01/05/2026
Az április 26-ai istentiszteletből: Jézus Krisztust azért kísérte tömeg, mert érezték a személye hatalmas értékét és megdöbbentek számtalan csodáin. Az evangélium tele van bátorító, a hitünket építő példával. A zsinagóga vezető, Jairus tudta: hatalma, tekintélye korlátolt, ő nem isten, neki is a Messiásra van szüksége, neki a pozíciójánál fontosabb volt a családja és a gyermeke állapota. Ezért meg tudott megalázkodni Jézus előtt és a segítségét kérni. És Jézus mindig, ma is kész és tud segíteni. A vérfolyásos asszony is küzdött az egészségéért, 12 éven át sem adta fel. Azért ment Jézushoz, mert hallott felőle. Ezért is fontos Jézusról hitelesen beszélni. Az asszony hittel elvette Jézusból a gyógyulását. Az Úr ezért nagyon megdicsérte, mert Isten azt szeretné: az emberek hittel érintsék meg Jézust, ne csak arra várjanak, hogy Ő érintse meg őket. Jairus házához érve Jézus kiküldte a siránkozó, jajveszékelő embereket, mert ilyen légkörben nem tud cselekedni. Csak a tanítványok mehettek be, akik valóban hittek és a szülők, akik tényleg szerették gyermeküket. Legyünk ilyen emberek, hogy munkatársai legyünk Jézusnak és ne elküldjön minket maga mellől.