől a lehúzó erőtől szabadulni,
- adjon bátorságot a szenvedélybetegségben szenvedőknek, hogy ki merjenek lépni a függőség kötelékéből és visszataláljanak a hithez, önmagukhoz és szeretteikhez; áldja meg családjukat a gyógyulás útján,
- a keresztény közösségünk befogadó, támogató és irgalmas legyen a függőséggel küzdőkkel szemben,
- áldja és erősítse meg a hozzátartozókat, segítőket, akik kitartóan mellettük állnak; a családtagok szívét töltse el türelemmel, irgalommal és együttérzéssel, hogy ítélkezés helyett elfogadással, erőszak helyett gyógyító szeretettel tudjanak jelen lenni szeretteik életében,
- erősítse meg a szenvedélybetegségben élők gyerekeit, jöjjön el hozzájuk a Vigasztaló; küldjön melléjük segítőket, hogy könnyíteni tudjanak azokon a terheken, amit saját hibájukon kívül kell hordozni; segítse őket általunk, hogy elfogadó közösséget tudjanak találni és hiányaik betöltésének keresésekor ne váljanak maguk is függőkké,
Töltsd be településünket és tisztítsd meg tüzeddel ezt a várost és a benne élőket minden függőségtől és szenvedélybetegségtől! Adj erőt és bátorságot vezetőinknek a cselekvéshez és a kitartáshoz bármilyen nehézség és kudarc ellenére. Teremts közöttünk egységet, hogy összefogással tudjunk mi is segíteni a szenvedőknek!
27. imahálónkban, Szentháromság vasárnapi búcsúnkra készülve Krisztus évében ezért imádkozunk. Ahogy napokkal ezelőtt a Csíksomlyói búcsúban útravalóul kaptuk:
legyünk a remény zarándokai!
KÉSZ