Forráskúti Jézus Mennybemenetele Templom

Forráskúti Jézus Mennybemenetele Templom Forráskút római katolikus temploma 1906-ban épült. Jézus Mennybemenetelére szentelték fel, a templom búcsúja is ezen az ünnepen van (Pünkösd előtt vasárnap).

A forráskúti római katolikus templom 1906-ban, közadakozásból épült. Az építkezéshez szükséges telket egy helyi gazda, Sándor János ajánlotta fel. Az építkezés során összesen 97000 égetett téglát használtak fel, melynek eredményeként egy 154 négyzetméteres, 462 ember befogadására alkalmas szép kis templom született meg. A sekrestye 1913-ban épült. A templomot Jézus Mennybemenetelének emlékére szen

telték fel. A templom búcsúja is ekkor - Pünkösd előtt vasárnap – van: Jézus Mennybemenetelének ünnepén. A templom tornya 23 méter magas, ebben egy 130 kg-os harang és egy 42 kg-os csengettyű található. Csakhogy a kezdeti időkben nem volt állandó lelkésze a községnek. Viszont mikor felépült a lelkészlakás a szükséges melléképületekkel (mintegy 9000 ezer pengőből), illetve egy hold földterületet vásároltak a hívek temetőnek, akkor a püspök hozzájárult a forráskúti lelkészség működéséhez. Nagy jelentősége volt ennek, hisz a forráskúti pap volt az, aki havonta két alkalommal járt át Zsombóra is misét tartani, sőt a csólyosi és pálosi puszták hívő lakosai is Forráskútra jártak át szentmisére. A község első lelkésze Rácz István dorozsmai káptalan volt, akit 1932. június 29-én nagy ünnepségek közt iktattak be. Rácz István Mátraszőlősre került plébánosnak, utódjául Zsellér Gábort nevezték ki 1935. július 1-jétől. Zsellér atya 1942. januárjáig volt a község plébánosa. 1942. december 1-jével Varga József atya került Forráskútra, aki az első állandó plébánosa volt a falunak. Varga atyára bizonyára sokan emlékeznek még, hiszen 33 éven át, 1975-ig szolgálta a forráskúti híveket. Varga atya halála után egy ideig Téglás Pál atya járt át Zsombóról Forráskútra, míg Varga atya utóda Csontos Ferenc atya ide nem került, aki 1983-ig tevékenykedett Forráskúton.. 1983-tól Soós János esperes atya a forráskúti egyházközség plébánosa 2021 áprilisi haláláig. Ideiglenesen Antal Imre atya és káplánjai látták el a forráskúti híveket, majd Kopasz István atya 2021 augusztus 15-től 2022 augusztusáig látta el a forráskúti híveket, Olasz Attila atya kinevezéséig.

Úrnapja
07/06/2026

Úrnapja

01/06/2026

Kedves Testvérek!
Közeledik Úrnapja főünnepe. Kérjük, hogy aki teheti, hozzon a vasárnapi szentmisére virágszirmot és egy kisebb kosarat, hogy a körmenetben a gyermekek virágszőnyeget hintve készíthessenek utat az Oltáriszentségnek.
Köszönjük a segítséget és az együttműködést, hogy közösen még szebbé tegyük ezt a szép ünnepet!

14/05/2026
15/04/2026

Vasárnap (április 19.) 8 órakor kezdődő szentmise után Attila atya szeretettel várja a bérmálkozók szüleit egy rövid adategyeztetésre.
Köszönjük az együttműködést.

Templomtorony süvegének levétele
13/04/2026

Templomtorony süvegének levétele

02/04/2026

2026. április 2-án (nagycsütörtök) 16:30 - kor szentmise lesz a házasságkötő teremben.
Szeretettel várunk mindenkit

Virágvasárnap március 29-én 8 órakor szentmise és barkaszentelés lesz. Zenét szolgáltat az Örömforrás együttes. Szeretet...
23/03/2026

Virágvasárnap március 29-én 8 órakor szentmise és barkaszentelés lesz.
Zenét szolgáltat az Örömforrás együttes.
Szeretettel várunk mindenkit!

Várunk szeretettel! 🎶 🙏🏻 🎶

Cím

Fő Utca 49
Forráskút
6793

Telefonszám

+36 (62) 466-180

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Forráskúti Jézus Mennybemenetele Templom új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás