Mamakör - Dunakeszi Református Gyülekezet

Mamakör - Dunakeszi Református Gyülekezet Egy kötetlen közösség a keresztény hit iránt érdeklődő anyáknak.

17/02/2026

Kedves Édesanyák!

A héten a könyvünk 5.fejezetével folytatjuk a beszélgetést🥰
Háborgás és belső béke
Tökéletes időzítése az Istennek ez a fejezet a nagyböjt első napjaira🙏

Szerintem egy édesanya/háziasszony mindennapos vívódása címének is adhatnánk ezt mert annyira gyakran áteljük ezt a vívódást a hétköznapokban.

Most csak egy rövid cikket és egy kérdést hoztam nektek:
https://refegykoszeg.hu/wp-content/uploads/2024/07/24_mustarmag_marcius.pdf

- Az életed mely területén vagy háborgós/nyugtalan és hol vágysz leginkább belső békére?

Áldott szép napokat kívánok!🥰

Kedves Édesanyák!A héten csütörtökön 10-kor találkozunk a szokott helyen egy számomra kedves és nagyon fontos témával, a...
10/02/2026

Kedves Édesanyák!

A héten csütörtökön 10-kor találkozunk a szokott helyen egy számomra kedves és nagyon fontos témával, a könyvünk 4.fejezete alapján: A király lányának lenni

Hoztam nektek pár ráhangoló kérdést az alkalomra:
- A származási családodban és a házastársad családjában hogy viszonyultak a szépséghez a nők?
-Mikor érezted magad a legszebbnek a szülésed előtt és azóta?
- Ha pár pillanatig elidőzöl a tükör előtt és csak magadat nézed, milyen érzések, gondolatok merülnek fel benned?
- Szerinted Isten mit lát benned a legszebbnek?
- Mi táplálja a belső szépséged?
- Házi feladat: Az alkalomig minden nap állj a tükör elé és mondd ezt:" Köszönöm Istenem azt a csodát, ami vagyok!"

Áldott szép napokat kívánok!

28/01/2026

Kedvesek Édesanyák!😊
A héten a könyvünk 2.fejezetét az élet gondjai és az aggódás fejezetet olvassuk.
Hoztam nektek pár kérdést ráhangolódásnak:

- Milyen helyzetekben önt el leggyakrabban a kétségbeesett aggódás?
-Mik a konkrét kapaszkodóid ilyenkor, ami kizökkenthet?
-Van a számazási családodban olyan dolog "amiért aggódni kell?"
-Mi volt legutóbb egy olyan nagy dolog amit le tudtál tenni Isten kezébe teljesen és valami váratlant hozott számodra?
-Házi: Olvasd el a derű 10 parancsolatát (13.János pápa)

Áldott napokat kívánok!😊

Kedves Édesanyák!Az új könyvünk első fejezete a kimerültség.Hoztam pár kérdést nektek:- Mikor érezted legutóbb azt mint ...
21/01/2026

Kedves Édesanyák!

Az új könyvünk első fejezete a kimerültség.

Hoztam pár kérdést nektek:
- Mikor érezted legutóbb azt mint Illés:
"Elég Uram! Az út túl nehéz, túl hosszú és túl hirtelen."
- Milyen módszered van arra, hogy a teljesítménykényszeres belső hangjaidat( még ezt is meg azt is meg kell csinálnod stb) lehallkítsd?
- Milyen érzést vált ki belőled ez a mondat:
"Szeretnénk minden lenni, de félünk, hogy nem vagyunk elegek a gyerekeinknek."
-Miből érzed a rohanó hétköznapokon leginkább Isten gondoskodását?
-Mit jelent a saját életedben a "borókabokor", ahol Istennel tudsz töltődni?

Holnap találkozunk!🥰

Kedves Édesanyák!Csütörtökön 10-től szeretettel várlak titeket!😊A téma a vízkereszt ünnepe lesz. Ezt van olyan felekezet...
13/01/2026

Kedves Édesanyák!

Csütörtökön 10-től szeretettel várlak titeket!😊
A téma a vízkereszt ünnepe lesz. Ezt van olyan felekezet, ahol jobban, van ahol kevésbé ünneplik. Izgalmas lehet, hogy kinél milyen hagyományai vannak.

Pár ráhangoló kérdés az alkalomra:

○Mit jelent neked a keresztség?
○Ha meg vagy keresztelve/ megkeresztelkedtél milyen emlékek vannak róla?
○Milyen többletet ad ez neked a mindennapokban?
○Mit jelent számodra a gyermeked megkeresztelése?

Áldott szép napokat kívánok mindenkinek!😊

12/01/2026
Kedves Édesanyák! 😊Ebben a félévben az alábbi könyv segít bennünket, hogy mélyebben tudjunk kapcsolódni Istenhez és egym...
11/01/2026

Kedves Édesanyák! 😊

Ebben a félévben az alábbi könyv segít bennünket, hogy mélyebben tudjunk kapcsolódni Istenhez és egymáshoz ezeken az egzisztenciális kérdéseken keresztül.
Minden héten csütörtökön 10-kor várunk Titeket a Református gyülekezetben egy finom kávéval, gyümivel, nasival a gyerekeknek sok játékkal és szuper témákkal, egy biztonságos közösségben, ahol együtt sírunk, együtt nevetünk, mert mindannyiun ugyanabban az élethelyzetben vagyunk: Próbáljuk ezt az Istentől kapott áldott, nagy feladatot, mint az anyaság és a nőiség jól csinálni!😀🥰😇
Az alkalmakon 4-5 keresztyén felekezetből vagyunk jelen, így ez egy igazi ökumenikus, mindenki számára nyitott baba-mama csoport 🥰
Várunk Mindenkit szeretettel, aki szeretne kikerülni a kakis pisis pelusok szürkeségéből. 😀

Dunakeszi Reformátusok

09/12/2025

Kedves Édesanyák!

A félév utolsó baba mama alkalmára hívlak titeket e hét csütörtökön, szokásos időben 10-től.
Készültem nektek pár kérdéssel:

-Mit tapasztaltam meg Istenből/Istenről az elmúlt időszakban?
- Mit tanultam magamról?
- Volt-e olyan dolog, amiben megerősített a könyv és a csoport?
- Hogyan tovább?

Várlak titeket szeretettel 🥰.
Áldott szép napokat kívánok!

09/12/2025
25/11/2025

Kedves Édesanyák!

Csütörtökön ismét találkozunk 10-kor az emeleti GP teremben. 😊
Ma délután készítettünk pár tepsi mézeskalácsot a kisfiammal, úgyhogy mindenképp viszünk kóstolót🥰

Egy fontos és a családi életet meghatározó témáról fogunk beszélgetni a könyv 10.fejezete alapján. A témánk: A harag és a szeretet

Hoztam nektek pár kérdést. Valószínűleg nem lesz mindegyikre idő, hogy átbeszéljük, de ha időtök engedi gondolkodjatok rajtuk, esetleg beszélgessetek róluk a párotokkal.😊

●Hogy fejezték ki a szüleid a haragjukat? Neked gyerekként hogy volt szabad kifejezni?

● Mi váltja ki leggyakrabban a haragodat?
Az igazságtalanság, tehetetlenség, frusztráció, határsértés, kimerültség stb?

● Hogyan fejezed ki a haragodat magad felé, mások felé és Isten felé?

● Milyen érzést kelt benned az, ha a gyermeked is úgy fejezi ki a haragját, ahogy tőletek látja?

● Milyen jó gyakorlatokat lehet tanítani a gyerekeinknek a haragjuk kifejezésére? Nálatok mi válik be?

●Hogy tudnád egy mondatban megfogalmazni,hogy szerinted miért lehet jó a düh?

● Hogyan kértek bocsánatot egymástól? Neked milyen szavak, gesztusok jelentik az őszinte bocsánatkérést?

Áldott szép napokat kívánok!
😇🥰

19/11/2025

Kedves Édesanyák!

Csütörtökön, azaz holnap ismét találkozunk 10-kor az emeleti GP szobában.
A témánk a 9.fejezet, a szeretetnyelvek és a tanulás. 💡
Hoztam nektek pár témára hangoló kérdést:
- A fejezet elején többször ír az író az ingergazdagságról, ingerszegénységről. Te, a gyermeked és a családod mennyire ingerkereső a tanulásban? Ha a spektrum egyik vége a skandináv típusú minimalista stílus, kevés bútor, nagy terek, kevés és minőségi, nem zenélős, nem villogós játék, a másik vége az ingergazdag tér, színes berendezés, sok játék, zenélés, villogás, akkor te hol helyeznéd el a családodat, több gyerek esetén a gyerekeidet külön-külön?

- A gyermek belső hangja folyamatosan alakul, de már megfigyelhetőek apró jelek ha már rendesen beszél. Ha sikerül neki valami, vagy ha elrontja hogyan reagál a család és a gyermek maga a helyzetre?

- Hol érzed a határaidat, amikor a gyermeknek már elmondtál valamit többször és képes megcsinálni, de mégsem teszi? Mit tesz ez veled?

- "Majd én is kedvezek neked ha te elkezdesz végre normálisan viselkedni és tanulni ( és jó jegyeket szerezni!)" - ismerős ez a fajta attitűd? Vajon melyik van előbb a tyúk vagy a tojás? Vajon jogos az elvárás hogy a gyermekeink ügyesek és bátrak legyenek, úgy hogy nem hagyjuk őket kísérletezni, hibázni, elrontani?
- A gyermeked életének melyik kicsi területén hagyod hogy megtapasztalja a felelősséget? Pl.étkezés-én főztem de a gyerek dönti el mit eszik meg belőle. Bementek játszani- a gyermek dönti el mit és hogy játszatok, vagy ha csak egyedül van hagyod-e belemélyedni a játékába, vagy instuálod mit csináljon? Látod, hogy felmászik egy eddig nem használt játékra a játszótéren- hogy reagálsz? Egyedül szeretne felöltözni. Látod, hogy épp konfliktusba keveredik. stb stb.

- Az életedben, amikor igazán közel kerültél, közel vagy Istenhez és úgy érzed szárnyalni tudnál, mert erőt ad a szeretete, akkor a Szentháromság melyik személye van előtted leginkább? (Azzal a tudással, hogy a Szentháromság személyei szétválaszthatatlanok de megkülönböztethetőek). Az újszövetségi Atya Isten, aki annyira szeret, hogy feláldozza a legértékesebbet te érted, hogy megtapasztald a kegyelmet és a megbocsátást? A Fiú Isten, aki elhordozza azt, amire te képtelen lennél? Szentlélek Isten, aki képes betölteni a szeretettel, emlékeztetni és vigasztalni?

Várom a beszélgetést!
Áldott szép napokat kívánok!😊

04/11/2025

Kedves Édesanyák!

Az őszi szünet után, ismét találkozunk a szokott időben. 🥰🥳
Bízom benne,hogy sikerült töltődnünk a közös időtöltésből. 😊
A mindenszentek és a halottak napja érzelmileg megterhelő időszak lehet, hisz elhunyt szeretteink hiánya ilyenkor még erőteljesebben belénkhasít. Ilyenkor még jobban felértékelődik a családdal eltöltött közös idő.
Ezek a napok jó alkalmak arra is -ha már a szeretetnyelvek a témánk- hogy meséljünk a gyermekeinknek a felmenőinkről, hogy szerettek ők, milyen anekdotákat ismerünk róluk, adjunk tovább belőlük valamit a sajátjainknak, mert ez is segít nekik még jobban megérteni majd önmagukat. Nem beszélve arról, ha alkalmunk volt a tágabb családtagokkal is találkozni, kicsit más képet is kaphattak a gyerekeink miként fejezik ki mások a szeretetüket.😀

A csütörtöki témánk: Hogyan ismerhetjük fel gyermekünk elsődleges szeretetnyelvét?
Hoztam nektek pár ráhangoló kérdést:

- a tág családodban felfedezel-e egy mintázatot arról, milyen szeretetnyelv a jellemző?
- hogyan fejezi ki a gyermeked felétek és szerepjátékban a kedvenc játékai felé a szeretetét?
- ha a gyermekedre bízod, hogy mivel töltsetek el közösen egy kis időt, rendszerint milyen tevékenységeket javasol?
- Ha van Isten számára szentelt időd, te mivel töltöd légyszívesebben? És a gyermeked? Pl. Istentisztelet, ima, dicsőítés, dicsőítő zenehallgatás stb.

Áldott szép napokat kívánok! 😊

Cím

Kálvin János Utca 7
Dunakeszi
2120

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mamakör - Dunakeszi Református Gyülekezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória