25/05/2026
A görög katolikus templom búcsúján vettünk ma részt
Galajda Balázs szakolyi parókus prédikációjában felhívta a figyelmet, hogy a Szentháromságos egy Isten lehajol az emberhez, felemeli.
Isten nemcsak a látható, hanem a láthatatlan világot is megteremtette, hogy az ember ennek a láthatatlan világ lakója legyen. A földi életben benne gyökerezik, hogy örökké éljünk. Az Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön. Az örök élet legyen a végső célod!
A Fiú Megváltó s Üdvözítő. A világtörténelem legnagyobb eseménye Jézus Krisztus feltámadása. Jézus szenvedésével, halálával, feltámadásával a mennyországot nyitotta meg számunkra.
Úgy várhatunk Jézus rokonánál, ha teljesítjük a mennyei Atya akaratát.
Jézus büszke ránk?
Egy igaz, Krisztuskövető ember Jézus testvére.
El tudjuk fogadni Isten akaratát, amikor nehézség van, szenvedés van? Kimondjuk-e, hogy legyen meg a Te akaratod? Isten azt akarja, hogy üdvözüljünk.
A harmadik isteni személy a Szentlélek. Szent Pál szavai: ti a Szentlélek temploma vagytok! Ha a Szentlélek belép a mi templomukba, mit lát? Tiszta, vagy piszkos, bűnökkel terhelt? Kérjük, hogy a Szentlélek tüze égessen ki belőlünk minden szennyet, hogy a mi templomok tisztán ragyogjon!