Keresztény Értelmiségiek Szövetsége - Keceli Szervezet

Keresztény Értelmiségiek Szövetsége - Keceli Szervezet A 30 éves országos KÉSZ szervezetének helyi tagjai vagyunk. Az oldalunk lehetőséget nyújt, hogy a hel Az alapító 1996. Spirituális és kulturális folyóirata a Jel.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) a legnagyobb keresztény civil, ökumenikus szervezet Magyarországon. 1989-ben alapította az akasztói születésű Dr. Csanád Béla professzor a Hittudományi Akadémia teológiatanára. nov. 25-én bekövetkezett halála után az Egyesület Dr. Osztie Zoltán plébánost teológiai tanárt választotta elnökévé. Az Egyesület igazi erejét a helyi csoportok alkotják. Minden

település, ahol KÉSZ csoport megalakult hamarosan meghatározó szellemi-lelki központtá lesz. A csoport munkájának kisugárzása komoly társadalmi tényező. Az Egyesület célja az evangelizáció, mely egyrészt a saját tagság felé irányul. Ennek érdekében előadásokat, kiállításokat és egyéb rendezvényeket szervezünk. Másrészt Jézus Krisztus képviselete a közélet minden területén. Közéleti szerepvállalás, erkölcsi kérdésekben való megnyilatkozás. Szívügyünk még a magyarság létének és önbecsülésének támogatása
Azokat az embertársainkat szólítjuk meg, akik saját (keresztény=krisztusi), belső, szellemi-lelki életet élő emberek. Nem csak azok tartoznak tagjaik közé, akiknek diplomájuk van, hanem azok is, akik valóban élik az "írástudúk felelősségét". Központi Iroda: 1016 Budapest, Aladár u. 17. fszt. 4. Honlap: www.keesz.hu


Kecelen 2005. máj. 18-án alakult Somhegyi Szeverin vezetésével. Betegsége miatt a vezetést dr. Suhajda Jánosnak adta át. Alelnök: Jónás Júlia
Pénztáros: Lehoczkiné Zsámbóki Györgyi
Titkár: Bata Lászlóné S**e Orsolya

Összejövetelek: Minden páros hónap második keddje 18 óra.

2013 rendezvényei:
feb. 25. A kommunizmus emléknapja - megemlékezés
márc. 1. Keresztút KÉSZ tagok vezetésével
ápr. 23. dr. Lisztóczky László elfelejtett magyar irodalom címmel - Dsida Jenő költészete
máj. 11. Janig Péter az Onkológiai Intézet kórházlelkészének szentmiséje és előadása
máj. 13. Kiss Ulrich jezsuita szerzetes előadása
máj. 18-20. Imaháló szervezése
máj. 18-20. Csíksomlyói búcsú
okt. 4. Pál Feri atya előadása: Szorongástól az önbecsülésig
okt. 5. dr. Kerényi Lajos atya szentmiséje és Gyógyító kereszténység c. előadása
okt. 23. Ünnepi mise, 56-os megemlékezés
okt. 29. Hortobágyi Tibor és Hortobágyiné dr. Nagy Ágnes előadása a természetes családtervezés keresztény szemmel. nov. 9. KÉSZ kongresszus Parlamentben
nov. 11. dr. Barsi Balázs A Hiszekegy a hit kapuja c. előadása
nov. 12. Máriavölgyi búcsú
dec. 5. A teljesség felé címmel találkozás Imre Balázzsal
dec. 20-23. Imaháló szervezése

11/03/2026
19/12/2025

Az imaháló üzenete - A szolgáló közösségért

2025. adventjének idején 28. alkalommal indítjuk útjára az imahálót. Az idei adventben a nemrégiben megválasztott egyházközségi képviselőtestület tagjaiért, szolgálataiért imádkozunk.

Egyházközségünk élete akár egy családé: közös az örömünk, közös a hitünk, de közösek a feladataink is. Ebben a családban különleges felelősséget hordoznak azok a testvéreink, akik az egyházközségi képviselőtestület tagjaiként vállalták a szolgálatot.
A külsőségekben megnyilvánuló eredményeket könnyen észrevesszük: a rendben tartott templomot, a megszervezett ünnepeket vagy a gazdasági döntéseket. A háttérben azonban komoly áldozatvállalás, esti tanácskozások és nehéz felelősség rejlik. Most arra hívunk benneteket, hogy támogassuk közösen őket imádsággal ebben a szép szolgálatban.

A keresztény közösségekben a megválasztott vezetők alázatosan kell, hogy szolgálatukat végezzék. Jézus világosan megmutatta nekünk az utat, amikor a hatalomról és a tekintélyről tanított: "... aki nagy akar lenni köztetek, legyen a szolgátok" (Mt 20,26)
Egyházközségi képviselőinknek szükségük van a Szentlélek erejére, hogy alázatos szolgálatuk a közösségi munka alapja legyen. Imádkozzunk azért, hogy döntéseikben ne az egyéni szempontok, hanem a közösség valódi java és Isten akarata vezérelje őket.

A testület tagjai – ahogyan mi magunk is – sokfélék. Különböző képességekkel és rálátással rendelkeznek, de ahogyan Szent Pál tanítja: "A kegyelmi adományok különfélék ugyan, de a Lélek ugyanaz. A szolgálatok is különfélék, de az Úr ugyanaz." (1Kor 12,4-5)

Kérjük a Jóistent, hogy adjon nekik egységet a sokféleségben! Legyenek képesek egymásra figyelni, egymást tisztelni, és közösen felismerni azt az utat, amelyen plébániánknak haladnia kell. Az imádságunk ereje segíthet abban, hogy a testület ne csupán egy tanácsadó testület, hanem egy valódi, imádkozó és szolgáló közösség legyen. Adjon az Úr nekik kitartást a nehézségekben, bölcsességet a vitás kérdésekben és tiszta szívű örömöt a szolgálatban. Kérjük Isten áldását a képviselőink családjára is, akik osztoznak az áldozatokban.

Kedves Testvérek! A szolgáló közösség ott kezdődik, ahol felelősséget vállalunk egymásért az Úr előtt. Imádságunkkal kérjük közösen:
Urunk, áldd meg egyházközségünk képviselőtestületét! Add, hogy munkájuk nyomán templomunk és közösségünk ne csak épüljön, hanem lélekben is gazdagodjon. Tégy minket hálás szívűvé értük, és segíts, hogy közösen, egy lélekkel építhessük országodat. Ámen.

Áldott karácsonyt kívánunk!
KÉSZ Keceli csoportja

19/08/2025
18/08/2025
17/08/2025
12/06/2025

Imahálónk üzenete

Szentháromság vasárnapi templombúcsúnkra készülve érkeztünk el szentévünkben a 27. imahálónkhoz.

Most társadalmunkat és városunkat is terhelő, családokat tönkretevő, emberéleteket megrövidítő, lelkeket romboló betegség gyógyításához kérjük a Szentháromság egy, élő és igaz Isten segítségét, a szenvedélybetegek szabadulásáért imádkozunk.

A szenvedélybetegség, függőség egy egész család baja, fájdalma, tragédiája. Összefogva, összekapaszkodva, együttes erővel, imáinkkal lehet eredményesen segíteni őket. Isten szeretetét, áldását, útmutatását kérjük, imáinkkal támogassuk beteg embertársainkat és az ő családjukat.

Péntek estétől vasárnap estig folyamatosan, 1-1 órát vállalva, imáinkban azért kérjük a Jóistent, hogy

- szenvedélybeteg testvéreink ráébredjenek, hogy nem azért kapták életüket a Jóistentől és szüleiktől, hogy azt ilyen méltatlanul tegyék tönkre,

- a szenvedélybetegségben szenvedő testvéreink felismerjék életük értékét, megtalálják annak mélyebb értelmét, és rátaláljanak a gyógyulás és a szabadulás útjára,

- adjon erőt a szenvedélybetegségben szenvedőknek, hogy ellen tudjanak állni a kísértéseknek; vegye el tőlük az elszigeteltség érzését, segítse őket abban, hogy támogató közeget találjanak, ne érezzék magukat egyedül,

- ölelje át őket szeretetével, hogy meg merjék tenni az első lépést a szabadulás felé; ráébredjenek, hogy szenvedélybetegségük olyan, mintha az ördög húzná lefele őket a lejtőn, jó lenne ettől a lehúzó erőtől szabadulni,

- adjon bátorságot a szenvedélybetegségben szenvedőknek, hogy ki merjenek lépni a függőség kötelékéből és visszataláljanak a hithez, önmagukhoz és szeretteikhez; áldja meg családjukat a gyógyulás útján,

- a keresztény közösségünk befogadó, támogató és irgalmas legyen a függőséggel küzdőkkel szemben,

- áldja és erősítse meg a hozzátartozókat, segítőket, akik kitartóan mellettük állnak; a családtagok szívét töltse el türelemmel, irgalommal és együttérzéssel, hogy ítélkezés helyett elfogadással, erőszak helyett gyógyító szeretettel tudjanak jelen lenni szeretteik életében,

- erősítse meg a szenvedélybetegségben élők gyerekeit, jöjjön el hozzájuk a Vigasztaló; küldjön melléjük segítőket, hogy könnyíteni tudjanak azokon a terheken, amit saját hibájukon kívül kell hordozni; segítse őket általunk, hogy elfogadó közösséget tudjanak találni és hiányaik betöltésének keresésekor ne váljanak maguk is függőkké,

Töltsd be településünket és tisztítsd meg tüzeddel ezt a várost és a benne élőket minden függőségtől és szenvedélybetegségtől! Adj erőt és bátorságot vezetőinknek a cselekvéshez és a kitartáshoz bármilyen nehézség és kudarc ellenére. Teremts közöttünk egységet, hogy összefogással tudjunk mi is segíteni a szenvedőknek!

27. imahálónkban, Szentháromság vasárnapi búcsúnkra készülve Krisztus évében ezért imádkozunk. Ahogy napokkal ezelőtt a Csíksomlyói búcsúban útravalóul kaptuk:
legyünk a remény zarándokai!
KÉSZ

27/05/2025
27/05/2025

ÉLŐ közvetítés a keceli Szentháromság plébániatemplomból 16:00-tól, ahol ünnepi szentmisét mutat be Dr. Bábel Balázs érsek, metropolita.

Cím

Kecel
6237

Telefonszám

+36703304353

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Keresztény Értelmiségiek Szövetsége - Keceli Szervezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Keresztény Értelmiségiek Szövetsége - Keceli Szervezet számára:

Megosztás