18/05/2026
1570 tavaszán megalapítják az alföldi 9 egyházgyülekezet egyikeként a Makó-Vásárhelyi Unitárius Egyházat majd több mint 300 év után az új első unitáriusok 1879-ben megalapították a Kolozsvári Unitárius Egyházközség Hódmezővásárhelyi Fiók Egyházközségét, így Egyházközségünk története során 1880. május 17-én tartotta meg az első Istentiszteletet Nagy Lajos kolozsvári esperes, a helybeli óvónőképző intézet, akkor még polgári iskola nagytermében.
Fundamentuma hitük templomának: "teljes bizalommal és nagy reménységgel a Jézus Krisztus tanításának egyenes értelmezéséből megismert egyedülvaló egy Isten dicsőségére"
AZ ELSŐK:
id. Szametz András szűcsmester és
fia ifj. Szametz András végrehajtó,
Megyelka József szabómester
Megyelka Lajos csizmadiamester,
Figura Dániel csizmadiamester,
Benczur István tímármester,
Horémusz András csizmadiamester
Hermann Béla városi hivatalnok és a felsoroltak családtagjai voltak.
ISTEN ÁLDJA ŐKET! 🙏🏻