Gyermelyi Katolikus Egyházközség

Gyermelyi Katolikus Egyházközség A Gyermelyi Katolikus Egyházközség oldala

🔔Vasárnap (június 7-én) délután Gyarmatpusztán hálaadó TeDeum szentmisével!⛪Várunk szeretettel mindenkit 🤗, különösen a ...
01/06/2026

🔔
Vasárnap (június 7-én) délután Gyarmatpusztán hálaadó TeDeum szentmisével!⛪
Várunk szeretettel mindenkit 🤗, különösen a fiatalokat!⚽
🔔

31/05/2026

🙏 Közös imádságos összefogás indul Magyarországért és minden magyarért! 🇭🇺

Június 1. és december 31. között Fábry Kornél atya támogatásával arra hívunk mindenkit, hogy együtt ajánljunk fel 15 millió Üdvözlégy Máriát hazánkért, nemzetünkért és a világon élő magyarokért. 🌍✨

Az elmondott imákat a Zarándok.ma ima applikációban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló is követhető. 📱

Kapcsolódj be te is az imahálózatba! 🙌
Imádkozzunk együtt Magyarországért! ❤️

31/05/2026
🔔Jővő héten vasárnap (június 7-én) délután Gyarmatpusztán hálaadó TeDeum szentmisével!⛪Várunk szeretettel mindenkit 🤗, k...
29/05/2026

🔔
Jővő héten vasárnap (június 7-én) délután Gyarmatpusztán hálaadó TeDeum szentmisével!⛪
Várunk szeretettel mindenkit 🤗, különösen a fiatalokat!⚽
🔔

🙏 Pünkösdhétfő a Boldogságos Szűz Máriának, az Egyház Anyjának kötelező emléknapja.💙 Mária lelki anyasága egyetemes, mer...
25/05/2026

🙏 Pünkösdhétfő a Boldogságos Szűz Máriának, az Egyház Anyjának kötelező emléknapja.
💙 Mária lelki anyasága egyetemes, mert az üdvösség műve is egyetemes; mély lelki anyaság fűzi mindazokhoz, akik a keresztség által a kegyelem rendjében Fiának testvéreivé lettek.
Bővebben az emléknapról 🔽

Az Istentiszteleti és Szentségi Dikasztérium 2018 tavaszán elrendelte a Boldogságos Szűz Máriának, az Egyház Anyjának kötelező emléknapját, melyet pünkösdhétfőn ünnepelünk a liturgiában.

24/05/2026
Dsida Jenő: PünkösdUjjong a lelkem s telve van örömmel:Ma érkezik a régvárt vendég!Bár liliom-palástotVehetnék vállaimra...
23/05/2026

Dsida Jenő: Pünkösd

Ujjong a lelkem s telve van örömmel:
Ma érkezik a régvárt vendég!

Bár liliom-palástot
Vehetnék vállaimra
S elébe úgy mehetnék
Hogy szűzfehéren üdvözöljem Őt! –
Bár tűzrózsákat, égő szíveket
Szórhatnék szét a nagyvilágon,

Hogy illatot és színeket
És imákat találjon,
Amerre jár! –
Bár lenne szívem ünnepi
Zsolozsmát zengő, nagy harang,
Mely szétkiáltja örömét,
Hogy csengjen-bongjon tőle a határ!

Pedig, kit várok, csak egy kis madár,
Remegő szárnyú, hófehér galamb! –
– – De benne ég az örök Láng,
A szent tevésre ihlető, nagy Isten!
Szemén pünkösdi tüzek nyelve csap ki
S így tekint le ránk!

Csak egy pihegő, hófehér galamb!
De Őt imádom, amig élek,
S előtte hullok térdre egyedül
Parányi semmiségem
Alázatos mély érzetében
Mikor felettem átrepül:
Mert ő az Úr és ő a Lélek!

S tőle várjuk fényes újulását
A föld színének
Ő hozzá csap fel ezer ének
Ostromlón zúgva pünkösd hajnalán:
Oh jőjj el! Jőjj el! – – – –
– – – – – – – – – – – – – – –
Halld meg világ a titkot:
Ma eljön hozzánk! – – – –
Ujjong a lelkem s telve van örömmel!

Kedves Testvérek! Imádkozzunk elsőáldozóinkért, az Úr áldása kísérje életüket! 🙏🏼
17/05/2026

Kedves Testvérek!
Imádkozzunk elsőáldozóinkért, az Úr áldása kísérje
életüket! 🙏🏼

URUNK Mennybemenetele - Áldozócsütörtök    A magyar nyelvben: Áldozócsütörtök, áldozónap (latinul Ascensio Domini, 'Urun...
14/05/2026

URUNK Mennybemenetele - Áldozócsütörtök

A magyar nyelvben: Áldozócsütörtök, áldozónap (latinul Ascensio Domini, 'Urunk mennybemenetele'), mely húsvét után a 40. nap. Az ősegyház a IV. századig a Szentlélek eljövetelével együtt pünkösdkor ünnepelte. Az V. század óta, Urunk mennybemenetelének napját csütörtökön ünnepelték. 1918-ig a húsvéti szentáldozás utolsó napja volt; ebből ered az egyedülálló magyar név: áldozócsütörtök. Áldozócsütörtök liturgikus ünnepét több országban, így Magyarországon is a következő vasárnapon tartják.
Az apostolok és az Újszövetség tanúsága szerint a mennybemenetellel a feltámadt Jézus evilági megjelenései megszűntek, és mintegy utolsó találkozásként elbúcsúzott tőlük, küldetést bízott rájuk, megígérve, hogy elküldi a Szentlelket. Bár látható jelenlétét megvonta övéitől, de Szentlelkével jelen van a hívők közösségében, az Egyházban, mely az ő Titokzatos Teste. A világ végéig folytatja megváltó és megszentelő művét az igehirdetés és a szentségek kiszolgáltatása révén.
A mennybemenetelt a Lukács evangélium a végén röviden (24,50-53), az Apostolok Cselekedetei részletesen (1,4-11), Márk egy mondattal (16,19) mondja el.
Krisztus mennybemenetele nem azt jelenti, hogy "innen oda ment", hanem annak a kifejeződése, hogy megértetése a tanítványokkal, ettől kezdve máshogy van jelen a tanítványok életében, máshogy lesz együtt Egyházával: „íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!” (Mt 28,20).
Van megváltástani jelentése is, hiszen Jézus csak a mennyből áraszthatta ki a Szentlelket, s az Egyház csak így indulhatott el történelmi útjára. Igazolta előttünk is, hogy a földi élet a mennyei dicsőségbe vezet. A mennybemenetel tehát a Szentlélek elküldésének és Jézus második eljövetelének alapja.
Miközben merően nézték, amint az égbe száll, egyszerre csak két fehér-ruhás férfi termett mellettük: „Galileai férfiak, szólították meg őket, mit álltok itt égre emelt szemekkel? Ez a Jézus, aki közületek fölment a meny-be, úgy jön el ismét, ahogy szemetek láttára mennybe szállt.”
A mi Urunk Jézus nem úgy emelkedett az égbe, mint ahogyan egy űrjármű felszáll, hiszen Isten nem ott fenn „lakik”, a felhők feletti „égben”. Emiatt is hamis a Gagarinnak tulajdonított ateista mondás: „Nincs Isten, az űrben nem találkoztam vele.” Az "ég" – vagyis Isten Országa nem fenn van, hanem ott, ahol Isten jelen van láthatatlanul, de érzékelhetően – a szeretetben. Közelebb van hozzám, mint én önmagamhoz („interior intimo meo”, ahogy Szent Ágoston mondja).
Az apostolok azzal váltak igazán a föltámadás tanúivá, hogy a mennybemenetelnek is tanúi voltak. Amint a kereszthalálban csak néhány követője, a megjelenésekben csak a kiválasztott tanúk látták meg Krisztust (ApCsel 10,41), második eljövetelekor azonban majd mindenki meggyőződik róla.
A következő 10 nap a Jézus által megígért Szentlélek várása, Aki a bennünk lévő holt tudást, hitet elevenné és éltetővé teszi. Jézus mennybemenetele megerősíti az ember reményét, hogy testi létezésünk nem vész el, hanem "megüdvözülünk", hiszen Jézus testestül-lelkestül megy föl a mennybe, teste fölvétetik a Szentháromság boldogító közösségébe, ami a mi reményünk és célunk is.

És ne feledjük, Jézus úgy jön el ismét, ahogyan a mennybe szállt! (Vö. Lk 24,46-53)

Cím

Tabán Utca 20
Gyermely
2821

Nyitvatartási idő

Péntek 06:00 - 07:00
Vasárnap 09:00 - 10:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Gyermelyi Katolikus Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Gyermelyi Katolikus Egyházközség számára:

Megosztás

Kategória