14/10/2018
Hála Istennek, két hete az orgona szorgalmasan végzi a feladatát a gyülekezetben. Sokan követtek minket, köszönjük a számos biztatást, bátorítást. Ha ezek közül ki kellene emelni egyet, az mindenképpen a legidősebb követőnk levele lenne. Ebből idézek:
"Úgy látszik, hogy a Kartali gyülekezet több áldozatot hoz a szép zenéért, szép éneklésért! Ide az áldás is könnyebben érkezik... ..84 évvel ezelőtt, 2 hetes koromban kerültem be először a Csepeli Baptista Gyülekezetbe. Itt éltem gyerekkoromat, itt voltam fiatal, és az ifjúsági munkának is aktív résztvevője lettem. A munkásságom elsősorban az éneklésre és a zenélésre összpontosult. Nagy esemény volt számomra,amikor kineveztek énekkarvezetőnek. A harmóniumozást már korábban elkezdtem. Nagy örömömre szolgált. Amikor Beharka Pál testvérhez jártam órákra, már vágy volt bennem, hogy ha egyszer én orgonista lehetnék, az csodálatos lenne. De ez a vágyam sajnos nem teljesült. Nem volt hangszer, amin gyakorolhattam volna, így bele sem kezdtem a tanulásba. Berlinben egy barátom lehetővé t***e, hogy orgonához ülhettem. Természetesen a legegyszerűbb énekeket próbáltam eljátszani, mert a pedálokra nagyon oda kellett figyelnem. Bachnak nem kellett megijednie, hogy leszorítom a trónról, de máig nagy élménynek tartom ezt az eseményt.....A Facebookon megláttam, hogy a Kartali Gyülekezet orgonát épít. Most ott állok, hogy irigykedem azokra, akik hallgatják, és még jobban irigykedem azokra, akik játszhatnak rajta.....Nem hiszem hogy valaha eljutok Kartalra. A körülmények már nem adottak...Azért a jövőben több figyelmet fogok fordítani Kartalra, és kívánom hogy az az orgona sok ember szívét érje el. Testvéri szeret***el Vili bácsi."