14/05/2026
"A gyerekeket az erősebb házakban gyűjtötték össze az emberek, mert a vályogfalak már kezdtek ledőlni..." (részlet: Aradi Balogh Attila: A könnyek megmaradtak, Új Kelet, 1995. május 13. 10. p.)
1970. május 14-én és az azt követő napokban a Tisza és a Szamos áradása Szatmár több települését is súlyosan érint***e, köztük Jánkmajtist is. A víz utcákat, udvarokat, otthonokat öntött el, és sok család életében hagyott fájó nyomot. 🖤
A Jánki és Majtisi Református Egyházközség nevében tisztelettel emlékezünk mindazokra, akik átélték az árvíz napjait, akik veszteséget szenvedtek, és akik a bajban egymás mellé álltak.
Hálával gondolunk azokra is, akik ment***ek, segít***ek, majd hittel és kitartással részt vettek az újrakezdésben. Az ő helytállásuk ma is példát ad nekünk.
Az árvíz emléke figyelmeztet bennünket: az otthon, a közösség és az egymás iránti felelősség Isten ajándéka.
Tisztelettel és imádságos szívvel emlékezünk.🙏
1. Fotó: Jánkmajtis, 1970. május 18. (Árvíz a Felső-Tiszán 1970 májusában) - Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum