11/10/2023
SEJTKÖZÖSSÉG - Mitől más, mint egy missziós házicsoport?!
Látszólag nem sokban különböznek egymástól, mégis LÉNYEGÉBEN MÁS! Éppen ezért szenvedélyesen érvelek minden olyan keresztény testvéremmel való beszélgetésben, akik próbálnak egyenlőséget tenni a kettő közé... (Bocsánatot kérek Tőletek, Barátaim, hogy néha túllőttem a célon!)
Miben hasonlítanak?
- Ugyanúgy kiscsoportos beszélgetés, a tagok aktív közreműködésével.
- Nyitott, amely kész befogadni az érdeklődőket olyannak, amilyenek. És valahogyan ott is ragadnak ebben a vegyes közösségben...
És miben teljesen más?
- Minden sejtcsoport egy-egy önálló gyülekezet, szellemi vezetéssel, folyamatos tanítványozással, evangélizálással, nem csak a különleges alkalmakon.
- Legfőbb célja nem egy gyülekezet növelése, esetlegesen nagyközösségben hiányoan működő funkcióinak pótlása, hanem az egyes emberekkel való törődés, tanítványozás - legyenek hívők vagy hitetlenek, hogy Isten tettekben is megnyilvánuló szeretete átformálja őket és bennünket is.
- Elsőrendű módszere nem az írott Ige, hanem az élő Ige tanulmányozása. Bár olvassuk a Szentírást minden alkalommal, de nagyobb hangsúlyt fektetünk arra, hogyan tudunk kapcsolódni az adott szövegrészhez, milyen személyes példákat tudunk felidézni, amikor a Biblia igazán élővé vált számunkra.
- Nem egy pásztor vagy tanító van a középpontban, aki elkezdi és lezárja a beszélgetést, érettségénél fogva kijavíthatja a teológiai vitákat. Így mindenki fel van szabadítva arra, hogy elmondhassa, éppen hol tart az Úr Jézussal való járásában.
Ettől aztán:
- Őszinte és befogadó a légkör, ahol megismerhetjük önmagunkat és egymást úgy, ahogy vagyunk - erőlködés, képmutatás és személyválogatás nélkül.
- Nincs külön istentiszteleti és azon kívüli üzemmódunk, mert ugyanúgy kapcsolódásunk Istenhez és egymáshoz spontánabb, intenzívebb módon, ennek csak egyik eleme a heti sejtcsoportos találkozónk.
- Egyre szenvedélyesebben szeretjük az Urat, gyakorlati, kézzel is megfogható módon szeretjük egymást, és minden tagunkat felkészítjük és felszabadítjuk arra, hogy újabb követőket neveljenek Jézusnak.
Akkor a sejtgyüli jobb, mint pl. egy megagyüli? Semmiképpen sem ezt szerettem volna bizonyítani, mert minden alakú, formájú, színű keresztény gyülekezetben találkozhatsz az Úrral.
Én és még néhányan azonban itt, a sejtgyülekezeti keretek közt találtuk meg, hogy:
- megelégítse az Úr mélyebb, átlátszóbb testvéri kapcsolatokra való szomjúságunkat,
- több időt és figyelmet tudjunk fordítani az elveszett (még hitetlen) ismerőseink, családtagjaink, munkatársaink, szomszédaink felé,
- a gyülekezet túlélése, fenntartása helyett ismét elhívásunk emberhalászattal foglalkozzunk, vagyis megélhessük a személyes hitbeli növekedések, megtérések, átformált életek csodáit Isten dicsőségére.
Kérdezhetsz bátran! Szeretettel: Életrehívó
Ui: A neten levadászott kép aláírása: hogyan lehet fénnyel mozgatni a sejteket. Ne feledd, Isten világosság! (Ján 8:12)