11/01/2026
Január 10-én, szombaton este ismét zenés áhítatra hívtuk a kedves testvéreket, barátainkat, a kórusmuzsika kedvelőit. Vendégünk az Ars Camerata Kórus volt Kapuvárról, akikkel még a 2024 októberi Szanyi Egyházzenei Napon ismerkedtünk meg. A kórus vezetője Brandné Szabó Ildikó. Az áhítaton orgonán közreműködött Soós Gábor orgonaművész. Az áhítatra a karácsony-vízkereszt ünnepkör tételeiből válogattunk. Balázs Tamás plébános atya köszöntője után Soós Gábor játéka nyitotta az áhítatot, majd a Schola Emericana műsora következett, a gregoriántól középkori tételeken szinte napjainkig válogatva az ünnepi tételeket. Soós Gábor orgonajátéka vezetett át a koncert második részébe, ahol kapuvári vendégeink műsorát hallgathattuk meg, akik a barokktól kortárs darabokig egy csodálatos zenei idő- és térbeli utazáson vezettek keresztül bennünket. Az Ars Camerata programja után a két kórus közösen adta elő az In dulci jubilo feldolgozását, majd Marco Frisina Pacem in terris című kórusműve zárta az áhítatot, amely egy hatalmas és csodálatos fohász a békéért. Ráadás helyett a közönséget is bevonva folytattuk a békéért való fohászkodást, a két kórus a jelenlévőkkel közösen énekelte el a Dona nobis pacem kánont.
Köszönjük kapuvári barátainknak, hogy eljöttek és ebben a csodálatos élményben részesítettek bennünket, felemelő volt együtt köszönteni az újszölött Krisztust, akiről az áhítat címét adó gregorián tétel zengi: "Íme, eljött az uralkodó, az Úr, s kezében az uralom, a hatalom és az ország", s csodálatos volt a végén közösen hozzá fohászkodni a békéért!
Köszönjük mindenkinek a részvételét, minden segítségét, kórusunk támogatását és az elismerő, baráti szavakat az áhítat utáni beszélgetésekben.
Köszönjük a program konferálását Horváthné Dani Brigittának, az este "háziasszonyának" és köszönjük a fotókat Bulkai Lajosnak!