13/11/2025
.
Virrasszunk és könyörögjünk együtt!
Hogy a betegek meggyógyuljanak és Jézus neve ez által is felmagasztaltasson.
Tarts velünk november 14-én 21 órától! .
Kedves Barátunk!
E hét péntekén ismét virrasztásra hívunk, ezúttal a betegeket és a kórházmisszió munkáját tervezzük az Úr elé vinni.
A Hit Gyülekezete 40 éve hirdeti Isten Igéjét a hitből való gyógyulással, illetve az egészséggel kapcsolatosan. Hisszük, hogy az evangélium ígérete ma is érvényes, kétezer éve Jézuson fizikai sebeket ejtettek, hogy mi fizikai értelemben is meggyógyulhassunk. Ez a látás több ezer beteg gyógyulását eredményezte már a gyülekezetünkben az elmúlt évtizedek során, de folyamatosan erősíteni kell a hitünket, hogy a jövőben is sokan éljék át a gyógyulás és a szabadulás örömét.
Isten Igéje arra is buzdít, hogy ezen a területen ne csak magunkra, hanem a környezetünkre is gondunk legyen, ezért alakult meg a gyülekezet országos kórházmissziója 2020-ban, a COVID-járvány idején.
A Hit Gyülekezete Országos Kórházmissziója az elmúlt évtizedek legsúlyosabb egészségügyi válsága idején alakult Németh Sándor vezető lelkész ösztönzésére. A résztvevőket a krisztusi szeretet indította, hogy a betegágyak mellett az együttérzés, a részvét és a bátorítás szavaival betöltsék Jézus szavait: „beteg voltam, és meglátogattatok...” (Máté 25:36)
Az elmúlt öt évben a szolgálat fokozatosan bővült, mára Magyarország mintegy 40 kórházában van jelen. Hetente több mint százan látogatják a sokszor kiszolgáltatott helyzetben lévő, kórházi ágyhoz kötötteket, idős embereket, akiket sajnos nem ritkán a saját rokonaik sem látogatnak – betöltve ezzel a társadalmi szolidaritás igényeit is, támogatva a kórházakban folyó gyógyító-megelőző munkát.
A misszió emellett a betegekkel kapcsolatban lévők, vagyis a hozzátartozók és az ápolók felé is irányul, hiszen a jó szóra, együttérzésre nekik is szükségük van. A szolgálat munkáját főigazgatók és más kórházi vezetők méltatták már hivatalos köszönőlevelek sokaságával, de a szolgálat egyik helyi vezetője állami kitüntetésben is részesült tevékenysége elismeréseként.
Törjük át együtt a sötétség falait péntek éjjel!
Mottónk: Az élet győz!
A virrasztás házigazdái: Petrőcz László, az Országos Lelkészi Hivatal vezetője és Sárközi György, a Hit Gyülekezete Országos Kórházmissziójának vezetője
Várható program: több körben közös ima, dicséret és a hitből való gyógyulás reménységét erősítő bibliaolvasások
Helyszín: Szent Pál Akadémia, Kék terem
Időpont: 2025. november 14. (péntek) 21:00–04:00
Az alábbi linkre kattintva tudod jelezni részvételi szándékodat, illetve imakérést is tudsz küldeni.
(A beérkező kéréseket kizárólag anonim módon, személyes adatokat eltávolítva osztjuk meg az imádkozókkal.)
https://szervezes.hit.hu/virrasztas