06/05/2024
🥰 AZÉRT MENNYIRE HIÁNYZIK NEKEM VÁRSZEGI ASZTRIK EGYKORI FŐAPÁT ÚR A MAGYAR KÖZÉLETBŐL!
Most a következő kb. 8-10 hétben rendkívül intenzíven dolgozom a habilitációs kutatásomon, hogy végre elkészüljön és tovább tudjak lépni. Nagy terveim vannak. 😉 Ezért lehet, hogy ebben az időszakban sok mindent megosztok majd arról, amivel éppen foglalkozom. Most Várszegi Asztrik egykori pannonhalmi főapátról írok egy fejezetet. Emlékeztek még erre a mondására? Ezt még 1990-ben mondta!
„Sokan megfogalmazzák, hogy félnek egy katolikus vagy keresztény kurzustól, egy olyan államhatalommal vagy politikával összefonódott katolikus egyháztól, amely a két világháború között volt. Ezt a keresztény kurzust, ezt a katolikus kurzust minden ízében tagadnunk kell. Nekünk nem kell sem állammal, sem politikával összefonódott hatalom, az egyház nem kíván és nem akar hatalmat, az egyház szabadságot akar hozni" - Várszegi Asztrik.
2024-re pedig a valóságban odáig jutottunk, hogy most már nem csupán "katolikus kurzus" van, azaz KDNP, hanem a református egyház is teljességgel összefonódott a hatalommal, amit jól láthattunk a kegyelmi ügy kapcsán és azon, hogy Balog püspököt a hívek képtelenek voltak megbuktatni, hiszen olyan erős a politikai beágyazottsága. De nem csupán ők, hanem lényegében minden egyház, amelyet a 2011-es egyházi törvénnyel és az egyház-finanszírozás rendszerével teljesen függővé tettek az államtól, annak kiszolgálójává vált. Hiába hagyják el a hívek tömegesen az egyházakat, hiába irogatnak petíciókat vagy jelentik fel a püspöküket, az senkit nem érdekel, amit a hívek akarnak. Nem számítanak. Csak akkor kellenek, ha biodíszletként megtöltik a templomokat vagy befizetik a summás egyházi adót. Bár ez utóbbira már csak a Hitgyüli híveit bírják rávenni, a többiek szerint kapnak elég támogatást az egyházak az államtól. Hát nem fogják a kevés pénzüket rájuk pazarolni.
Egyedül Iványi Gábor egyháza a MET, azaz a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség/Hungarian Evangelical Fellowship nem dúskál az állami juttatásokban, sőt őket kivéreztetik, akár talán még magát Iványit is börtönbe csukják. Nekik igen nagy szükségük van az 1+1 %-os adófelajánlásokra. Ha teheted, kérlek támogasd őket! A számuk: 0444. Vagy az Oltalom Karitatív Egyesület 19010409-1-42.
A megosztással is Iványi Gáborékat segíted. 💖 Előre is hálás szívvel köszönöm a szegények nevében, akiken csak akkor tudnak segíteni, ha mi nem hagyjuk el őket!🙏