17/03/2026
a szóban bízva - hétfői támogatás a meditációhoz
------------------------------------------------------------------------------...Élt Kafarnaumban egy királyi tisztviselő, akinek a fia megbetegedett. Amikor meghallotta, hogy Jézus Júdeából Galileába érkezett, elment hozzá, és kérte: jöjjön és gyógyítsa meg a fiát. A gyermek már halálán volt.
Jézus ezt mondta: „Hacsak jeleket és csodákat nem láttok, nem hisztek.” A királyi tisztviselő azonban így szólt: „Uram, jöjj, mielőtt meghalna a fiam!” Jézus erre azt felelte: „Menj csak! Fiad él.” Hitt az ember Jézus szavának, és elment.... (Jn 4,43-54)
------------------------------------------------------------------------------
A királyi tisztviselőről lefoszlik társadalmi státusza, sebzett apává válik: fia, akinek életet adott, haldoklik. Az egész ember könyörgéssé válik. Még Jézus kritikája se billenti ki ebből. Aztán minden megfordul. Jézus hazaküldi: fiad él. Ő első szóra hazaindul.
Talán ha megmaradunk abban a valóságunkban, amiben éppen vagyunk, nem engedve semmiféle belső vagy külső megkérdőjelezésnek, megszületik bennünk a bizalom. Jön egy fordulat, amitől fogva feltétlen bízunk az Élet Igéjében.