06/05/2026
NEGYEDÉVES BESZÁMOLÓ! :)
Kedves Mindenki!
Nemrég még a szentesti istentiszteleten találkoztunk egymással, és most pedig az első negyed éves beszámolót hoztam el Nektek!
Az elmúlt négy hónapban számos alkalommal lehettünk együtt különböző programokon. Igyekeztem összegyűjteni az elmúlt hetek alkalmait, remélem sikerült! :)
Januártól április végéig 22 istentiszteleti alkalmunk volt, melyből 11 alkalommal volt lehetőség az úrvacsora szentségével élni.
4 alkalommal volt csacsogó valamint mocorgó istentiszteletünk. Minden hónap utolsó vasárnapján gitáros istentiszteleten lehettünk együtt.
Szintúgy 4 alkalommal volt trécselő alkalmunk is.
Januárban megrendeztük az I. diafilm estünket, amire szép számmal érkeztek gyermekek szüleikkel, nagyszüleikkel együtt.
Februárban a farsang idén is nagy népszerűségnek örvendett. Idén mi is csatlakoztunk a házasságheti programsorozathoz. Gyülekezetünkben társas estre - gyerekeknek külön játék barlang - és borkostolóra vártuk a házastársakat, párokat.
A nagyböjtben minden nap (46 alkalommal) rövid áhítatot osztottunk meg facebook oldalunkon. Az igék és a kijelölt olvasmányok segítségével a böjti úton haladva együtt olvastuk el az újszövetséget.
Nagyhéten a szokásos nagyheti alkalmaink mellett idén is húsvéti kavalkádra hívtuk és vártuk a gyermekeket.
Húsvét hajnali istentiszteletünön a gyülekezt kórusa is szolgált. Az istentisztelet után közösen fogyasztottuk el a húsvéti reggelit.
Az egyházi hagyományoknak megfelelően húsvét utáni első vasárnap volt a gyermekek konfirmációja. Idén két gyermek konfirmált. Húsvét követő második vasárnap délután pedig felnőtt konfirmációi istentiszteletet tartottunk!
Idén is részt vettünk a hittanversenyen, ahol az 1-2. osztályos csapatunk továbbjutott az országos döntőbe, mely idén is Budapesten volt április 25.-én.
Az új év megkezdésével ugyan úgy folytatódtak a hittanórák az általános iskolában, valamint az óvódában is.
Hálásak vagyunk minden találkozásért, beszélgetésért, közös éneklésért, szolgálatért és együtt megélt pillanatért. Jó látni, hogy Isten újra és újra közösséggé formál bennünket – kicsiket és nagyokat egyaránt.
Imádkozzunk:
Urunk, köszönjük Neked az elmúlt hónapok minden áldását, találkozását és közösen megélt örömét. Kérünk, maradj velünk a következő időszakban is, erősítsd közösségünket, és taníts bennünket szeretetben, hitben és egymás felé fordulásban növekedni. Ámen.