Fehérgyarmati Szent Péter és Pál Plébánia

Fehérgyarmati Szent Péter és Pál Plébánia Isten hozott a Szent Péter és Pál Plébánia közösségi oldalán! Elérhetőségeink:
0644/886049

03/06/2026

🙏 15 000 000 Üdvözlégy Magyarországért

Imádságos szívvel mondunk köszönetet mindenkinek, aki már csatlakozott a felhíváshoz.

A 15 000 000 Üdvözlégy Mária Magyarországért imafelhívásunk első 24 órájában több mint 25 ezer ima szállt fel az égbe. Ez hatalmas bátorítás és egyben gyönyörű jele annak, hogy sokan hordozzuk szívünkön hazánkat, családjainkat és közösségeinket.

Köszönjük minden elmondott imát, minden megosztást és minden buzdító szót. Folytassuk együtt, hittel és kitartással!

🇭🇺 Magyarországért. Egymásért. Isten dicsőségére.

Szentháromság vasárnapja egybeesik a gyermek nappal. A mise végén Tamás atya megáldotta a jelenlévő gyermekeket, majd az...
31/05/2026

Szentháromság vasárnapja egybeesik a gyermek nappal. A mise végén Tamás atya megáldotta a jelenlévő gyermekeket, majd az elbocsátó áldás után a kijáratnál egy kis ajándékot kaptak: gyümölcspoharat, s kaparós könyvjelzőt, hogy kreatívkodhassanak, s egyéni könyvjelzőt alkossanak.

26/05/2026

A héten a csíksomlyói búcsú prédikációjából szemezgetünk.

A görög katolikus templom búcsúján vettünk ma résztGalajda Balázs szakolyi parókus prédikációjában felhívta a figyelmet,...
25/05/2026

A görög katolikus templom búcsúján vettünk ma részt
Galajda Balázs szakolyi parókus prédikációjában felhívta a figyelmet, hogy a Szentháromságos egy Isten lehajol az emberhez, felemeli.
Isten nemcsak a látható, hanem a láthatatlan világot is megteremtette, hogy az ember ennek a láthatatlan világ lakója legyen. A földi életben benne gyökerezik, hogy örökké éljünk. Az Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön. Az örök élet legyen a végső célod!
A Fiú Megváltó s Üdvözítő. A világtörténelem legnagyobb eseménye Jézus Krisztus feltámadása. Jézus szenvedésével, halálával, feltámadásával a mennyországot nyitotta meg számunkra.
Úgy várhatunk Jézus rokonánál, ha teljesítjük a mennyei Atya akaratát.
Jézus büszke ránk?
Egy igaz, Krisztuskövető ember Jézus testvére.
El tudjuk fogadni Isten akaratát, amikor nehézség van, szenvedés van? Kimondjuk-e, hogy legyen meg a Te akaratod? Isten azt akarja, hogy üdvözüljünk.
A harmadik isteni személy a Szentlélek. Szent Pál szavai: ti a Szentlélek temploma vagytok! Ha a Szentlélek belép a mi templomukba, mit lát? Tiszta, vagy piszkos, bűnökkel terhelt? Kérjük, hogy a Szentlélek tüze égessen ki belőlünk minden szennyet, hogy a mi templomok tisztán ragyogjon!

A mai napon 10 fiatal részesült az elsőàldozás szentségében! Hordozzuk őket imáinkban!Tamás atya prédikációjának egy rés...
24/05/2026

A mai napon 10 fiatal részesült az elsőàldozás szentségében! Hordozzuk őket imáinkban!
Tamás atya prédikációjának egy részlete hallás után lejegyezve:
A Szentostya íze nem a nyelvben, hanem a szívben van, mert szeretet van benne. Belülről szeretne megèrinteni.
A legnagyobb csoda történik. A Feltàmadt Jézus személyesen találkozik veletek. A meghívására válaszolunk, úgy, ahogy vagytok, ahogy vagyunk. Jézus mindenkit nèv szerint ismer. Tudja, mitől fèltek, mire vágytok. Megszólít bennünket, ahogy senki más. A kérdés, hogy válaszolunk-e neki.
Kedves Elsőáldozók! Őrizzètek meg a mai napot. Jézus mondja: veletek vagyok mindennap a világ végéig! Az imádságok nem eredménytelenek. Krisztus hall benneteket!
Jézus azt kèri, vigyük tovább a jóságot, hiszen aki nem ismeri Krisztust, nem ismeri az Istent.
Kedves Szülők! A gyerekek nem egy szertartás részei, hanem rátok vannak bízva. Tőletek tanulják meg, hogy az àldozás valódi találkozás Jézussal.
Hogy vasárnap nemcsak kötelességből jövünk templomba, hogy hogyan èltek. Hiszen ez is egy prédikáció a szülők részéről a gyermekek felè.

A holnapi napon 10 gyermek részesül szentáldozásban! Imádkozzunk értük!
23/05/2026

A holnapi napon 10 gyermek részesül szentáldozásban!
Imádkozzunk értük!

Mai elsőáldozás képekbenTamás atya gondolatai hallás után lejegyezve: "A Szentostya íze nem a nyelvben, hanem a szívben ...
17/05/2026

Mai elsőáldozás képekben
Tamás atya gondolatai hallás után lejegyezve: "A Szentostya íze nem a nyelvben, hanem a szívben van, mert szeretet van benne. Belülről szeretne megèrinteni.
A legnagyobb csoda történik. A Feltàmadt Jézus személyesen találkozik veletek. A meghívására válaszolunk, úgy, ahogy vagytok, vagyunk. Jézus mindezeket nèv szerint ismer. Tudja, mitől fèltek, mire vágytok. Megszólítás bennünket, ahogy senki más. A kérdés, hogy válaszolunk-e neki. A Krisztus köbetése az, amikor válaszolunk èletünkkel Krisztus hívására.
Kedves Elsőáldozók! Őrizzètek meg a mai napot. Jézus mondja: veletek vagyok mindennap a világ végéig! Az imádságok nem eredménytelenek. Krisztus hall benneteket!
Jézus azt kèri, vigyük tovább a jóságot, hiszen aki nem ismeri Krisztust, nem ismeri az Istent.
Kedves Szülők! A gyerekek nem egy szertartás részei, hanem rátok vannak bízva. Tőletek tanulják meg, hogy az àldozás valódi találkozás Jézussal.
Hogy vasárnap nemcsak kötelességből jövünk, hogy hogyan èltek. Hiszen ez is egy prédikáció a szülők részéről a gyermekek felè.
Kívánom, hogy megőrizzétek szövetekben a jóságot."

Holnap 7 fiatal fog elsőáldozni templomukban. Hordozzuk őket imáinkban!
16/05/2026

Holnap 7 fiatal fog elsőáldozni templomukban. Hordozzuk őket imáinkban!

Cím

Kossuth Tér 25
Fehérgyarmat
4900

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 16:00
Kedd 09:00 - 16:00
Szerda 09:00 - 16:00
Csütörtök 09:00 - 16:00
Péntek 09:00 - 16:00
Szombat 09:00 - 18:00
Vasárnap 08:45 - 23:00

Telefonszám

+3644886049

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Fehérgyarmati Szent Péter és Pál Plébánia új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória