Győri Görögkatolikus Egyházközség

Győri Görögkatolikus Egyházközség A Győri Görögkatolikus Egyházközség facebook oldala.

01/06/2026

Különleges ünnepe volt a győri görögkatolikus közösségnek május utolsó hétvégéjén. Ritkán adatik meg a szórványban élő híveknek, hogy a Hajdúdorogi Főegyházmegye főpásztorát köszönthessék körükben, ezért nagy örömmel fogadták Kocsis Fülöp metropolitát, aki püs...

Mindenszentek vasárnapján egyházközségünkbe látogatott Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya. A közös Reggeli Istentisztel...
31/05/2026

Mindenszentek vasárnapján egyházközségünkbe látogatott Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya. A közös Reggeli Istentisztelet és Szent Liturgia után megáldotta egyházközségünk felújított parókiáját. Gyereknap alkalmából pedig a gyerekek vehettek át egy kis ajándékot. 🙏💧

28/05/2026
Szeretettel várjuk a kedves testvéreket!!🙏
28/05/2026

Szeretettel várjuk a kedves testvéreket!!🙏

Május 31-én, vasárnap 10.00 órától püspöki Szent Liturgia lesz Győrben, ahol megáldják a felújított parókia épületét is. Szeretettel várják a testvéreket ✝😇

24/05/2026

A mai napon Pünkösd, a Szentlélek eljövetelének ünnepe van.

Mennyei Király, Vigasztaló, igazságnak Lelke 🙏🙏🙏

| | |

Ma különleges ünnep volt egyházközösségünkben: elsőáldozó gyermekeink először járultak az Úr asztalához és vették magukh...
17/05/2026

Ma különleges ünnep volt egyházközösségünkben: elsőáldozó gyermekeink először járultak az Úr asztalához és vették magukhoz az Eukarisztiát.
Hálát adunk Istennek mindannyiukért, családjaikért és mindazokért, akik szeretettel kísérték őket a felkészülés útján.
Imádkozzunk értük, hogy a mai nap öröme egész életükben elkísérje őket, és Krisztus szeretete legyen számukra erő, fény és biztonság életük minden napján! 🙏🕯️

Az Öt Templom Fesztivál keretében ismét egyházközségünkbe látogatott a Szent Atanáz Kórus Bubnó Tamás Karnagy Úr vezetés...
10/05/2026

Az Öt Templom Fesztivál keretében ismét egyházközségünkbe látogatott a Szent Atanáz Kórus Bubnó Tamás Karnagy Úr vezetésével.
Az alkalom nem csupán a Szent Liturgiára korlátozódott, hiszen szombaton Karnagy Úr az éneklést szeretőket értékes tanításban részesítette, majd közös vecsernyével zártuk a napot. Vasárnap reggel pedig közös utrenyével indítottuk. Köszönjük nekik, hogy énekükkel ismét (és ismét 😊) emelték az közös ünneplés fényét! 🙏

Májusi szertartásaink:Május 09. Szombat – Izajás pr., Kristóf vt.– 18.00 óra: Nagy alkonyati istentiszteletMájus 10. Vas...
07/05/2026

Májusi szertartásaink:

Május 09. Szombat – Izajás pr., Kristóf vt.– 18.00 óra: Nagy alkonyati istentisztelet

Május 10. Vasárnap – Az Ötvened hatodik, a vakonszületettről elnevezett vasárnapja – 5. hang – 7.30 óra: Reggeli istentisztelet – 10.00 óra: Szent Liturgia

Május 14. Csütörtök – Az Úr mennybemenetele – 17.00 óra: Szent Liturgia

Május 17. Vasárnap – Az Ötvened hetedik vasárnapja, az első (nikeai) egyetemes zsinat igazhitű atyáinak emléke – 6.hang – 10.00 óra: Szent Liturgia, Elsőáldozás

Május 24. Vasárnap – A Szentlélek eljövetele (Pünkösd)– 7. hang – 10.00 óra: Szent Liturgia

Május 25. Hétfő – Pünkösd Hétfő – a Szentháromság tisztelete – Utóünnep – 10.00 óra: Szent Liturgia

Május 31. Vasárnap – Mindenszentek vasárnapja – 8. hang – 10.00 óra: Szent Liturgia

A szamariai asszonyról elnevezett vasárnapon köszöntötték egyházközségünk gyermekei az édesanyákat, nagymamákat és dédna...
03/05/2026

A szamariai asszonyról elnevezett vasárnapon köszöntötték egyházközségünk gyermekei az édesanyákat, nagymamákat és dédnagymamákat. A Jóisten éltesse őket nagyon sokáig!🙏🏵🌹

03/05/2026

Ma a szamariai asszony vasárnapja van

𝐉𝐧 𝟒,𝟓-𝟒𝟐
Abban az időben Jézus Szamaria egyik városához érkezett, melyet Szikarnak mondanak, közel ahhoz a földhöz, amelyet Jákob fiának, Józsefnek adott. Ott volt Jákob kútja. Jézus tehát olyan fáradt volt az úttól, hogy leült a kútnál. Körülbelül a hatodik óra volt. Odajött egy asszony Szamariából vizet meríteni. Jézus megszólította: „Adj innom!” Tanítványai ugyanis bementek a városba, hogy élelmet vegyenek. A szamariai asszony így válaszolt: „Hogyan kérsz te zsidó létedre inni tőlem, holott szamariai asszony vagyok?” A zsidók ugyanis nem érintkeztek a szamariaiakkal. Jézus ezt felelte neki: „Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, aki azt mondja neked: »adj innom«, te kérted volna őt, és ő élő vizet adott volna neked.” Az asszony így szólt: „Uram, nincs is vödröd, a kút pedig mély. Honnan vennéd az élő vizet? Csak nem vagy nagyobb Jákob atyánknál, aki nekünk a kutat adta, és amelyből ivott ő maga a fiaival és az állataival együtt?” Jézus azt mondta neki feleletül: „Mindaz, aki ebből a vízből iszik, újra megszomjazik. De aki abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha többé nem szomjazik meg, hanem a víz, amelyet én adok neki, örök életre szökellő vízforrás lesz benne.” Erre az asszony így szólt: „Uram, add nekem ezt a vizet, hogy ne szomjazzam többé, és ne járjak ide meríteni!” Jézus így felelt: „Menj, hívd el a férjedet, és gyere ide!” Az ezt válaszolta: „Nincs férjem.” Jézus erre azt mondta neki: „Jól mondtad, hogy nincs férjed. Mert öt férjed volt, és akid most van, az nem férjed. Ezt helyesen mondtad.” Az asszony ekkor így szólt: „Uram, látom, próféta vagy. Atyáink ezen a hegyen imádkoztak, ti pedig azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van a hely, ahol imádkozni kell.” Jézus azt felelte: „Asszony, hidd el nekem, hogy elérkezik az óra, amikor sem ezen a hegyen, sem Jeruzsálemben nem fogjátok imádni az Atyát. Ti azt imádjátok, akit nem ismertek, mi azt, akit ismerünk, mert az üdvösség a zsidóktól van. De eljön az óra, és most van, amikor az igazi imádók Lélekben és igazságban fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, akik így imádják őt. Lélek az Isten, és akik imádják őt, Lélekben és igazságban kell imádniuk.” Az asszony azt felelte rá: „Tudom, hogy eljön a Messiás, akit Krisztusnak neveznek. Amikor ő eljön, kijelent mindent nekünk.” Jézus erre megmondta: „Én vagyok az, aki veled beszélek.” Ekkor odaérkeztek tanítványai, és csodálkoztak, hogy asszonnyal beszélget. De egyikük sem mondta: „Mit akarsz tőle?” vagy „Mit beszélsz vele?” Az asszony pedig otthagyta a korsóját, elment a városba, és azt mondta az embereknek: „Gyertek, lássatok egy embert, aki mindent elmondott, amit tettem! Vajon nem ő-e a Krisztus?” Ők kimentek a városból, és odajöttek hozzá. Közben a tanítványok kérték őt: „Rabbi, egyél!” De ő azt felelte: „Van ennivalóm, amiről ti nem tudtok.” A tanítványok erre tanakodni kezdtek egymás között: „Talán csak nem hozott neki valaki enni?” Jézus erre megmagyarázta: „Az én eledelem az, hogy annak akaratát teljesítsem, aki küldött engem, és elvégezzem az ő művét. Ugye azt mondjátok, hogy még négy hónap, és elérkezik az aratás? Íme, azt mondom nektek: Emeljétek föl szemeteket, és nézzétek a szántóföldeket, mert már fehérek, készek az aratásra. Az arató megkapja a jutalmát, és termést gyűjt az örök életre, hogy a vető együtt örüljön az aratóval. Ebben ugyanis igaz a mondás: »Más az, aki vet, és más az, aki arat.« Én azért küldtelek benneteket, hogy learassátok, amit nem ti munkáltatok. Mások fáradoztak, és ti az ő munkájukba álltatok bele.” Abból a városból sokan hittek benne a szamariaiak közül az asszony beszéde miatt, aki bizonygatta, hogy „mindent elmondott nekem, amit csak tettem”. Amikor tehát a szamaritánusok odamentek hozzá, kérték őt, hogy maradjon náluk. Ott is maradt két napig. És sokkal többen hittek az ő tanítását hallva. Az asszonynak pedig azt mondták: „Most már nem a te beszéded miatt hiszünk, hanem mert magunk hallottuk, és megbizonyosodtunk, hogy valóban ő a világ Üdvözítője, a Krisztus.”

Cím

Bálint Mihály Utca 54
Gyor
9025

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Győri Görögkatolikus Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Győri Görögkatolikus Egyházközség számára:

Megosztás

Kategória