02/04/2026
Csütörtök❤️👑❤️
Utolsó vacsora !
Egy asztal körül: kenyér, bor… és egy új szövetség.
„Ez az én testem… ez az én vérem…”
„A husvét ünnepe előtt pedig, tudván Jézus, hogy eljött az ő órája, hogy átmenjen e világból az Atyához, mivelhogy szerette az övéit e világon, mindvégig szerette őket. És vacsora közben, a mikor az ördög belesugalta már Iskáriótes Júdásnak, a Simon fiának szívébe, hogy árulja el őt, Tudván Jézus, hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy ő az Istentől jött és az Istenhez megy, Felkele a vacsorától, leveté a felső ruháját; és egy kendőt vévén, körülköté magát. Azután vizet tölte a medenczébe, és kezdé mosni a tanítványok lábait, és megtörleni a kendővel, a melylyel körül van kötve. Méne azért Simon Péterhez; és az monda néki: Uram, te mosod-é meg az én lábaimat? Felele Jézus és monda néki: A mit én cselekszem, te azt most nem érted, de ezután majd megérted. Monda néki Péter: Az én lábaimat nem mosod meg soha! Felele néki Jézus: Ha meg nem moslak téged, semmi közöd sincs én hozzám. Monda néki Simon Péter: Uram, ne csak lábaimat, hanem kezeimet és fejemet is! Monda néki Jézus: A ki megfürödött, nincs másra szüksége, mint a lábait megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok, de nem mindnyájan. Tudta ugyanis, hogy ki árulja el őt; azért mondá: Nem vagytok mindnyájan tiszták! Mikor azért megmosta azoknak lábait, és a felső ruháját felvette, újra leülvén, monda nékik: Értitek-é, hogy mit cselekedtem veletek? Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok. Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek. Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte. Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha cselekszitek ezeket.”
János 13:1–17
🖤❤️
„Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem. És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan; Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára. Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában.”
Máté 26:26–29
👑🌿👑
Nagypénteki imádó dicsőítő alkalmunk lesz melyre szerettél várunk MINDENKIT! ❤️
🏥Helyszín:
Hajdúhadház Nagyág utca 5.
⏱️Kezdés: 17:00 óra
📆Dátum: Április 03. Péntek
❤️👑Ünnepi Istentisztelet 👑❤️
🏥Helyszín:
Hajdúhadház Nagyág utca 5.
⏱️Kezdés: 10:00 óra
📆Dátum: Április 05. Vasárnap délelőtt
Ez a hét 👑Jézusról👑 szól. És arról, amit értünk tett.De nem csak emlékezni hív.
Hanem:
- Visszatérni.
- Megállni.
- És hagyni, hogy Isten Igéje megszólítson.Talán most, a Nagyhét előtt, csak ennyi a kérdés:Megérkezem-e igazán ebbe a hétbe?Lesz-e időm megállni az Igénél?Engedd, hogy ez a hét ne csak a naptárban történjen meg, hanem benned is.🫶🏼❤️
Kedves Testvéreink Barátaink várunk benneteket az alkalmainkon ❤️
Gyertek bátran ❤️
A husvét ünnepe előtt pedig, tudván Jézus, hogy eljött az ő órája, hogy átmenjen e világból az Atyához, mivelhogy szerette az övéit e világon, mindvégig szerette őket. És vacsora közben, a mikor az ör